Откога пресни плодове?

  • 568
  • 12
  •   1
Отговори
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Откога мога да започна с пресните плодове?  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 362
На 6 месеца беше някъде Кали като започнах да й давам пресни плодове.
Нямали сме проблеми.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
След 6 навършени месеца, но зависи от плода. Има някои, които не са подходящи за даване на тази възраст.

# 3
  • Мнения: 27 524
След 6-ти месец - ябълка, банан, круша, грозде, пъпеш, манго, авокадо, папая.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 718
Извинявам се на авторката, че използвам темата, но понеже въпросите са ми свързани с този - с какво количество се започва и смята ли се, че като няма алергия към пюре от съответния плод, няма да има такава и към пресния?
 bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 6 965
Аз захранвах с пресните плодове като с нова храна, все пак пюрето е минало през термична обработка и риска от алергия е много по-малък. Много от майките тук са въвеждали пресните плодове директно (ако детето е захранено с пюре от съответният плод) и пак не са имали никакви проблеми, така че ти си прецени.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 718
Аз захранвах с пресните плодове като с нова храна, все пак пюрето е минало през термична обработка и риска от алергия е много по-малък. Много от майките тук са въвеждали пресните плодове директно (ако детето е захранено с пюре от съответният плод) и пак не са имали никакви проблеми, така че ти си прецени.
благодаря!  bouquet

# 7
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
И аз благодаря за отговорите. Peace

# 8
  • Мнения: 2 849
Дадох банан на Вики като беше на 8 или 9 месеца ,но може и по-рано .

# 9
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Пресни плодове след 7-я месец.Започва се с ябълка.

# 10
  • Мнения: 4 451
За пресните плодове тази сутрин педиатърката в "Бон Апети" каза, че е добре да се започне с настъргана ябълка при навършени 7м.

# 11
  • Мнения: 2 152
За пресните плодове тази сутрин педиатърката в "Бон Апети" каза, че е добре да се започне с настъргана ябълка при навършени 7м.
Точно така и аз го гледах Peace
Първо ябълка, круша - след време зеленчуци - морков, краставица

# 12
  • София
  • Мнения: 676
Аз ги въведох по старата схема. Първо с ябълка и морков. Не сме имали проблеми  Peace. Цитросовите към 7-8 месец. Всеки сам решава  Hug

Общи условия

Активация на акаунт