Статии за жълтъка?

  • 357
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Привет на всички.
Моята щерка след седмица ще навърши годинка. Ние все още се кърмим предимно. Рядко предлагам немлечна храна (къде забравям, къде ме мързи да готвя - просто вадя цицата и готово:) Тук обаче бабите ме натискат поне жълтък да съм и предлагала. За жалост аз не мога да ги оборя с нищо, защото не мога да намеря статии за жълтъка. Моля помогнете, къде да прочета нещо.
Благодаря на всички предварително Simple Smile

# 1
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 915
Яйчният жълтък – несправедливо обвиняван?

Яйчният жълтък може да бъде въведен в менюто на бебето при навършени 8 месеца.

Много хора си задават въпроса как може да се отстрани всичкия белтък от жълтъка, като по този начин да се избегне приемането на белтък от бебето. Отговорът е, че незначителни количества яйчен белтък остават (всъщност яйчният протеин е този, който може да предизвика алергия).

Все пак, не бива веднага да пренебрегвате предимствата на жълтъка. Той е добър източник на омега-3-мастни киселини и богат източник на хемо-желязо – това е желязото, което най-лесно и бързо се усвоява от деца и възрастни.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33077.0

Мързелът не винаги е добър съветник. В повечето случаи даже лош.

# 2
  • Мнения: 364
Съжалявам ,че изполвам темата , но да попитам за мнение. Въведох жълтъка на 11 м и половина.  В началото нямаше проблем - слагах й по малко 1/4 до 1/2 жълтък в пюрето, изяждаше го и нямаше проблеми. Последните 2 пъти обаче й дадох няколко парченца само жълтък без пюре ( защото не го иска смесено ) и двата пъти повърна. Незнам дали е алерг. реакция ?

Общи условия

Активация на акаунт