може ли печена чушка

  • 741
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Здравейте, приготвям на малката домашни зеленчукови пюрета и се  newsm78 може ли да и сложа пасирана печена чушка. Имам замръзени във фризера.
Аз приготвям пюрета от картофи, моркови, тиква, карфиол, броголи + праз, магданоз, котъп. Вие използвате ли други продукти?
На нашата възраст, мога ли да използвам суров магданоз и копър?
Благадаря Ви предварително! Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз варях чушките, но много майки са писали тук, че ги добавят в пюрето печени. Така че-защо да не може?
Магданоза и копъра по-добре не ги давай сурови все още. Сложи ги да се сварят със зеленчуците 5-10 минути преди да ги свалиш от огъня.

Може да даваш и тиквички, пащърнак.... Сега не се сещам за друго, останалите ще допълнят.

Последна редакция: сб, 17 мар 2007, 07:14 от Vivi

# 2
  • София
  • Мнения: 2 157
Здравейте, приготвям на малката домашни зеленчукови пюрета и се  newsm78 може ли да и сложа пасирана печена чушка. Имам замрАзени във фризера.
Аз приготвям пюрета от картофи, моркови, тиква, карфиол, броКоли + праз, магданоз, коПЪР. Вие използвате ли други продукти?
На нашата възраст, мога ли да използвам суров магданоз и копър?
Благадаря Ви предварително! Simple Smile
Можеш да. Можеш вместо картоф за основа да слагаш ориз. Но не бланширан, за да може да се развари хубаво Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
В домашните пюрета винаги слагам печени чушки.Действат много добре и на отделителната система.

# 4
  • Мнения: 2 019
можеш да даваш печени чушки

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Печени чушки може да се слагат, аз лично слагам варени, но не виждам разлика. Относно суровите подправки мисля, че е още рано.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Аз слагах варени. Излишно ми се струва първо да пека чушката, да я беля, за да я сложа в пюре...

# 7
  • Мнения: 990
Печени чушки може да се слагат, аз лично слагам варени, но не виждам разлика. Относно суровите подправки мисля, че е още рано.
Peace

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И аз давам замразени чушки.Пека ги ,но съм ги давала и варени.Пеканите са по-вкусни.

# 9
  • Мнения: 56
Благодаря Ви!  bouquet
Утре се захващам с готвене!! Laughing

# 10
  • Мнения: 1 157
В домашните пюрета винаги слагам печени чушки.Действат много добре и на отделителната система.

# 11
  • Мнения: 95
Здравейте, приготвям на малката домашни зеленчукови пюрета и се  newsm78 може ли да и сложа пасирана печена чушка. Имам замръзени във фризера.
Аз приготвям пюрета от картофи, моркови, тиква, карфиол, броголи + праз, магданоз, котъп. Вие използвате ли други продукти?
На нашата възраст, мога ли да използвам суров магданоз и копър?
Благадаря Ви предварително! Simple Smile
Моето бебче е на 6 месеца и половина. Давам абсолютно същите продукти. Слагам още лук, грах и по много малко ориз (той запича). Грахта я сварявам и отделям люспичките на всяко едно зрънце, защото те са тежки за стомахчето. Лука може да бъде праз (бялата част) или глава кромид. Аз сущо слагам печена чушка от фризера. Днес сложих за първи път магданоз. А вече даваш ли пилешко месо?

Общи условия

Активация на акаунт