Против мухъл по мазилка?

  • 10 892
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Какво мога да ползвам против мухъл по мазилката на стените и тавана в стаите? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 666
Има специални препарати - Саво, Антимухъл и т.н.
От личен опит - най-добре (в смисъл - ефикасно, но без миризма на хлор, която да остава дни наред) действа разтвор на вода и обикновена белина.

# 2
  • София
  • Мнения: 626
От това чудо спасение НЕМА!!!

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
От това чудо спасение НЕМА!!!

Има такъв момент  Confused

Но все пак ако е в начален стадий опитай със САВО  Peace От него съм най - доволна.

Има и доста подобни теми. Пусни една търсачка и ще четеш още много.

# 4
  • Мнения: 258
Ако  стените са бели  можеш да използваш  освен  САВО-то   и обикновенна белина. Ефектът е същият.

# 5
  • Мнения: 4 916
Ако  стените са бели  можеш да използваш  освен  САВО-то   и обикновенна белина. Ефектът е същият.

подкрепям  Peace

# 6
  • Мнения: 843
Какво мога да ползвам против мухъл по мазилката на стените и тавана в стаите? Rolling Eyes

    Разберете коя е причината  за  конденза.  Лоши термомостове, нова дограма, ново/ прясно/ жилище... /, стари приземни помещения  и какви ли не още възможности има.
    Аз се справям със "САВО"  , но е в малки участъци и само в едно помещение.   Иначе , с това малко дете е невъзможно да се третира навсякъде.
     Няма да е лесно. / Най вече се справям с редовно проветряване, но това значи  да не ползвам стаята през зимата.
    Сега рекламират едни симпатични уреди  с много функции, включително и обезвлажняване. Вършат работа, но не са евтини. /350--500лв. /  Чакам да ги пуснат на изплащане в МЕТРО  или подобнимагазини и ще взема.

    Прочее измиването с белина е със същият ефект, като "Саво",  написали са го вече.  Но си е временна мярка.
    

Последна редакция: нд, 18 мар 2007, 21:07 от Найка

# 7
  • Мнения: 1 028
Само да кажа първо,че белината също смърди,защото е на хлорна  основа,и после,че преди след едно пръскане с белина падна латекса от шпакловката. оправихме нещата с"Термомакс"-термокерамична боя,преди това ползвах всички препарати,влагоуловители и прочее финансово-разсипни непомагащи методи.

# 8
  • Мнения: 843
Само да кажа първо,че белината също смърди,защото е на хлорна  основа,и после,че преди след едно пръскане с белина падна латекса от шпакловката. оправихме нещата с"Термомакс"-термокерамична боя,преди това ползвах всички препарати,влагоуловители и прочее финансово-разсипни непомагащи методи.

 100% съм съгласна,   че е така. В спалнята ми нямаше и капка, беше суха и топла, но сменихме дограмата с  алуминиева / малък прозорец/  Имаме и не добре изолиран покрив, точно там.  В къщичка сме  Настана ад.Първото решение беше като вашето с типа боя.  Не стана. , обели се.
     Но, докато не си локализираме проблема и не разберем от  къде е, няма  са предприемем  боядисване  / а, освен него сме предвидили и лека хидроизолация от същата фирма/
     Ще видим.
 И ще пиша. Кое .. как..  Все ще е опит за следващите по трасето на новите8 старите  жилища. Grinning
   успех.

# 9
ПРОБЛЕМА винаги е с един произход- много влага. "Борбата" винаги започва по един и същи начин- Саво,белина,...ракия?!- има го във форума като предложение и то "изпитано".Следва мазилка -термошилд ,термомакс, които не са евтини и накрая се стига до влагоуловителя
 /изсушителя/. От хора дето са го ползвали не съм чул някой да се е оплакал , освен ако го е купил  от Метро например.  Необяснимо е  защо хората ходят на пазар  там за специализирана стока- ясно е ,че там костюми не се продават- виж  тенис фанелки между 3-4 лева поне 10 вида.Такъв си е магазина- евтино и калпаво.
          Както и да е , така и така пътя е ясен ,ами защо не опитате някой път отзад да започнете.Нали затова името му е такова -изсушител.

# 10
# 11
  • Мнения: 370
Здравейте!Въпроса ми сигурно спада към типа тъпи,но все пак може ли малко повече инфо за този влагоизсушител.Това някакъв уред ли е и на какъв принцип е?Благодаря ви предварително.

# 12
  • Мнения: 4 916
Здравейте!Въпроса ми сигурно спада към типа тъпи,но все пак може ли малко повече инфо за този влагоизсушител.Това някакъв уред ли е и на какъв принцип е?Благодаря ви предварително.

Уред, който улавя влагата във въздуха и я втечнява в едно резервоарче.

# 13
  • Мнения: 8 999
Термошилд - специална боя за стени. Виж в гугъл.

# 14
  • Мнения: 741
И ние ползвахме Саво,наистина всичкия мухъл изчезна,ама след 2-3 месеца пак се появява.

Общи условия

Активация на акаунт