Хламидия-как се мори тази гадина?

  • 209 607
  • 1 129
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 165
Здравейте,момичета.Записвам се и аз,че ми откриха хламидии вчера CryНаправиха ми кръвен тест с резултат Anti chlam.Trach-JgG 1:256.Изследването струва само 2.40,взех си направление от личния лекар+2.40 в лабораторията.Много се учудих от резултата,тъй като преди 6 месеца ми правиха цитонамазка и там ми откриха кандида и трихомони,които лекувах с Флажил и се оттървах от тях.От хламидия нямаше и следа дори..а сега от кръвния тест-кофти резултат newsm78 След празниците ще отида при моя док да видим какво ще правим.Весело посрещане на новата година на вас с пожелание догодина да се сбъднат всичките ни желания!!!  bouquet

# 961
  • Мнения: 9 063
Здравейте,момичета.Записвам се и аз,че ми откриха хламидии вчера CryНаправиха ми кръвен тест с резултат Anti chlam.Trach-JgG 1:256.Изследването струва само 2.40,взех си направление от личния лекар+2.40 в лабораторията.Много се учудих от резултата,тъй като преди 6 месеца ми правиха цитонамазка и там ми откриха кандида и трихомони,които лекувах с Флажил и се оттървах от тях.От хламидия нямаше и следа дори..а сега от кръвния тест-кофти резултат newsm78 След празниците ще отида при моя док да видим какво ще правим.Весело посрещане на новата година на вас с пожелание догодина да се сбъднат всичките ни желания!!!  bouquet
Не бързай да се притесняваш - този резултат показва единствено, че организмът ти е реагирал на инфекцията, но нищо повече - не се знае дали в момента има такава, затова трябва да пуснеш и антитела ИгА (а най-добре и ИгМ).

# 962
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета! Пожелавам на всички по скоро да излезете успешно от тази тема. За съжаление аз също съм в нея. Ето какво ми се случи-след повтарящи се цистити в продължение на 1 година най сетне случих на лекарка която ми обърна по сериозно внимание. Направихме всички видове изследвания-микоплазми, уроплазми, трихомони и хламидия. За съжаление - трихомони и хламидии бяха на лице.
Изследванията за хламидия са кръвни в Бодимед-IjG 1:32 отрицателен, IgA - положителен /по метода Enzime Immuno Assay/
Пих 10 дена Вибромицин, 5 дни Сумамед, 5 дни -Вибромицин. Месец след това същите изследвания със същите стойности-това е 27.09.2010
Сега на 29.12.2010г. резултатите са същите.
След антибиотичното лечение пих 1,5 м. Цитросепт/бях чела някъде, че помагал/.
Днес като си видях същите резултати и наистина се отчаях. Какво да правя? Възможно ли е да е нямало ефект от лечението?
Дайте ми съвет?! Освен това може ли да се вярва само на кръвния тест. Трябва ли да правя нещо друго?

Благодаря предварително! Наистина ми се развали хубавото настроение за празниците Praynig

Забравих да напиша, че при партньорът ми изследванията са отрицателни. Възможно ли е това?
Пиша Ви отново момичета! Моля Ви кажете ми какво да правя. В понеделник съм на лекар. Надявам се и той да ми даде надежда, че нещата ще се оправят. Много съм притеснена...

# 963
  • Криворазбраната Европа
  • Мнения: 807
Отчаяна17, за съжаление хламидията е много упорита гадина и се мори адски трудно. При някои хора се налага доста продължително, повтарящо се лечение със силни антибиотици. При мен титрите на активната инфекция започнаха да спадат едва след венозни вливания на Сумамед и последващо лечение с Клацид. Но спадането започна 3 месеца след лечението. Ако имаш доверие на лекаря си бъди спокойна, но се въоръжи с търпение. Не се учудвай, че партньорът ти няма инфекция - при нас беше също, аз с инфекция, а мъжа ми отрицателен отвсякъде newsm78 Просто имунната му система е по-добра. Ти проверявала ли си проходимостта на тръбите си, защото нелекувана хламидия нанася жестоки щети за съжаление. В резултат на нелекуваната ми инфекция съм без тръби. Не искам да те плаша, но е хубаво да обърнеш внимание и на това докато е време Peace Надявам се, да успееш скоро да се оттървеш от гадната инфекция и да ни се похвалиш с хубави новини Praynig  bouquet

