Отново за болничните и НОИ-системата

  • 11 036
  • 144
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 734
Мили майки,
вече не знам за кой път се пише по този въпрос, доста четох от форума, доста възмута изпитах и аз.

Искам да попитам някой някъде започвал ли е подписка или някаква организация - нещо по-сериозно срещу новата система за изплащането на болнични. Бих искала да участвам в една такава "активност", защото от 17 май съм в болничен, а това означава, че първите пари ще си получа август-септември.
Т.е. точно когато се пада да родя, и когато най-ще имам нужда от пари, в моя дом яз няма да вкарам 1 стотинка приход
Ами ако, недай си Боже, с това дете има усложнения, какво да правя тогава?

нощи си говорихме с мъжа ми за това и той каза "Абе и това ще е до време, пак ще си го върнат постарому" и аз се надявам да е така, но определено няма да е скоро.

Вие как мислите?

Линкове към подписки или подобни разни, също ми вършат работа.
Благодаря

# 1
  • Варна
  • Мнения: 276
изцяло те подкрепям!!!!!
За съжаление не съм попадала на такава организирана подписка. Дано да се появи!
.... Не вярвам, че ще върнат старата система. Най-многото да въведат нови усложнения......

.... От 01.03.2007 съм в болничен и се надявах на някакви пари скоро.... явно напразно. Хем съм самоосигуряваща се и си подавам докумените в НОИ САМА И ВЕДНАГА!!!! .......

# 2
  • Мнения: 701
Напълно се присъединявам към възмущението!
На мен за седем дни болничен ми се наложи да чакам месец и половина,за да видя сумата преведена по сметката си,а за майчинството,бременност и раждане просто не ми се мисли.
На всичкото отгоре док.иска да ми дава предварително месец болнични,а само при мисълта изпитвам ужас...това означава да остана без стотинка.

# 3
  • Мнения: 270
И аз съм съгласна за подписка направо ми идва тия от НОИ да ги  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire болничният ми е от 07.01.2007г.и още не съм взела и лев вече ми омръзна да ходя до банкомата изтърках пътя до там.Това може да стане само в нашата мила родина да оставят болните без пари направо ще полудея smile3515 smile3511

# 4
  • Мнения: 1 925
И аз бих искала да се включа в такава подписка.
Аз съм от началото на февруари в болничен и ми обесниха, че парите да ги чакам след средата на април, а на мен термина ми е началото на април, т.е. както каза galausa, когато най-много имам нужда от пари - няма да имам. Това си е безобразие и за пореден път държавата ни прави на маймуни
  #2gunfire

# 5
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
по принцип знам че парите трябва да се изплатят до 30 дневен срок.А то кво става в нашата Убава държава срока са си го удължили сами на 60 дена.Незнам само може ли да се подаде жалба за тези болнични че не ги изплащат в срок и къде-защотот и аз съм в болнични от 1-ви  февруари  и аз си мисля че ще си взема парите началото на май.като гледам как се развиват скоростно нещата.... #Crazy #Crazy #2gunfire #2gunfire
отвратителна държава.И азз мисля че нямат толкова много работа тез хора в НОЙ  Naughty NaughtyКво толкоз имат да изчисляват-и все пак предполагам повечето болнични са от бременни за предстоящи раждания-как не се чукват тез хора в главите незнам #Crazy #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 6
  • Мнения: 570
И аз мисля, че със старата система беше по-добре, но има хора, на които работодателите не им плащаха парите навреме. Нали затова измислиха да е директно чрез НОИ. Най правилно беше да може всеки да си избере - дали ще ги чака от НОИ , или по стария начин.

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
И аз мисля, че със старата система беше по-добре, но има хора, на които работодателите не им плащаха парите навреме. Нали затова измислиха да е директно чрез НОИ. Най правилно беше да може всеки да си избере - дали ще ги чака от НОИ , или по стария начин.

Ха-ха-ха, и понеже на някои не са били превеждани парите навреме, сега г направиха да се превеждат ненавреме на всички...  Laughing

# 8
  • Мнения: 14 133
И аз мисля, че със старата система беше по-добре, но има хора, на които работодателите не им плащаха парите навреме. Нали затова измислиха да е директно чрез НОИ. Най правилно беше да може всеки да си избере - дали ще ги чака от НОИ , или по стария начин.

Ха-ха-ха, и понеже на някои не са били превеждани парите навреме, сега г направиха да се превеждат ненавреме на всички...  Laughing
Joy Joy Joy  И аз ще си чакам парите за болничен от началото на февруари към средата на април Laughing

# 9
  • Мнения: 4 546
И аз мисля, че със старата система беше по-добре, но има хора, на които работодателите не им плащаха парите навреме. Нали затова измислиха да е директно чрез НОИ. Най правилно беше да може всеки да си избере - дали ще ги чака от НОИ , или по стария начин.
никой не може да ме убеди, че е за това. по-скоро трупат пари от лихвите. сигурно има и друг начин да се уредят тия неща. напр. да подадеш декларацшя кой искаш да ти ги изплаща. или просто да не я правят толкова тромава тая с-ма. начини сигурно има. съмнявам се, че в някоя друга страна са въвели подобно безумие
аз също бих участвала в подписка или протест.

# 10
  • Мнения: 9 050
по принцип знам че парите трябва да се изплатят до 30 дневен срок.А то кво става в нашата Убава държава срока са си го удължили сами на 60 дена.

Това изобщо не е вярно. Няма удължаване на срока от 30 на 60 дни!

Мили майки,
вече не знам за кой път се пише по този въпрос, доста четох от форума, доста възмута изпитах и аз.

Искам да попитам някой някъде започвал ли е подписка или някаква организация - нещо по-сериозно срещу новата система за изплащането на болнични. Бих искала да участвам в една такава "активност", защото от 17 май съм в болничен, а това означава, че първите пари ще си получа август-септември.
Т.е. точно когато се пада да родя, и когато най-ще имам нужда от пари, в моя дом яз няма да вкарам 1 стотинка приход
Ами ако, недай си Боже, с това дете има усложнения, какво да правя тогава?

нощи си говорихме с мъжа ми за това и той каза "Абе и това ще е до време, пак ще си го върнат постарому" и аз се надявам да е така, но определено няма да е скоро.

Вие как мислите?

Линкове към подписки или подобни разни, също ми вършат работа.
Благодаря

Ако счетоводителката ви си свърши работата както трябва, парите ще си ги получите до края на Юни. Август - Септември, няма такова нещо. А през следващите месеци, тъй като облничния е продължение, ще си ги получавате в първия четвъртък на месеца ( естествено пак ако счетоводителката ви си върши работата и ви предава болничните навреме ). Така че, ако всичко е наред, първото плащане ще си получите към края на юни, а в началото на юли ще получите и второт си плащане.
Не се притеснявайте.

Съветът ми е сами да направите подписка. Не чакайте някой да я пусне. Ако имате нужда от помощ за текста, ще ви помагам. На мен също тази система не ми харесва, но по други причини. Това, че парите се бавят е само един от проблемите. Много по-големи са другите проблеми, но вероятно вие още не сте се сблъсквали с тях.

Ако например сега трябва да подадете декларация за детски - няма да можете. Защото в тази декларация се включват всички доходи, в това число и обезщетенията за болничен. Обаче работодателя не може да ви издаде служебна бележка, защото от къде да знае от НОИ какво обезщетение са ви платили? И тъй като няма още яснота как ще става издаването на бележките, има майки, които вече пропускат помощите си за втори пореден месец, защото не могат да подадат документи.  #2gunfire
И много, много други проблеми има.

# 11
  • Мнения: 421
Аз бях в болничен през януари. Все още не съм си получила болничните си, което меко казано скандално ...Но, аз искам да обърнем внимание и на другия също много сериозен проблем, а именно  как точно НОИ изчислява болничните и как това се проверява....Защото да речем че все някога ще ми преведат някакви пари, но как аз ще проверя дали толкова точно трябва да ми преведат?!
..Изобщо новата система е абсурдна и пряко ощетяваща всички работещи и осигуряващи се хора....Не подписка, ами доста по-сериозни действия трябва да се предприемат...

# 12
  • Мнения: 9 050
Аз бях в болничен през януари. Все още не съм си получила болничните си, което меко казано скандално ...Но, аз искам да обърнем внимание и на другия също много сериозен проблем, а именно  как точно НОИ изчислява болничните и как това се проверява....Защото да речем че все някога ще ми преведат някакви пари, но как аз ще проверя дали толкова точно трябва да ми преведат?!
..Изобщо новата система е абсурдна и пряко ощетяваща всички работещи и осигуряващи се хора....Не подписка, ами доста по-сериозни действия трябва да се предприемат...

А кога, във фирмата, в която работите, изплащат заплатите за Януари? Не защитавам НОИ, но много често проблемите се дължат на грешки на счетоводителите. В нашата фирма всички, които бяха в болнични през Януари си получиха парите още през Февруари.

# 13
  • Мнения: 4 546
Аз бях в болничен през януари. Все още не съм си получила болничните си, което меко казано скандално ...Но, аз искам да обърнем внимание и на другия също много сериозен проблем, а именно  как точно НОИ изчислява болничните и как това се проверява....Защото да речем че все някога ще ми преведат някакви пари, но как аз ще проверя дали толкова точно трябва да ми преведат?!
..Изобщо новата система е абсурдна и пряко ощетяваща всички работещи и осигуряващи се хора....Не подписка, ами доста по-сериозни действия трябва да се предприемат...

А кога, във фирмата, в която работите, изплащат заплатите за Януари? Не защитавам НОИ, но много често проблемите се дължат на грешки на счетоводителите. В нашата фирма всички, които бяха в болнични през Януари си получиха парите още през Февруари.
при нас не са получени. не по вина на счетоводството ни. оказа се, че просто си залежават в НОИ /информацията е получена от вътрешен човек/.

# 14
  • Мнения: 9 050
Аз бях в болничен през януари. Все още не съм си получила болничните си, което меко казано скандално ...Но, аз искам да обърнем внимание и на другия също много сериозен проблем, а именно  как точно НОИ изчислява болничните и как това се проверява....Защото да речем че все някога ще ми преведат някакви пари, но как аз ще проверя дали толкова точно трябва да ми преведат?!
..Изобщо новата система е абсурдна и пряко ощетяваща всички работещи и осигуряващи се хора....Не подписка, ами доста по-сериозни действия трябва да се предприемат...

А кога, във фирмата, в която работите, изплащат заплатите за Януари? Не защитавам НОИ, но много често проблемите се дължат на грешки на счетоводителите. В нашата фирма всички, които бяха в болнични през Януари си получиха парите още през Февруари.
при нас не са получени. не по вина на счетоводството ни. оказа се, че просто си залежават в НОИ /информацията е получена от вътрешен човек/.

Ако наистина е така, можете да подадете жалба. Ще ви я разгледат, не се съмнявайте в това. Взимате входящия номер, с който са подадени болничните и ако от датата на входящия номер са изминали 30 дни, подавате жалба за неспазен срок.

Общи условия

Активация на акаунт