Бременността и зъбите на мама

  • 11 366
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Здравейте! Интересувам се от тази тема. Чувала съм приятелки да казват - "Оу останах без зъби  от бременността !" и тем подобни. Никъде не намирам информация за това. Знам че бебчо се нуждае от калций, ама няма ли друг начин да си го набавя?  newsm12

# 1
  • Мнения: 2 047
  Тези мами може да са имали проблеми със зъбите още преди бременността и понеже през този период не е желателно да те пратят на рентген да снимат зъби, те са останали неоправени.
   За калций - сирене и други млечни, минерална вода, обогатена с повече калций, профилактично зъболекар, за кървене на венци - останах доволна от паста с прополис.

# 2
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Ааааа, не.Към 5 - ти месец започнах да пия зимафлор и нямах никакви проблеми....Нито един кариес, след като родих....

# 3
  • Мнения: 1 132
При мен състоянието на зъбите след раждането  е същото както и преди да родя. По време на бремеността ходих 2 пъти на профилактични прегледи, след като родих също. Не съм приемала допълнително калций, но си похапвах млечни продукти, а що шоколад изядох докато бях бременна и сега докато кърма, трябваше здрав зъб да нямам . 

# 4
  • София
  • Мнения: 2 162
От първата бременност нямам нито един развален зъб. След 6-ти месец обаче започнах да пия къде по- редовно, къде не зимафлуор. След втората обаче положението беше трагично. И не знам коя точно е причината- не пиех зимафлуор изобщо ( а тук водата наистина е много лоша), но освен това още в началото установих, че имам три зъба с кариес (най- вероятно съм си ги имала и преди да забременея) и стоматолога още тогава ме предупреди, че ако не ги оправя веднага до края ще станат двойно повече. И се оказа прав- не двойно, направо четворно повече се оказаха. Та, ако бях на твое място, бих последвала съвета на Уни.

# 5
  • Мнения: 701
Имам си един проблемен,но той си беше още от преди да забременея.Мъдрец ме мъчи два-три дни още в първите месеци и засега е това.Надявам се повече да няма докато родя,че си умирам от страх от зъболекарите и най-вече от машинките.

# 6
  • Мнения: 1 043
Относно пиенето на витамини,се консултирай с гинеколога си.
А иначе се старай да се храниш здравословно.Повече плодове,зеленчуци и млечни продукти Peace

# 7
  • Мнения: 4 621
Не съм имала проблеми със зъбите ните по време на бременността, нито след нея Peace

# 8
  • Мнения: 570
Аз в момента имам пробем с венците - кървят като си мия зъбите. А на зъболекар не съм ходила от втория месец на бременността и дано оттогава /4 месеца/ да не са се появили кариеси.

# 9
  • Мнения: 11 003
В първата половина от бременността си оправих 3 стари кариеса. Остана ми и един зъб за обличане, който също е от преди, но мисля да изчакам след раждането, заради лекарствата и упойките.
Други проблеми нямам, болки също. Peace

# 10
  • Варна
  • Мнения: 389
Бременността не оказа влияние при мен върху състоянието на зъбите.Не съм взимала допълнително хранителни добавки.Профилактичен преглед при стоматолог,хигиена и балансирано хранене са достатъчна грижа за зъбите.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 294
Не съм имала проблеми със зъбите ните по време на бременността, нито след нея Peace

И аз  Grinning

# 12
  • Мнения: 3 069
Ходенето редовно и на време на зъболекър, това е разковничето Peace

# 13
  • Мнения: 5 362
Не съм имала проблеми със зъбите ните по време на бременността, нито след нея Peace
И аз.

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не съм имала проблеми, но най-добре за твое успокоение да посетиш стоматолога си, все пак той има последната дума относно зъбния ти статус!

Общи условия

Активация на акаунт