# 964
  • Мнения: 1 862
В Геника правят ДНК тест за хламидии. Правих отдавна, но ми пуснаха две изследвания - с кръв и със секрет. Освен да ти препоръчам там да идете - може би и двамата  newsm78   Hug Секрета ми взе  АГ-то и го носих на място. Кръв ми взеха там на място.

# 965
  • Мнения: 3
Меги прочетох доста неща и съм наясно с последиците, които може да има от тези проблеми. Наистина ме е страх ужасно много, че може и да е късно вече. Не мога да повярвам, че ми се случва нещо подобно, но уви не е само лош сън. Съжалявам, че при теб нещата са стигнали до отстраняването на тръбите. Пожелавам ти тази година да сбъдне така лелеената мечта за бебче.

За себе си се моля да не е късно. Моля се лекаря да се окаже адекватен в лечението ми и силата да преодолея стреса от всичко.

Ilita може би наистина ще направя и ДНК тест. Какво ли ще ми помогне не знам. Така или иначе е сигурно, че имам проблем. Но от тези антибиотици имунната ми система съвсем се скапа и не знам до къде ще я докарам?!

Благодаря Ви, че ми писахте. Чувствам се наистина много гадно от случващото се и се питам как се случва това при цялата ми прецизност за всичко...
 ooooh!

# 966
  • Мнения: 4
Здрасти. От Варна съм и съм на 31 г. Гледах това предаване на Господари на Ефира за фалшивия лекар с изследванията за хламидия. Поразрових из интернет и реших да дам една венозна кръв за всеки случай. Майка ми е медицинска сестра и ми препоръча клиника ЛАБОРЕКСПРЕС. Струваше 22 лв. Резултатите ми са:   
- Хламидия Trach. - Ig A антитела ЕLISA  - 1/8Титър
- Хламидия Trach. - Ig G антитела ELISA > 85AE           
После пак в интернет прочетох, че кръвния тест не е благонадежден. Разбрах, че има още доста начини за установяване на наличие на хламидия:
- Чрез вземане на уретрален секрет;
- Чрез анализ на еякулат (сперма);
- Чрез урина;
- Чрез ДНК тест;
- Чрез PCR тест
 Въпросите ми са кой какъв тест е, какво представлява, колко струват и къде във Варна могат да се направят? Разбрах само, че уретрален секрет процедурата е много болезнена и повечето мнения на момчета, които "срещнах" из интеренет бяха: "Повече не искам да си спомням това усещане". Питах в ЛАБОРЕКСПРЕС за уретрален секрет. Казаха ми, че нямат специалист, който да извърши процедурата и трябва уролог да го направи. След което да им занеса секрета за изследване. Понеже отдавна си имам проблеми с бъбреците та си имам лекар-уролог още отпреди при когото си ходя. Казва се д-р Абушев. Доволен съм от него по отношение на бъбречните проблеми. Но сега се оказва, че трябва да се срамя пред него да ми хваща пениса и да бърка в него с клечки. Някак идеята мъж да ми държи пениса не ми допада особено та затова се питах - Няма ли жена уролог? Междувременно искам да си направя и спермограма да проверя репродуктивните си способности също така и първа сутрешна урина .. та се питах - Ако наистина може да се установи наличието на хламидия чрез сперма и урина и са също толкова надеждни ... защо трябва да се мъча с болката от вземането на уретрален секрет? Пишете ми много Ви моля мнения че доста съм се изплашил. Стискайте ми палци! В Понеделник сутринта ще отида да проверя в ЛАБОРЕКСПРЕС дали мога да се размина със неприятното бъркане в уретера. И ако не ще отида до окръжна (защото тогава Абушев дава дежурство там) да ми направи процедурата и после в ЛАБОРАКСПРЕС за анализ на секрета, урина и спермограма.

