За кърменето и заспиването

  • 412
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Да ви попитам по колко време да го държа бебока на гърдата си? Стоим по час сигурно, той къде спи, къде смуче, къде яде, интересно му е ама не знам редно ли е? Гърдите започнаха да ме болят вече много.  Започвам да се притеснявам дали ще асоциира гърдата ми с хранене и ще лапа и заспива или му е интересно  и яде по малко или изобщо не яде, за да стои по-дълго време до мама. Кажете какво да правим и по колко време е редно да се занимаваме с "упраженението"  кърмене? Иначе горе-долу на към 2-2 1/2 най-много 3 огладняваме и си искаме кърмата. Вечерта спи без хапване около 4-5 часа.

# 1
  • Мнения: 1 503
Цитат
редно
При кърменето на поискване незнам дали тази дума присъства newsm78
На 1 седмица ние хапвахме около 13-15 пъти,като най-големият интервал ни беше 1,5-2 часа.
Иначе по таблиците пишат,че за тази ви възраст е нормално да има м/у 8 и 12 хранения.
Можеш да кърмиш легнала...
а бебето си стои според мен,защото определено му е приятно сгушенко в мама и защото се изморява ThinkingТа и през два часа или и по-често да хапва,не е опасно  bouquet-Ние оцеляхме hahaha

# 2
  • Мнения: 919
За бебчето това е най-добрият вариянт. Нищо няма да му стане, разбира се, колко само е конфортно гушнат при мама, папуто в устата. Щастливец е той.
Само бих те посаветвала да намериш удобна за теб поза и да внимаваш за правилното поставяне на гърдата. Ако започнеш да усещаш болка, махни го и пак го сложи докато не намериш най-правилната позиция. Също така внимавай, че понякога докато спят отпускат гърдата и само зърното остава в устичката, при което когато пак започнат да сучат може да ти предизвикат проблеми като рагади и т.н..

Ние прекарвахме с часове закачени една за друга в началото и мога да кажа, че това бе едно прекрасно време и за двете ни. Heart Eyes

Ако пък вече имаш ранички, можеш да го махаш лекичко когато започне да смуква на по-големи интервали и не преглъща. В такъв случай пак ще кажа е много важно правилното поставяне. На мен ми помагаше мазането с ланолин и ходенето без блуза Peace

# 3
  • Мнения: 2 616
И аз така правя-само ланолина ми помага. Ядем постоянно, само за това се притеснявах има ли интервал, който трябва да го държа на гърдата си, за да го науча да хапва, а не да се глези и да го махам или да чакам да заспи и като се събуди пак  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 1 043
в началото и при нас беше по често кърменето но вече яде много по малко пъти и денем и нощем - дори нощем не я усещам вече да си иска както преди на два три пъти
аз не съмследила никога колко яде кога през колко време - простои давах когато си поиска и никога не ми е правило дори впечатление дали има някакъв режим - но от известно време просто немога да незабележа че си е изградила сама режим и всеки ден се повтаря с предишния
а за болезнените гърди минава с времето - и при мен го имаше и този период , от повечко сукане но това само първия втория месец беше но немисля че е сукала чак по час  newsm78
вечер се поозастояваше повечко докато си заспи , но и аз не съм сеопитвала да я махна - беше ми приятно да си я гушкам  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 568
и ние бяхме така на тази възраст.Сега е на 10м. и се насуква за 10 мин. Само вечер суче по-дълго-наистина за приспиване.

# 6
  • Мнения: 9 481
За тази възраст сукането е около 20мин. на хранене. Обикновено бебето заспива сучейки.
И нашият син е на поискване /все още Mr. Green/ и сам си премина на по-големи паузи м/у храненията, спане по цяла нощ..с възрастта ще намалява времето за сукане Peace
Лично аз в началото се притеснявах да не го задуша ако заспя, и не съм кърмила в легнало положение, но ако нямаш притеснения-давай смело.
Браво за решението да кърмиш и успех!  bouquet

# 7
  • Мнения: 133
Бебе на 1 седмица не се глези! Просто изпитва необходимост да бъде с тебе и толкова! И ние бяхме така, този период ще отмине, но непременно се зареди с Лансинокс....Успех!

# 8
  • Мнения: 2 616
Бебе на 1 седмица не се глези! Просто изпитва необходимост да бъде с тебе и толкова! И ние бяхме така, този период ще отмине, но непременно се зареди с Лансинокс....Успех!

Взех вече, чувствам се далеч по-добре отколкото с Гарместана!!!

# 9
  • Мнения: 201
И ние бяхме така в началото. Аз си мажех зърната с крем за зърна на Avent, много съм доволна от него

Общи условия

Активация на акаунт