Моля,помогнете...объркана съм:((((

  • 614
  • 11
  •   1
Отговори
Привет на всички мами!Простете за невежеството сигурно хиляди пъти е задаван този въпрос.Моето бебче е на 4месеца живея в Италия и досега й давах само кърма нищо повече,нито водичка нито чайче ми казваше педиатърката да й давам.Днес бяхме на преглед и тя ми каза да започна да й давам всеки ден малко пюре от круша,ако не й понася от ябълка и от другата седмица зеленчуков бульон с бяло месо,оризова паста и лъжица зехтин.Всичко това ми се струва странно първо,че крушата разхлабва мислех ,че ще почнем със сокчета и второ как така толко скоро месо,а не първо зеленчуци!Опитах малко с крушата ама се разпищя(тя никога не е плакала или пищяла много ми е добричка)Говорих с приятелка,която има вече голямо дете и тя ми каза да й давам сокчета след това зеленчуци и после месо.Ако може някоя мама с бебче на тази възраст да ми каже какво дава,защото много съм объркана.Благодаря на всички предварително.

# 1
  • Мнения: 990
Как месо на 4 месеца  Shocked, какъв е тоя педиатър  Sick.Започни първо със сокчета. първия ден лъжичка -две, и постепенно увеличаваш.Като свикне стомахчето й с тях ,тогава продължаваш захаранването със зеленчучи , плодове и чак накрая месо.

# 2
  • Мнения: 314
аз бих ти препоръчала да продължиш усилено с кърменето без никакви сокчета,чай или вода поне до навършване на 6 месеца.след това постепенно и търпеливо да започнеш да въвеждаш зеленчуци или оризова каша,например,плодове и т.н.но наистина постепенно и в началото по една,две лъжички.погледни и в библиотеката,има наистина много полезна информация.и накрая бих те посъветвала да се вслушваш преди всичко в интуицията си кое е правилно или не за твоето дете,а не да се доверяваш сляпо на педиатри.успех! Hug

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 823
аз бих ти препоръчала да продължиш усилено с кърменето без никакви сокчета,чай или вода поне до навършване на 6 месеца.след това постепенно и търпеливо да започнеш да въвеждаш зеленчуци или оризова каша,например,плодове и т.н.но наистина постепенно и в началото по една,две лъжички.погледни и в библиотеката,има наистина много полезна информация.и накрая бих те посъветвала да се вслушваш преди всичко в интуицията си кое е правилно или не за твоето дете,а не да се доверяваш сляпо на педиатри.успех! Hug

Подкрепям това мнение.Започни със захранването след 6-ия месец.Като го започни със зеленчуци,после оризова каша и едва тогава плодовете.Те се дават накрая,защото ,ако ги дадеш като първа храна,после дечко може да откаже зеленчука.И наистина в библиотекта има мн полезно инфо.И давай твърдата храна между две кърмения.В началото ,поне два месеца само веднъж дневно и то сутрин.Сутрин,защото трябва да имаш време,за да реагираш на евентуално алергична реакция.И мн внимателно въвеждай всяка храна.Да е такава,че да отговаря на месеците на бебчо.Желая ти успех!

# 4
  • Мнения: 241
аз бих ти препоръчала да продължиш усилено с кърменето без никакви сокчета,чай или вода поне до навършване на 6 месеца.след това постепенно и търпеливо да започнеш да въвеждаш зеленчуци или оризова каша,например,плодове и т.н.но наистина постепенно и в началото по една,две лъжички.погледни и в библиотеката,има наистина много полезна информация.и накрая бих те посъветвала да се вслушваш преди всичко в интуицията си кое е правилно или не за твоето дете,а не да се доверяваш сляпо на педиатри.успех! Hug
Подкрепям Peace Peace

# 5
  • Мнения: 1 043
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8557.20

прочети тази тема и прецени дали искаш да захраниш точно сега ... не е задължително да следваш всичко чуто и казано от нас и които и да е педиатър ... просто чети и се информирай и после сама прави преценка кога и как да започваш да захраниш
има и започнати теми за педагогическото захранване във форума
 аз започнах на 5 месеца и половина - така го почувствах - знам че сега беше момента и преди това колкото и да ми се предлагаше да захранвам вътрешно съм знаела че не е време - захраних с зеленчук по моя преценка - макар че ориза и зърнените въобще ги дават като по лесно усвоими от стомаха на бебетата,  наистина в библиотеката има информация за захранването в изобилие...
според мен също 4 месец не е време да се предлагат меса, крушата верно че разхлабва но ако даваш по лъжичка две заначало колкото да опита вкуса няма нищо лошо , само нетрябва да се допуска да има разстройство, ако се появи при първия прием тряжва да се спре захранването въобще и да се изчака няколко дни и тогава пак да сепредложи нова храна както ти е казала лекарката - ябълка или зеленчук какъвто си избереш , моркова и картофа запичат попринцип , но пък са сладникави и се възприемат от бебоците по добре , но според мен това с възприемането е малко пресилено - то не е яло нищо друго и му е любопитен всеки нов вкус на детето  аз лично дадох броколи защото е много полезен зеленчук и се възприема после по трудно от децата , хареса и и си хапваше и по две и три лъжики засега давах три дни и ще направя пауза за да видя резултата от този прием
после мисля да предложа оризови люспички ...   
но според мен също може да изчакаш поне месец още  Peace

# 6
  • Мнения: 1 043
а да,  и изплаквам с малко водичка устичката сле дкато съм дала храната ....

# 7
Благодаря много на всички!Желая ви много щастие и здрави бебчета! Hug

# 8
  • Мнения: 950
Моята дъщеря когато беше на 3 и 1/2 месеца й дадох малко сок от домашна ябълка и на третия ден получи колики. Когато навърши 4 месеца й дадох малко плодово пюре от ябълка и нямаше проблеми. След известно време почнах пак да давам сок. А иначе месо се дава към 7 месец.

# 9
Сокчетата не са най-доброто за бебета. При стандартното изцеждане на сока директно даваме на децата киселината и захарта от плода без така необходимата целулоза и това може да предизвика болки в стомахчето. По-добре пасирай целия плод (и ако е необходимо го разреди с кърма). Аз лично захраних моето дете с пасиран зеленчук, приготвен на пара и едва по-късно минах към плодове. Месото може би чак към 10-11 месеца го включих и то веднъж - два пъти седмично.

# 10
  • Мнения: 819
Моля те,не тъпчи детео с глупости!КЪРМИ ГО<това е най доброто за него.Месо-не преди годинка!

# 11
  • Мнения: 439
някой започват със сокчета,после каши, пюрета-зеленчукови и после месни от към 6-тия месец.
Ние започнахме с оризова каша, защото имахме проблеми с разтройство, после постепенно зеленчукови и между храненията пюрета плодови.Ако не си решила да заместнаш хранене първо кърма, после пюре-колкото иска или изяде до 190гр. са едно бурканче бебешко.Започва се про една две лъжички и постепенно се увеличава дневната дажба.Според детето-то ще те насочва

Общи условия

Активация на акаунт