# 967
  • Мнения: 6 624
Добър вечер,

Преди 2 месеца при направен кръвен тест за хламидия имах резултати:

Хламидия Trach. - Ig A антитела ЕLISA    1/ 32Титър    Отрицателен титър < 1/8,Положителен титър > 1/8
Хламидия Trach. - Ig G антитела ELISA    > 85   AE            <9.0 отицателен;(9-12 гранична); >12.0 пол.

Пихме и двамата 10 дни доксициклин 100мг. на 12ч., изопринозин и цитросепт. Естествено без кекс и орални ласки по време на лечението.

40 дни след края на лечението направих контролата в същата лаборатория, която правих и първия път и резултатите са:

Хламидия Trach. - Ig A антитела ЕLISA 1/ 16 итър    Отрицателен титър < 1/8,Положителен титър > 1/8
Хламидия Trach. - Ig G антитела ELISA 85 AE            <9.0 отицателен;(9-12 гранична); >12.0 пол.

Не знам какво да правя момичета. Направо съм обезсърчена. Аз бях стресирана, че пихме този силен антибиотик цели 10 дни, и сега да разбера, че не е подействал качествено...

Преди седмица правих сомплексно изследване ГЕНИТАЛНА СИСТЕМА за диагностика на вагинални и уретрални проблеми. Изследването включва 5 теста за бактериална флора, микотична инфекция / Candida albicans/, трихомони, Mycoplasma hominis и Ureaplasma urealyticum с изолиране на микроорганизми и разширена антибиограма. Резултат отрицателен. Всички тестове в нормална граница. Правих и изследване за хламидия с цервикален секрет - също отрицателно...

И сега какво да правим, какво да предприемем, при кого да отидем, какви са гаранциите, че "поредния лекар" ще ни излекува...а искаме бебе...
   

Последна редакция: вт, 25 яну 2011, 00:23 от ***Надежда***

# 968
  • Криворазбраната Европа
  • Мнения: 807
Здравей, Надежда! Защо бързаш да се отчайваш? Не съм специалист, но от резултатите ти виждам, че титъра на активната инфекция спада при това след 40 дни. Както съм писала по-горе при мен титъра започна да спада и то страшно бавно 3 месеца след лечението. Аз съм пила АБ три пъти, като последния път първо вливах венозно Сумамед. Също така разбирам, че си правила изследване с церквиален секрет и то е отрицателно, което е по-важно, защото кръвното изследване не е толкова точно. Спокойно! Ако толкова много се тревожиш след няколко месеца си пусни още една контрола за всеки случай - поне ще си сигурна в резултата, но го направи пак със секрет.
Успех ти желая! Peace

# 969
  • Мнения: 95
Zdr.momi4eta!
Izvinqvaite za bukvite,no nqmam kirilica
Otdavna ne bqh pisala tuka.
Az imah hlamidiq zaedno s ureqplazma i dvamata sas sapruga mi imahme,sled dalgotraino tarsene na problema se nataknahme na tezi bakterii.
Imam 2-a spontanni aborta i sled mnogo izsledvaniq otkrihme samo tova
Provedahme kurs na le4enie s antibiotici i se okaza dosta efektiven izlekuvahme se predi okolo 2-e sedmici razbrah 6tastlivata novina,no sega pak d-ra me posavetva da napravim histeroskopiq,trqbvalo da q napravq zaradi infekciite koito sam imala e edva se navih-drugiq mesec otivam.Ta iskam da popitam nqkoi ot vas pravili li sa tova?Stranuvam se mnogo i ot samoto izsledvane i ot rezultatite posle...
No mai naistina trqbva da vidq dali imam nqkakvi polepi,a ako se okaje 4e imam ot tam natatak neznam...Kakto kazah imam 2-a spontanni,no az zabremenqvah bez problem,no nemojeh dori da navar6a i 3-ti mesec i tuk edno ne6to mn.me pritesnqva!!!Navsqkade pi6e,4e ima mn bremenni s hlamidiq i tova koeto moje da stane e prejdevremenno rajdane i uvrejdane na ploda,no ikade ne pro4etah,4e hlamidiqta preksva bremennostta o6te v parvite meseci i tova mnogo ama mnogo me izma4va-strahuvam se da ne sam propusnala ne6to drugo,a napravih tolkova mnogo izsledvaniq i kade li nehodih i samo tova be6e NEnared.Molqvi spodelete spored vas moje li zaradi hlamidiqta i ureqplazmata da sam gubila bremennostta si?I sa6to taka ako nqkoi e pravil tazi histeroskopiq da spodeli kak e?I ima li nqkoi s polepi na matkata i ima li nqkoi sas slu4ai podoben na moq?
6te sam mnogo blagodarna ako nqkoi se vkliu4i Hug

# 970
  • Мнения: 6 624
Меги, благодаря ти за отговора.

Вчера излязоха резултатите на приятеля ми:

Хламидия Trach. - Ig A антитела ЕLISA 1/ 8 титър    Отрицателен титър < 1/8,Положителен титър > 1/8
Хламидия Trach. - Ig G антитела ELISA 85 AE            <9.0 отицателен;(9-12 гранична); >12.0 пол.

Това наистина е в подкрепа на това, което ми казваш ти. Ако неговата активна инфекция е ОК, и не правим обезопасен секс, не би ли следвало и аз да съм ОК. И обратно, ако гадината е още жива, не би ли трябвало аз да го реинфектирам?

Оххх, много е сложно с тези хламидии. Само се моля поне едната ми тръба да е проходима. На УЗ този месец, док. видя тъмно петно до яйчника и има съмнения за хидросалпингс на лявата тръба. И в допълнение каза, че и другата сигурно е цялата в сраствания. не можах да понеса тази информация така отведнъж и ревнах като магарица. За миг сякаш целият им свят рухна.

Явно Господ е избрал труден и трънлив да е пътят ми... Sad  Но дано поне има добър край и да гушна своето бебче - някой ден...

# 971
  • Криворазбраната Европа
  • Мнения: 807
Надежда, докато се лекувате не трябва да правите кекс без презерватив, точно с цел да не си прехвърляте заразата един на друг. Силно се надявам това, което е видял лекарят ти да не е било хидросалпингс, а нещо друго - сянка някаква Praynig А трънливият път ми е добре познат, както и всички чувства и емоции, които те обземат след като ти тръснат подобна новина. Но ние сме твърдо решени, че колкото и да е трънлив пътя, ние ще го извървим - днес ми е 6 ден след ембриотрансфер от първо ИКСИ и сега тръпнем в очакване на чудото Praynig
Моля се живота да ви спести тези перипетии и един ден да си спомняш с усмивка тревогите, докато прегръщаш децата си! Praynig Hug

# 972
  • Мнения: 6 624
Меги, настръхнах и се просълзих от поста ти. Дано Господ е отредил да си имате детенце. Дано успеете и след няколко дни получите най-големия подарък! Успех! Heart Eyes Praynig

П.с: ще следя с нетърпение какво се случва с теб newsm51

# 973
  • Криворазбраната Европа
  • Мнения: 807
Меги, настръхнах и се просълзих от поста ти. Дано Господ е отредил да си имате детенце. Дано успеете и след няколко дни получите най-големия подарък! Успех! Heart Eyes Praynig

П.с: ще следя с нетърпение какво се случва с теб newsm51

 Hug Hug Hug

# 974
  • Мнения: 1 127
И от мен: newsm51  Желая ти късмет от сърце! / . Същото желая и на едни много близки за мен хора, както и на всички, желаещи да станат родители! Бог да е с вас и да ви помага! Peace /

Общи условия

Активация на акаунт