Кога се започва с даването на жълтък на бебетата?

  • 476
  • 12
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Здравейте! Моят син Велизар e на 4 мес. и не знам дали не е време да започна да му давам жълтък.От кога се започва и по колко се дава на ден на седмица?










----------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: вт, 03 апр 2007, 01:55 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 3 478
Мисля че е прекалено рано за вас. Моята дъщеря все още не яде. Давала съм и наскоро да опита, но все още не е включен в менюто и. Мисля че ако настояваш да го даваш по-от рано трябва да изчакаш още. Аз лично не бих дала преди 8-9 месец, но знам има мами които го включват след 6-я. Всеки сам си преценява, но 4 месеца ми се струва прекалено рано Peace.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Дори при най-ранните схеми за захранване, които отдавна не са препоръчителни, жълтък се дава при 6 навършени месеца. Според съвременните разбирания за захранване даването му става по-късно, често към 8-9м, ако детето няма предразположеност към алергии, а ако има - след годинката.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Blagodarq vi az nqmam jelanie da zapochvam oshte ot sega no prosto ne znaeh vuobshte ot koga se zapochva.Shte izchakam do 9 mes.

# 4
  • Мнения: 1 896
Аз почнах на 9 месеца и го давах в зеленчуково пюре, когато се сетя.

# 5
  • Мнения: 6 164
Аз го вкарах с кашата в 5-ти месец.

# 6
  • Мнения: 5 362
Започнах от 5-я месец,по четвъртинка.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 389
Аз го въведох от 7 месец по четвъртинка със зеленчуковото пюре през ден.

# 8
  • Мнения: 1 101
Започнах от 5-я месец,по четвъртинка.
Също  Peace

# 9
  • Мнения: 950
Започнах да давам от шестия месец. Слагам по 1/4 жълтък в зеленчуковото пюре през ден.

# 10
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз започнах преди две седмици по малко и два пъти в седмицата.За вас е доста рано.

# 11
  • Мнения: 27 524
Не, не трябва. Жълтък - след годинка  Peace

# 12
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
В никакъв слечей!
Аз още не съм зала, ще захраня към 10 - и месец...

Общи условия

Активация на акаунт