мога ли да продължа да кърмя?

  • 464
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
здравейте мили мами. имам въпрос - мога ли да кърмя ако усещам че започвам да се разболявам - леко ме боли гърлото и се чувствам отпаднала и въобще при какви обстоятелства не мога да кърмя -при каква температура и симптоми. мерси.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Няма ограничения.Аз кърмих с Т 39,1 когато ме беше тръшнал грипа Peace.За по-сигурно носи маска,но не спирай да кърмиш,така даже предаваш на бебо антителата които тялото ти изработва

# 2
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Мдам,можеш,бебо ще има антитела точно срещу твоята настинка.Пий парацетамол/панадол и витамини и чайчета да спреш настинката навреме.

# 3
  • Мнения: 8 242
Кърми си, няма проблеми  Peace
Само ако почнеш да пиеш някакви по-специални и силни лекарства виж дали стават за кърмачки  Wink

# 4
  • Мнения: 9 467
Не се притеснявай-кърми си бебето.
Внимавай само какви медикаменти пиеш-дали стават за кърмачки Peace
Относно настинки и хреми-една добра разтривка, топъл душ..ще свърши работа Wink
Ето тук можеш да проверяваш кои лекарства са съвместими с кърменето:
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp
Успех!  bouquet

# 5
  • Мнения: 432
Няма проблеми да кърмиш, дори не мисля, че има някакъв смисъл да слагаш маска. За лекарствата - парацетамол може да пиеш, но ако искаш нещо друго трябва да се консултираш с лекар. Желая ти бързо оздравяване   bouquet

# 6
  • Мнения: 453
Така даже помагаш на бебо (в зависимост от лекарствата).
Предаваш му антитела срещу болестта.

# 7
  • Мнения: 241
За по-сигурно носи маска, защо да рискуваш да заразиш бебо? Иначе не спирай да кърмиш!!!!!

# 8
  • на село
  • Мнения: 1 028
Спокойно можеш дапродължиш да си кърмиш. Аз кърмех докато бях болна от грип и не заразих Ива.

# 9
  • Мнения: 819
Като си болна и кърмиш,предаваш на бебето имунни тела и дори и то да се разболее от теб,ще се справи по-леко.

# 10
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз зная това-щом си болна,трябва да кърмиш с маска,а ако имаш температура и кърмиш,може бебето да получи разтройство.

# 11
  • Мнения: 473
благодаря на всички

# 12
  • Мнения: 1 691
И пий повече течности!

Общи условия

Активация на акаунт