Какво не миете в миялната?

  • 4 082
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 453
Аз бих искала всички неща да могат да се мият,
 но откакто на една пластмасова кутия й падна дъното, взех да се замислям...
Вие какво не слагате?

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Единствено и само тавичката от хлебопекарната. Всичко друго -мия без проблем. Кристал мия също, но на по-ниски градуси.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
сламки  Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 7 753
Не мия грил- тигана и другите тефлонови съдове, защото вече на един тиган му побеля дъното и с другите внимавам.
И едни чаши с емблема отпред, която на едната избеля. Въобще, чаши с картинка скоро остават без такава.  Wink

# 4
  • Мнения: 7 474
 Rolling Eyes  Всичко мия вътре  Rolling Eyes

Не мия грил- тигана и другите тефлонови съдове, защото вече на един тиган му побеля дъното и с другите внимавам.


Точно за тефлона се чудех и моя побелява Thinking

# 5
  • гр. София
  • Мнения: 1 887


Аз пък дори и тях си мия. Laughing

Не мога да мия тенджери и тави ,защото от моята май по-малка няма. #Cussing out Просто никога не ми остава свободно място след като заредя чинии,чаши и прибори.

# 6
  • Мнения: 3 880
Не мия неЩа, на които е отбеляzано, че не са подходяЩи zа миялна. Например всички части на еспресо_автомата ми и някои дървенийки. Всичко, което е подхоЩяЩо zа миялна и се побира вътре се мие в нея Wink

# 7
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Мия всекидневно всичко с гел Калгонит, като се съобразявам само с температурата. Не използвам таблетки и прах. Мие идеално. Ако температурата е съобразена с това, което се мие, мисля че никакви проблеми няма да има каквото и да се сложи вътре. 

Последна редакция: нд, 18 мар 2007, 12:57 от Unknown_lady

# 8
  • Мнения: 6 039
не мия, чаши, които са рисувани със сребриста боя
веднуж забравих и съсипах цял комплект  Embarassed Embarassed Embarassed

# 9
  • Мнения: 2 631
Бебешки гумени играчки не съм мила още, макар че такааа се изкушавам. Twisted Evil

Тефлон мия - наистина леко се попромени, но не драстично. Rolling Eyes

Дървени дъски за рязане също не мия, макар че дървените бъркалки за готвене ги пускам и е ОК. Peace

# 10
  • Мнения: 13 172
Нищо алуминиево /едната ми тенджера под налягане е такава-стара немска и не се разваля, но ми омръзна да я мия на ръка и ще я пратя в пенсия/. Пластмасови съдове избягвам да купувам, имам само за хладилника- нищо не им става в миялната. Дървената дъска се поизметна и си купих вчера стъклена Laughing Така де, няма да им слугувам аз на съдовете, а те на мене

# 11
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Не слагам нищо, на което не е означено специално, че става за миялна. Но пък избягвам да слагам тави... Thinking

# 12
  • Мнения: 420
На етикета на новите ми тефлонови съдове пише да не се пускат в миална  и вече го спазвам.
Не слагам и съдове от мека пластмаса - после не прилягат с капаците си.

# 13
  • Мнения: 780
всичко мия в миялната . само се замислям за дървената дъска , че започна да се напуква

# 14
  • Мнения: 5 539
1 тефлонов тиган, чието дъно побеля и се разяде от препарата
някои пластмасови съдове, които знам, че няма да издържат на високата Т
тенджерата под налягане, защото е чепата и не влиза

Общи условия

Активация на акаунт