Как да накарам синът ми да се буди по рядко нощем?

  • 717
  • 13
  •   1
Отговори
  • САЩ
  • Мнения: 170
Синът ми е на 4 месеца и се буди на всеки 2.5 - 3 часа нощем. Това не би ме притеснило и уморило толкова ако на другия ден не трябваше да ставам в седем и да съм на работа цял ден. Все още го храня само с кърма, като от седмица насам започнах да заменям едното хранене към обед с оризова каша. Започвам да се замислям ако му давам формула преди да заспи вместо кърма дали ще го даржи по дълго? Нямам за цел да го отказвам съвсем от яденето нощем (не че това няма да е прекрасно!), но поне да се буди само веднъж, че така не се издържа вече  Cry
Всякакви съвети ще са ми от полза. Кажете вие как действахте?

# 1
  • Мнения: 4 564
не мисля че е правилно да въвеждаш ад мляко
ако си сигурна че е от глад пробвай оризовата каша да е дадеш на вечеря

# 2
  • Мнения: 262
Не мисля, че АМ ще реши въпроса. И с кърма, и с АМ моето момиченце се будеше. Като стане малко по-голяма, сама ще почне да прави по-големи паузи.

# 3
  • Мнения: 2 677
А сигурна ли си, че се буди от глад?  newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
прави са мамите, за съжаление буденията далеч не винаги се дължът на глад, просто е до възръст и нрав на детето, моя така се будеше до годинка и 3 месеца, някои деца и до 2-3 години....пробвай на вечеря да му даваш по-добре каша и после кърма, ако мислиш, че е от глад. Но не бързай с АМ....

# 5
  • Мнения: 1 032
С въвеждането на АМ няма да промениш нещата. Мойта вече е почти на две, а още се буди вечер

# 6
  • САЩ
  • Мнения: 170
Ами мисля че е от глад понеже когато му дам да суче винаги захапва доста лакомо и след като се наяде веднага, или почти винаги, веднага заспива. Вярно че понякога се буди защото явно му се бунтува коремчето и му се ака, но и никога не отказва ядене, а и все по рядко се буди поради причина акане.

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
ами сукането може и просто да го успокоява...
а вариант зъби??? може  и те да почват да го притесняват.
пробвай наистина няколко дни да му даваш кашата преду сукането за лека нощ....проблемае че ако почнеш с добавка АМ има вероятност да се отбие на бързо, но зависи колко държиш да го кърмиш....а може да не помогне...

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 19:14 от bubu_to

# 8
  • Мнения: 475
ами сукането може и просто да го успокоява...
а вариант зъби??? може  и те да почват да го притесняват.
пробвай наистина няколко дни да му даваш кашата преду сукането за лека нощ....проблемае че ако почнеш с добавка АМ има вероятност да се отбие на бързо, но зависи колко държиш да го кърмиш....а може да не помогне...
При нас кашата подейства.Щом мислиш,че е от глад може и да помогне.Успех и дано започнете да спинкате нормално скоро  bouquet

# 9
  • САЩ
  • Мнения: 170
Благодаря на всички! Ще изчакам с формулата и ще опитам да му давам кашата преди лягане вместо на обяд. Дано има ефект.

# 10
  • Мнения: 1 878
Детенцето е толкова малко, а теб те няма през деня - просто му липсваш ужасно и иска да си навакса контакта с теб - най-ценното му  Hug Проблема е психологически не е физически -  използвай всяка ценна минута и секунда да го прегръщаш и това че го кърмиш е голям плюс за развитието на нещата, оставяй го да те цока колкото иска и така постепенно ще се успокои и може би ще разреди буденията нощем. Във всички случай обаче не е от глад.


За каша е прекалено рано, а и варианта хич не е удачен - затормозява се малкото коремче дори през деня, камо ли като вечерно хранене за преди лягане  Naughty

Ако пък имаше как да не си на работа толкова скоро след раждането, нещата щяха да са други  Rolling Eyes

# 11
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Напълно подкрепям Sunnily  newsm10.

# 12
  • София
  • Мнения: 43 903
Sunnily*  - не е казано, че са щели да са други, аз по цял ден съм си вкъщи и това не пречише на моя син да се буди 5-15 пъти на нощ, за да посуква....а това за затормозяването на стомаха - ми нека пробва - ако знаеш само моя син колко и какъв бъркоч от неща изяжда преди да заспи...и не му пречи, напротив вече спи непробудно до 8 сутринтта...
А ако майката усети, че на детенцето му е некомфортно и тежко нощем ест ще спре кашата и ще мисли друг вариант...но за мен това си е въпрос на възръст не толкова на глад...

# 13
  • Мнения: 1 878
Е със сигурност щеше да е друго - щеше да си се гушат нон-стоп и през деня  Wink С правилно "възпитание" бебето се отучва от нощното хранене след първия месец ако наддава добре само на кърма или адаптирано мляко. Аз съм привърженик на късното захранване и щаденето на стомахчетата - тоест захранване след навършени 6 месеца  Heart Eyes но това е моят избор, а всяка майка избира сама своя най-добър начин за своето бебе, всички се водим от желанието да направим винаги  и само най-доброто за децата си.

Ако пък положението много изнервя това майче, бих я посъветвала да спи в отделна стая, а бебето да спи с таткото, бабата или там който помага, поне за известно време докато се успокоят нещата.

Но пак ще си повторя - ако има как да не ходи на работа.........бебо е безкрайно зависимо от мама и само нейното присъствие го кара да се чуства спокойно, уверено и сигурно в новия за него свят  Hug Гушене и любов му е цаката  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт