Опасни ли са стайните цветя за бебето?

  • 4 670
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте! След една седмица очаквам бебе. Стаята му вече е приготвена, но имам една голяма саксия със Сингониум, която съм разположила не много далеч от леглото му - харесва ми да има зеленина, а и ми прикрива грозните тръби на парното. Но въпросът ми е - вредно ли е за бебето, защото съм чувала, че в спални помещения не е хубаво да има цветя. В мойта спалня има, но тук все пак става въпрос за бебе??? newsm78 А и вече се намериха роднини, които да ме критикуват....По същия начин се чудя дали и компютъра не е вреден? Надявам се да не звуча много глупаво и да не повтарям темата, но не открих почти нищо, а съм много объркана...
Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Компютъра не, ама цветето може би да. Ако е предразположено бебето към алергии.

# 2
  • Мнения: 451
Знам, че е голяма възможността да алергизират. Поради тази причина и в родилните не дават са стоят цветя- подарените от близки. По- добре да няма, според мен

# 3
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Лъчите на компютъра са доста опасни,а за цветята-ако не са от цъвтящите не мисля,че е проблем.

# 4
  • Мнения: 327
Аз доколкото си спомням от часовете по биология (поправете ме, ако греша) през нощта цветята отделят някакъв газ и затова не е препоръчително в стаята за спане да има саксии.

# 5
  • Мнения: 5 362
цветята-ако не са от цъвтящите не мисля,че е проблем.
Peace

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Лъчите на компютъра са доста опасни,а за цветята-ако не са от цъвтящите не мисля,че е проблем.

Аз пък мисля точно обратното- компютърът е по- малко вреден  Peace
Нямам никакви цветя в спалнята.

# 7
  • Мнения: 6 461
В спалнята нямаме цветя.
Не е желателно още повече за деца.
Все пак ти си решаваш Peace

# 8
  • Мнения: 2 677
Аз пък мисля точно обратното- компютърът е по- малко вреден  Peace
Нямам никакви цветя в спалнята.

И аз така. Само дето смятам, че вредата от компютрите си е чиста градска легенда.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Знам, че е голяма възможността да алергизират. Поради тази причина и в родилните не дават са стоят цветя- подарените от близки. По- добре да няма, според мен
  Peace

# 10
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Има голяма вероятност да алергизират бебчето,затова по-добре ги премести някъде!Нали знаете,че в родилното не разрешават да се внасят букети! Peace

# 11
  • Мнения: 4 343
През тъмната половина на денонощието протича процес обратен на фотозинтезата т.е растението гълта кислорода и отделя въглегоден двуокис.Недостога на кислород води до умора, сънливост,а в много тежки случаи до увреждане на мозъка и задушаване.Почвата също не е за подценяване комбинацията от  стайна температура и влага е идеална за развитието на най различни гъби и бактерии,някои от които се разпростират и във въздуха.Като имаш в предвид това и прецениш,че не всеки организъм понася еднакво вредното влияние на околната среда /за едни то способства за придобиване на имунитет а други биват увредени за цял живот  /сама реши.

# 12
  • Мнения: 44
Благодаря на всички! Май наистина е по-добре да го преместя, просто не исках да се оповавам само на роднинските напътствия и дудоносвания, от които вече ми е дошло до гуша. Crazy
Благодаря още веднъж!  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 1 252
Не мисля, че сингониумът с нещо е опасен. Аз от години гледам сингониум в спалнята си и куп други цветя във всекидневната. И да си призная от няколко месеца спим с малкия във всекидневната. Зная, че не е добре в спалня да има цъфтящи цветя, а зеленолистните пречистват въздуха. Ето ти една статия, където прочетох, че "ако имате сингониум в спалнята, по-рядко ще сънувате мрачни сънища".
А колкото, че в родилните домове не дават да стоят цветя подарени от близките, зависи от родилния дом. Моята стая беше отрупана с цветя, детето след като го изкараха от кувьоза бе постоянно с мен и най-вече идваха куп роднини и приятели да ни видят преди да ни изпишат.

И компютър си имам в спалнята - поради липса на работен кабинет. Компютърът е в пъти по безвреден от телевизора, облъчването е много по-малко.

Но все пак сама си решаваш.

# 14
  • Мнения: 4 111
Извини ме, че може да прозвучи грубо, но вече не е важно какво ти харесва на теб, а сигурността и здравето на детето ти. Не се сърди, но като станеш майка неговите интереси трябва да стоят пред твоите. С най-добри чувства!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт