Бременност и високо кръвно

  • 2 754
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 447
Здравейте момичета! От както забременях вдигнах кръвното. Винаги съм била с ниско кръвно 90/60 и сегашното 130/85 ме побърква. Знам за рисковете от такова кръвно в по- напреднала бременност, ама за началната идея нямам. Някой има ли същия проблем?

# 1
  • Мнения: 1 612
Най-добре се консултирай с кардиолог.

# 2
  • София
  • Мнения: 626
Това с високото кръвно не е много добре.
Говори с гинеколога ти да се вземат превантивни мерки.Колкото по-рано,толково по-добре!
Всичко ще бъде наред! Hug

# 3
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
По принцип за опасно за плода се смята кръвно над 135/х,така че не се паникьосвай (по вредно е ).По време на моята бременност аз бях с кръвно 150/75 и въпреки всичко ме оставиха да си се лекувам в къщи с Допегит (това е единственото лекарство което може да се пие през бременността,но замайва).Това което те съветвам аз е да започнеш строга диета, тъй като е ясно че всяко медикаментозно лечение все пак носи рискове за плода особено  в толкова ранен етап.Отиди на лекар и той да си каже мнението,но аз лично препоръчвам да изхвърлиш от менюто си кафета,чайове, солта въобще,много захар,газираното,мазното-просто забрави за тях на този етап.Опитвай се да се храниш здравословно-това е важно за малкото същество в теб.Избягвай големи физически и психически натоварвания.Почивай си повече.
Има едни хомеопатични хапченца (ако не се лъжа Седатиф) които са за успокоение на тревожността и понижаване на кръвното,но по 1-2 таблетки дневно.Най-важно е редовно да си следиш кръвното.Вземи си апаратче и сутрин и вечер мери.Ако видиш отклонения следвай съветите на лекаря.Според мен на този етап с диетката всичко може да се стабилизира.Не бързай с лекарствата.

# 4
  • Мнения: 447
Момичета благодаря Ви за отговорите.  bouquet Докторът ми пусна изследвания и каза да чакаме резултата от тях за евентуално лечение с хапчета.  Днес следобяд ще са готови и ще решим какво да правим.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 123
аз имах същите стойности преди и по време на бременността ,назначиха ми да пия Допегит.

# 6
  • Мнения: 502
     Здравей,аз също като теб имам ниско кръвно 90/60.Границите са ти малко високи предвид нормалното ти кръвно.Но няма нищо притеснително.Както прочетох по горе са ти казали да спазваш диета,това е най-добре да направиш на първо време,а след това отиди на доктор за консултация,той ще ти изпише нещо.Не се натоварвай много и не се ядосвай.Лека брменност ти желая  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 522
Цитат
По принцип за опасно за плода се смята кръвно над 135/х,така че не се паникьосвай (по вредно е ).По време на моята бременност аз бях с кръвно 150/75 и въпреки всичко ме оставиха да си се лекувам в къщи с Допегит (това е единственото лекарство което може да се пие през бременността,но замайва).

Опасните завишени стойности на кръвното налягане се отчитат за всеки конкретен случай.
Допегита не е единственото лекарство, което може да се пие при бременност.

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Цитат
По принцип за опасно за плода се смята кръвно над 135/х,така че не се паникьосвай (по вредно е ).По време на моята бременност аз бях с кръвно 150/75 и въпреки всичко ме оставиха да си се лекувам в къщи с Допегит (това е единственото лекарство което може да се пие през бременността,но замайва).

Опасните завишени стойности на кръвното налягане се отчитат за всеки конкретен случай.
Допегита не е единственото лекарство, което може да се пие при бременност.

и да и не
кръвното се гледа долната граница - тя е важна
не че е без значение дали горната е 150, но е важна най-вече долната - ако тя е над 100 - тогава има проблем
аз считам че това е леко завишаване

важно е да следиш по-нататък кръвоснабдавянето на плацентата при добър специалист - за да видиш дали има отколнение

уви на този ранен етап - ако е тръгнал някой лош процес свързан с високото кръвно - нищо не би помогналжо

но ако е обикновено завишаване в следствие стреса и промените в организма - дори не виждам причина да се пият лекарства

и да има и др лек свързани с високото кръвно

# 9
  • Мнения: 447
Благодаря Ви за отговорите!  bouquet
Съвсем изненадващо отново съм с нормалното си кръвно. Явно е било вид стрес, който дори и аз не съм осъзнавала. Но определено сега съм по- спокойна.

# 10
  • Мнения: 67
Аз имам същия проблем Sad  Вчера кръвното ми беше 130/100 #Crazy и се наложи да ида до личния лекар. Той ми даде да пия Верапамил. Никак не искам да пия лекарства, но ...

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аз имам същия проблем Sad  Вчера кръвното ми беше 130/100 #Crazy и се наложи да ида до личния лекар. Той ми даде да пия Верапамил. Никак не искам да пия лекарства, но ...
задължително си следи кръвното
провери албумин в урината и непременно иди на доплер да ти видят и кръвотоците захранващи плацентата
успех

# 12
  • Мнения: 2 522
Цитат
Аз имам същия проблем   Вчера кръвното ми беше 130/100  и се наложи да ида до личния лекар. Той ми даде да пия Верапамил. Никак не искам да пия лекарства, но ...
Иди на кардиолог. Верапамила не е най-удачния вариант.

П.П. Аман от джипита, които се правят на кариолози.

# 13
  • Мнения: 67
Благодаря ви за съветите. Аз също имах съмнение за Верапамила и го пия със страх newsm78. Ще си проверя албумина непременно. Дано не съм навредила на бебо Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт