Да захраня ли вече с гултен....???

  • 1 128
  • 24
  •   1
Отговори
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Дали да почакам още малко или вече смело да захраня с гултен.....?
все пак 7 - ми месец караме....?
Как мислите..?Да захраня или да изчакам още ?

# 1
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Така и така си чакала до сега, още 1 месец няма да е от такова значение. Направете 8 месеца и тогава  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 139
Захранвай вече!  Wink

# 3
  • Мнения: 656
Ние сме с АБКМ, кога да захраня аз с глутен Grinning

# 4
  • Мнения: 858
мила калея,аз вчера започнах с глутена дадох в млякото 1 бисквита на плазмон .Всичко е ок за момента. Peace

# 5
  • Мнения: 2 677
Знам, че глутен се дава най-рано след навършен осми месец.

# 6
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Денис, благодаря ти мила.....
На всички благодаря за отделеното време и внимание...

# 7
  • Мнения: 7 803
аз захраних късно с глутен, на 10 месеца и не виждам защо трябва да се бърза. и без него има достатъчно разнообразие.

# 8
  • Мнения: 315
Бяхме на 6мес и заради зъбките отказа "чисто" АМ, добавих бисквитка Плазмон и започна пак да си хапва. Според мен ако в семейството няма алергични към глутеносъдържащи продукти няма проблем да се даде след навършени 6м. При нас чесането на венците не е с гризалки, а със сухар или коричка хляб. А напоследък забелязвам, че не само чеше венците, а и обича да си похапва от тях  Grinning

# 9
  • Марс
  • Мнения: 439
Извинявам се, че използвам темата, но и аз да попитам. Примерно да сложа една бисквитка в млякото, да изчакам до другия ден и ако няма нищо после с две и три и т.н, или вече съм готова да дам примерно каша с глутен. Имам предвид захранването с глутен като с пюретата ли е, или само чакаме реакция и ако няма даваме Embarassed
Мерси предварително за отговора  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 679
До 6 месечна възраст храните на бебето не трябва да съдържат глутен.
На здрави, доносени деца може да се дават глутен-съдържащи храни след навършване на 6 месечна възраст, защото преди това стомашно-чревния тракт е "незрял", трудно ще ги обработва и вероятноста да се развие непоносимост е много по-голяма. На алергични /независимо към какво/ и обременени с алергично заболяване деца глутен-съдържаща храна се дава след навършване на 12 месеца, а на недоносени, здрави - може малко по - рано.

# 11
  • Мнения: 315
Ev4o, когато аз захрених с глутен направих така- една бисквитка в млякото, изчаках 3-4 дни и след това като нямаше реакция започнах да давам и коричка хляб и други глутеносъдържащи- каши, пюрета и тн.
А иначе захранването с глутен може да стане и с глутенсъдържаща каша (1-2 лъжички) или пюре, в което другите съставки освен глутена вече са въведени, т.е само глутена е новата съставка

# 12
  • Марс
  • Мнения: 439
DaniStef, благодаря ти мила  bouquet много бързо и конкретно ми отговори. И друго да те питам, "попарата" после от плазмон /с глутен/ ли да правя или със сухари примерно. Защото аз по-скоро заради кашите /добре, че не ги дадох/ накупих доста на Милупа и днес като зачетох на една, още не отворена и видях съдържа глутен, направо косата ми се изправи.

# 13
  • Мнения: 315
Ами ние ядем попара със сухарче, бисквитки и АМ и много ни харесва Simple Smile

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
С глутен захраних в края на 8я месец.Някъде бях чела,че глутена се въвежда няколко дни по малко и се следи за реакция.Нещо ставаше въпрос за натрупване в организма,но не си спомням точно.Ако някой знае?

Общи условия

Активация на акаунт