Варовик

  • 2 093
  • 15
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 511
Днес забелязах, че на дъното на каната ни за бързо загряване на вода има 2 мм варовик. Не знам с какво да го махна.  newsm78
Някой може ли да ми даде съвет?

# 1
  • Мнения: 1 666
С препарата против котен камък и ръжда Dr. Fresh за домакински електроуреди. Той е сравнително безопасен, предназначен е точно за такъв тип уреди - кафемашини, нагревателни кани и т.н.. Пише го има и картинки отпред.

# 2
  • Мнения: 1 558
За варовик има много препарати, но все пак при положение, че е кана за топла вода ти предлагам като най-безопасно да пробваш да го почистиш с оцет, а не с разни химии.

# 3
  • Мнения: 2 261
Сложи оцет и след 20минутки пусни каната  да се позгрее.

# 4
  • Мнения: 4 111
И на мойта кана има, но го почистих само с четката за миене на шишета, че не исках да слагам препарати - все пак това е каната на бебчо. Изчисти се лесно.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Оцет. Сложи оцет и вода и пусни каната да загрее и да поври водата вътре.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 511
Не става само с гъбичка. Ужасно твърдо е!
Сега отивам да пробвам с оцет!
Благодаря   bouquet

# 7
  • Мнения: 4 916

Сега отивам да пробвам с оцет!

Тъкмо и аз щях да препоръчвам оцет  Peace

# 8
  • Русе
  • Мнения: 511
Махна се изцяло! Благодаря ви, момичета!  Hug

# 9
  • Мнения: 4 406
с лимонена киселина се маха, на моята кана даже го пише в инструкциите за ползване

# 10
  • Мнения: 1 267
да за лимонената киселина. действа безотказно  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 3 271
С оцет - да преседи 1 нощ и после изплакваш.

# 12
  • Мнения: 2 591
тъкмо пуснах такава тема, не видях, че има  Rolling Eyes

за лимонената киселина не знаех! споменаха ми нещо за някакви таблетки, предназначени точно за термокани и кафемашини, чиято цел е да почистват варовика! малко ме е страх да боравя с разни препарати обаче и да експериментирам, затова исках да се допитам до тези, които от по-отдавна ползват такава кана, понеже нашата е от скоро, а набира варовик  Cry

с оцета не мирише ли много  Sick

# 13
  • Русе
  • Мнения: 511
Не мирише изобщо! Той изветря!

# 14
  • Мнения: 959
с лимонена киселина се маха, на моята кана даже го пише в инструкциите за ползване
Peace

Общи условия

Активация на акаунт