когато кърмата намалее...

  • 1 229
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
здравейте мами, с големи усилия от моя страна кърмех дъщеря ми 3 месеца,но кърмата все повече недостига ,опитах всичко което съм изчела във форума ,но нищо ....
моля за съветите ви , за да избегна дохранване с изкуствено мляко,мога ли по някакъв начин да започна да заахранвам беба, като дохранване да бъде на кърмата ми , и с какво да започна? благодаря ви

# 1
  • Мнения: 967
Колко често къмиш?
На поискване ли храниш или под час, има ли нощно кърмене?
Как наддава бебето?
Ти по какво съдиш, че кърмата намалява?
Моля да отговориш, за да дадем евентуално съвти. Ако искаш поши и на Лични.
Мисля, че е рано за захранване. Ако по някаква причина кърмата е малко, трбва да включиш АМ, но това е само крайна мярка.

# 2
  • Мнения: 490
кърмим се на всеки час и се оказа, че за цял месец и 1 седмица е наддала само 40 гр. когато включих изкуственото преди 2 дни за дохранване си изпива с мерак по 60гр. но хич не ми харесва това изкуствено и се чудех няма ли не6то с което да го заменя за дохранване

# 3
  • Мнения: 851
Ти при всички случаи ли искаш да избегнеш даването на АМ? Защото ми се струва, че по-малкото зло е да минеш на смесено хранене и чак след около месец и половина да почнеш да захранваш. Според мен на малкото стомахче ще му понесе по-добре да му даваш едно хубаво, балансирано и подходящо АМ, отколкото да почнеш да го тормозиш с пюренца. От тях най-много да му се върнат коликите. Попитай педито си за всеки случай!Успех  Flutter

# 4
  • Мнения: 490
аз нямам никаква информация за АМ винаги съм мислела ,че е химия Embarassedи сега когато ми се налага да давам мислех,че е по-добре да захранвам отколкото  дохранване с АМ,но може би сте прави,че това е по-малкото зло.Ужасно много исках да си  е само на кърма,но..боя се ,че дори скоро може съвсем да спре

# 5
  • Мнения: 439

Давай колкото често поиска-когато плаче или е по-бойно нервна.Пий чай Хипп за кърмачки, храни се пълноценно-мюсли,месо пиле риба, по едно кис. мляко на ден, може само до чаша прясно-но не толкова често, яж калции -яйца, сирене, зеленяши лапад, коприва, спанак.При мен се случи вече два пъти така, намалява ми кърмата и чая помага.Не е някоя кърмаческа стачка-детето си иска, нали?

# 6
  • Мнения: 546
Не знам какво си пробвала досега, но щом смяташ, че детето е гладно - давай му да суче ако трябва и през час.
Аз пиех също чая на Хип, бирена мая и повече течности. Много е важно да си почиваш и да не мислиш само за това, защото и психологическият момент е много важен. Казвам го от личен опит.
Успокой се, отпусни се и ако има-има, ако няма-няма. Трябва да знаеш, че правиш най-доброто за детето си  Heart Eyes.

Конкретно на въпроса ти - на тази възраст детето има нужда единствено от кърма и/или АМ. До 1 год. те трябва да са основната част от храната му. Ако се налага дохранвай с АМ, не е чак такова зло  Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 555
Они, на мен много ми помагат овесени ядки, една купичка и след няколко часа млякото е готово Simple Smile. А спокойствието също е много важно. Наистина АМ е по-добрър вариант за вашата възраст от пюретата, много по-хранително и съобразено с нуждите на кърмачето. Обикновено при започване на пюретата бебетата забавят наддаването, което също не е добре във вашия случай. Колко тежи бебка сега, нервно бебе ли е, гладно ли е, как я усещаш? Като беше само на кърма пишкаше и акаше ли редовно?

Общи условия

Активация на акаунт