Как стоят нещата със секса по време на бременността?

  • 1 075
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте на всички, много ме вълнува въпроса, тъй като нямам лични наблюдения по темата.
Има ли нещо по-специално, с което трябва да се съобразяваме или нещо, което не знам?

Цитат
zdraveite na vsi4ki,mnogo me valnuva vaprosa tai kato nqmam li4ni nabliodeniq po temata.ima li ne6to po specialno s koeto trqbva da se saobrazqvame ili ne6to koeto neznam



----------------------------------
Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 04:24 от Mamma

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Ако бременността ти не е проблемна, няма ограничения. В по-късните месеци се препоръчва "странична" поза.
Все пак  при полов контакт /особено когато жената получава оргазм/ съществува и минимален риск да възникнат контракции на матката, които евент.  да предизвикат отлепване на сакчето/плацентата.

# 2
  • Мнения: X
При безпроблемна бременност лекарите не забраняват секса. Препоръчват да се прави в пози, при които проникването не е много дълбоко. Не че някои доста самонадеяни мъже /да не кажа и глупави/ споделят, че едва ли не достигали и усещали матката. Ама те мъжете винаги се надценяват.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Много лекари смятат, че хубавите усещания се отразяват добре на майката, съответно и на бебето. В този период хормоните доста си играят, така че можеш да откриеш, че сексуалният ти апетит е доста повишен. Някои жени споделят, че усещанията им в този период са в пъти по-силни. А някои имат късмета да се радват на мокри сънища и истински оргазъм насън.  Wink Това мога да го потвърдя и аз.  Wink

Виж, ако имаш проблемна бременност... Забранено е. Но при проблеми дори мисълта за секс те кара да изтръпваш. Това, за съжаление също мога да го потвърдя. Виж, може да станеш експерт по тайландски масажи и разни техники за алтернативно задоволяване, знае ли човек.  Laughing

Карай смело, ако нещо те притеснява, винаги питай лекаря дали може.  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 1 555
На мен лекарката ми каза максимум два пъти в седмица. Rolling Eyes Е, май доста повече ги докарваме.... Embarassed, но хормони, какво да правиш. Единсвено се притеснявам от контракции на матката след оргазъм, понякога чувствам онази болка като при менструация и пия но-шпа. Също така той не свършва в мен, защото спермата съдържа един хормон, които също може да причини контракции. Не съм много сигурна дали само в по-напреднала бременност е опасно, но за всеки случай ние взимаме тази предпазна мярка.

Ако все пак се притесняваш от нещо обаче е хубаво да се посъветваш с лекаря си.  Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
За първи път чувам,че спермата съдържа хормон,който може да причини контракции.А аз си милех,че по време на бремеността ще му отпуснем края ..... smile3506

# 5
  • София
  • Мнения: 1 555
За първи път чувам,че спермата съдържа хормон,който може да причини контракции.А аз си милех,че по време на бремеността ще му отпуснем края ..... smile3506

Хормонът се казва  простагландин, кара матката да контрахира и изглажда шийката, за това и ние така постъпваме. Чела съм доста спорове тук - някой казват, че само в по-напреднала бременност може да предизвика контракции, други казват, че нямало проблем. Както и да е...аз не мисля, че това пречи на хубавия секс. Mr. Green

# 6
  • Мнения: 475
Ами ние не сме се ограничавали,само дето в последните 2 месеца ми беше супер трудно да помръдвам,щото бях много тежка (качих 22 кг.). Така,че ако нямаш усложнения при бременността давайте смело! Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 100
правихме си го до края, е, много внимателно, разбира се Peace

# 8
  • Мнения: 4 621
При безпроблемна бременност няма ограничения - може да го правите до последно Peace

# 9
  • Мнения: X
На мен лекарката ми каза максимум два пъти в седмица. Rolling Eyes Е, май доста повече ги докарваме.... Embarassed, но хормони, какво да правиш. Единсвено се притеснявам от контракции на матката след оргазъм, понякога чувствам онази болка като при менструация и пия но-шпа. Също така той не свършва в мен, защото спермата съдържа един хормон, които също може да причини контракции. Не съм много сигурна дали само в по-напреднала бременност е опасно, но за всеки случай ние взимаме тази предпазна мярка.

Ако все пак се притесняваш от нещо обаче е хубаво да се посъветваш с лекаря си.  Peace

Два пъти в седмицата ли? Това пък защо?

# 10
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Няма от какво да се притесняваш.Бебчето е много навътре в коремчето и няма как да му навредите.Опасност има само по отношение на някой акробатични пози илиот възбудата,които могат да доведат до контракции-това според мен е реалната опасност.Аз по време на моята бременност гледах много да не се вълнувам от секса.Пусках на мъжо  Laughing но гледах да не се вживявам.Така хем вълкът сит,хем и агнето цяло.Както го представяха в един скеч...просто си мислех за тавана  Embarassed

# 11
  • Мнения: 1 440
При мен имаше някаква киста първите 4месеца и въпреки това гинеколожката каза, че секс може, но внимателно. Няма никакъв приблем за бебчо, стига на теб да ти е комфортно Peace

# 12
  • Мнения: 3 069
Само ако е много внимателно и няма противопоказания за това.
За твое спокойствие се консултирай с гинеколога си.

# 13
  • Мнения: 2 005
При нас секса просто трябваше да го забравим за 9м.,защото имах миома доста голяма и постоянно бях с болки и не искахме да рискуваме да загуббим бебо NaughtyНо пък сега си имаме едно прекрасно същество,което много ни радва Joy Joy JoyА пък ние гледаме да наваксаме загубеното hahaha Joy

# 14
  • Мнения: 80
При мен имаше някакви проблеми с шийката на матката и гинекологът ми каза през първите три месеца-никакъв секс. През второто тримесечие ни беше разрешено. А през третото - пак НЕ.
Според мен трябва да попиташ гинеколога си по този въпрос,защото виждаш,че при всички е различно.

Общи условия

Активация на акаунт