Мами, откога бяло брашно и бял ориз

  • 1 648
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 230
се дава бяло брашно и бял ориз? Опитах да напрая брашно от кафяв ориз за да направя едни бисквити, ама по-голяма играчка с чистенето няма  #Crazy #Crazy #Crazy  #2gunfire Аз съм инат и ще го изчистя този ориз, но сигурно ще ми отнеме 2 седмици.
Ани е на 8 месеца и 2 седмици.

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 10:36 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 2 967
Май по - късно..........

# 2
  • Мнения: 27 524
Пълнозърнестото брашно и кафявият, нелющен ориз са полезно, но неподходящо нещо за бебета. Бялото брашно и белият ориз не са вредни, просто по-голяма част от полезните им съставки са изчистени. Не се мъчи сега с тези мисли и с толкова труд, всяко нещо с времето си  Hug

# 3
  • София, център
  • Мнения: 686
Ама какво му чистиш, вземаш ориза и го слагаш в…аууу избяга ми думата, това дето мели и готово, но не смятам че е добра идея да даваш на бебето! Безумно тежко е за нежното стомахче .

Чопър беше думата...

# 4
  • София
  • Мнения: 15 197
Само бял ориз съм давала.
Захраних с обикновени пшеничени сухари, така че можем да приемем, че от самото начало Иво е на бяло брашно.

# 5
  • Мнения: 1 446
Само бял ориз съм давала.
Захраних с обикновени пшеничени сухари, така че можем да приемем, че от самото начало Иво е на бяло брашно.

И аз съм действала като Vivi.

# 6
  • Мнения: 546
Аз започнах да давам пълнозърнести сухари на навършени 10 месеца, и досега давам само такива.
Бял хляб - на навършени 11
Ориз съм давала само бял доста по-отрано. Кафявият ми отнема много време докато го приготвя и винаги остава твърд.

Бял ориз спокойно можеш да даваш, а бяло брашно, когато захраниш с глутен, най-добре след 10 месец.

# 7
  • Мнения: 2 956
И аз съм давала само бял ориз.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 230
Мами, превеждам едни рецепти за бебешка храна и реших да ги пробвам все пак. Та идеята за кафяв ориз не е моя, а на рецептите. Навсякъде тоя кафяв ориз. И аз купих, обаче, той не е чистен, само такъв намерих. Доста люспи има, няма как да не го изчистя, ако го пусна в чопъра люспите ще си останат, но смлени и още по-лошо за стомахчето. Та затова питам. Ако не е кафяв ориз какъв да сложа? Бланширан?  Всички рецепти са за бебета, но американски. Там има и жасминов ориз....
Ани досега е яла ориз само в каши, няма да е лошо да й давам и в пюретата.
Виви, а как слагаш ориза в пюретата,  цял или смян? В тези рецепти, се прави  брашно от ориза и тогава се слага, където има нужда.
krissi аз  захраних с глутен, така че вече мога и брашно да давам.
Искам да направя бисквитки, да си чеше венците / от вчера си имаме цели 2 зъбчета tooth, не можах да не се похваля  Laughing Heart Eyes/

# 9
  • Мнения: 546
За бебешки бисквити бях намерила една много лесна рецепта ама така и не се наканих да я направя.
1ч.ч. бебешка каша на прах
1ч.ч. брашно - можеш да сложиш царевично, пшенично, пълнозърнесто - каквото искаш
1ч.ч. плодов сок
Честити зъбчета!

Кафявият ориз, който аз имам мисля, че е Крина, няма люспи и почти не трябва да се чисти.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 197
Виви, а как слагаш ориза в пюретата,  цял или смян? В тези рецепти, се прави  брашно от

Цял. Слагах го да се вари заедно със зеленчуците. Т.е. малко преди тях, за да се развари добре. Като е добре сварен, след това лесно се пасира, без да става на каша. Всъщност, ориз, който да се пасира без да става лепкав, открих на принципа на пробите и грешките. Ползвам Ризон на "Оберон-Х".
Когато оризът и зеленчуците се сваряха, ги пасирах заедно.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ами аз бяло брашно още не съм дала просто защото не съм въвела глутена, но бял ориз давам. След като захраних с оризова каша приех, че е яла ориз и сега давам на обед като го пасирам със зеленчуци или пилешко месо. Следобед като мляко с ориз, само дето го приготвям с АМ. А иначе продават готово брашно от ориз, ако ти трябва за някаква конкретна рецепта, но от бял ориз.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 230
sharli къде намираш това оризово брашно?

# 13
  • София, център
  • Мнения: 686
sharli къде намираш това оризово брашно?

Има мисля и в Пикадили в моловете…

Аз се учудих какво чистиш, защото нашия кафяв е без видими люспи!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 522
sharli къде намираш това оризово брашно?
Ами във Варна го продават в Бурлекс, мисля, че и в Пикадили го има, но не съм сигурна. На щандовете със здравословна храна.

Общи условия

Активация на акаунт