Даите ми съвет ..за дом. любимец и бременност *Б*

  • 7 540
  • 30
  •   1
Отговори
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
Здравеите! Много искам да си взема котенце персийче, но пък с моя приятел мислиме до година-две да си направим и бебче. Проблема е че ни казват да не взимаме коте, защото ще направи нещо лошо на бебето! Какво да правя? Cry

Последна редакция: пн, 30 яну 2006, 22:09 от Morena

# 1
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
По принцип, ако е имунизирано котето и е добре поддържано, редовно да се къпе и т.н., хапчета за глисти...не би трябвало да принесе някаква баткерия на бебето или на бременна жен. Но според мен, факта че са доста космати тези котета, е възможно бебето да развие някаква алергия?! Не съм  сигурна, така си мисля!

# 2
  • Мнения: 274
Виж мисля че трябва вие да си решите. И аз и дъщеря ми сме израснали с котки и куче в къщи - пък всичко ни е наред! Мойта пък приятелка от дете все киха от котка около нея! Всичко е различно за всеки!

# 3
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
Също така живееме в апартамент само двамата, а и ни казаха, че котката може да удуши бебето #Shocked

# 4
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Да бе, т`ва да не е вампир! Глупости на търкалета! Евентуално може да го одраска, но да го удуши?!

# 5
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
И аз се изненадах, историята е за някаква жена, която оставила бебето за малко и като се върнала видяла котката легнала върху бебето...била искала да го удуши!

# 6
  • Мнения: 9 894
това са силни градски легенди:)
Котката е легнала върху бебето, защото там е меко и чистичко, и мирише на хубаво:)ако изобщо е лягала де:)
И аз познавам доста семейства с котки, кучета и бебета - никой никого не е душил:) ваксинация, хигиена и обичайните изследвания са достатъчни.

# 7
  • Мнения: 183
Цитат на: wassilena
Да бе, т`ва да не е вампир! Глупости на търкалета! Евентуално може да го одраска, но да го удуши?!


Вярно може да я направи тази работа котката, но аз съм чувала за такива случаи със сиамска котка. Когато е гледана сама и после дойде някой друг - бебе или друго коте си пази територията естествено, према го като враг. Аз на твое място първо бих си направила бебе и като поотрасне към около 4 години бих му взела коте, ако не съм решила за второ. Всеки си решава за себе си, но най-добре е първо да се запознаеш с рисковете, може би трябва да се обърнеш към ветеринар и съответно гинеколог и перидатър.
Успех!

# 8
  • Мнения: 274
14 години живяхме със сиамка - мога да ти кажа, че имаше майчинско отношение към децата. Нито ме е удошила нито пък, сегашния ни сиамец е удушил дъщеря ми!

# 9
  • Мнения: 6 472
Нещо не се връзвам много на такива неща! До като бях бременнна с Виолина имахме котак. Избяга, когато Ина беше на 4 и освен, че хлапето много го тормозеше, не виждам нещо друго да се е случило. Сега пак имаме полупобъркан кот на 10 м. Много е забавно с него и нямам никакво намерение да го махам Grinning Имунизиран е, ваксиниран е, обезпаразитен е и търпи ежемесечни интервенции п овъпроса Mr. Green

# 10
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
Ей! Взе да ми олеква на душата Grinning  ,знаех си че при вас ще намеря правилните отговори.Благодаря на всички от сърце Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 1 612
Ами според мен зависи от котето. Ако е обезпаразитено и ваксинирано мисля, че няма проблем. Не може да ти навреди докато си бременна. А за после ще видите как се държи към детето и за всеки случай няма да я оставяте на саме с него. Аз лично имам сиамка, която е направо душичка. Но познавам и такива, които са зверове. При тях е като при хората - имат си характер.
Така, че помисли си добре.

# 12
  • Мнения: 1 419
Аз също бих се замислила - известно, че котките са голяма предпоставка за развиване на алергии ако детето е предразположено.
Аз не бих рискувала - вярно, че е до организъм, но докато риск съществува...  Thinking

Все пак всичко е право на личен избор  Wink

# 13
  • Мнения: 1 034
Имах красив сиамски котарак.Когато разбрах, че съм бременна, го дадох на майка ми. Предпочетох да не рискувам здравето на бебето!Миналата година при изследването за токсоплазмоза се оказа, че като малка съм я карала без да разберем!!!
По-добре не свиквай с котенцето! После ще ти е тъжно, ако се наложи да го махнеш!

# 14
  • Мнения: 274
mari0511,токсоплазмоза се предава от пернатите (гълъби, папагали и т.н.)

Общи условия

Активация на акаунт