пюрето от картофи като първа храна???

  • 1 025
  • 18
  •   1
Отговори
  Започвам да захранвам с домашно приготвено пюре от картоф.Искам да ви питам дали трябва картофът да бъде сварен непосредствено преди приготвянето му? Защото за да бъде сварен добре му трябва не по малко от 1 час , а като излезем  в 10.00ч. на разходка трябва да се прибираме 2 часа по рано преди обеднното хранене(в 14.00ч.),за да слагам да варя картофа. мисълта ми е мога ли да го сваря рано сутринта например и да го пасирам наобяд за хапване.
Благодаря предварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 1 877
Мисля,че нищо няма да му стане за това време,но после - в хладилника!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
По принцип нищо няма да му стане на картофа в хладилника, но по-добре го пасирай когато е топъл, става по-хомогенно пюрето. Само с това варене минимум 1 час ме очудваш. Аз също приготвям домашно пюре и варя картофите на пара, но те са готови за около 15 минути.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Едва ли ще му стане нещо ако си го прибереш в хладилника.

# 4
  • Мнения: 950
Аз си правя пюретата от вечерта и ги оставям в хладилника. После само стоплям колкото ми трябва.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 215
Точно по този начин..... не ми се вярва да стане добре пюрето. Като изстинат, картофите не се пасират добре.

По-скоро бих направила пюрето и след разходката бих го стоплила.

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
1 час варене на 1 картоф  Laughing Ще ме уморите, бре  Laughing Аз варя цяла тенджера с картофи за 40мин. максимум

Нищо му няма на картофа, като поседи. Свари си го, пасирай, сложи си го в бурканче, затвори му капачката и муш в хладилника. Като се приберете от разходката, просто го стопли  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 6 461
  Започвам да захранвам с домашно приготвено пюре от картоф.Искам да ви питам дали трябва картофът да бъде сварен ................
Направи пюрето преди да излезете и го сложи в хладилника.
Няма да има никакъв проблем .

# 8
  • Мнения: 2 677
Точно по този начин..... не ми се вярва да стане добре пюрето. Като изстинат, картофите не се пасират добре.

По-скоро бих направила пюрето и след разходката бих го стоплила.

И аз съм на това мнение.  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 676
По принцип нищо няма да му стане на картофа в хладилника, но по-добре го пасирай когато е топъл, става по-хомогенно пюрето. Само с това варене минимум 1 час ме очудваш. Аз също приготвям домашно пюре и варя картофите на пара, но те са готови за около 15 минути.
   Peace

# 10
  • Мнения: 5 362
По принцип нищо няма да му стане на картофа в хладилника, но по-добре го пасирай когато е топъл, става по-хомогенно пюрето. Само с това варене минимум 1 час ме очудваш. Аз също приготвям домашно пюре и варя картофите на пара, но те са готови за около 15 минути.
Peace

# 11
  • Мнения: 144
Точно по този начин..... не ми се вярва да стане добре пюрето. Като изстинат, картофите не се пасират добре.

По-скоро бих направила пюрето и след разходката бих го стоплила.
  chefИ аз така правя

# 12
  • София
  • Мнения: 2 845
Разбира се, че нищо няма да му стане на картофа. То ако трябва все да правя нещо непосредствено преди ядене- то никога няма да можем да излезем на разходка.

# 13
  • Мнения: 51
Аз нарязвам картофа на малки парченца и се сварява много по-бързо.Пробвай така,не отнема кой знае колко време.

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 973
Приготви го предварително и го съхранявай в хладилника, както са те посъветвали другите!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт