Знаете ли на колко време трябва да се прави цитонамазка?

  • 9 031
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 877
Вчера бях на гинеколог и тя като разбра,че близо 10г.не са ми вземали цитонамазка ,направо се изуми.Каза,че на моята възраст (32г.) вече съм в рискова група и трябвало поне един път годишно  да си правя такова изследване.Вие какво знаете по въпроса?  Thinking

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ами всички знаят(с изключение на теб), че цитонамазката трябва да се прави на всеки ШЕСТ МЕСЕЦА!

# 2
  • Мнения: 1 877
Ами всички знаят(с изключение на теб), че цитонамазката трябва да се прави на всеки ШЕСТ МЕСЕЦА!
О,извини ме за невежеството!

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Хем питаш, хем се заяждаш.Сърби, боли, драго ми е.Какво трябваше да кажа?"О, аз мислех към 50-ия си рожден ден да отида на такъв преглед, но ти днес ме наведе на мисълта, че може би не трябва да е през 20г. ".Ето, аз също съм невежа, радвай се!

# 4
  • Мнения: 390
Да,на всеки 6 месеца.

# 5
  • Мнения: 1 216
Ако имаш грижи, трябва да те наблюдават на 3 месеца, ако ли не на 6 месеца е напълно ОК

# 6
  • Мнения: 1 877
Ама верно няма угодия... за мен

# 7
  • Мнения: 1 272
Поне веднъж годишно, както ти е казал гинеколога Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 424
от профилактика глава не боли! Peace
2 пъти на година смятам за задоволително. ще си спестиш куп неприятности.

# 9
  • Мнения: 375
Знам че в Англия я правят на 3 години веднъж,но тук рака на шийката на матката е често срещан,така че може на по-често,ночак пък на 6 месеца newsm78

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Знам че в Англия я правят на 3 години веднъж,но тук рака на шийката на матката е често срещан,така че може на по-често,ночак пък на 6 месеца newsm78
Ееееее, стига де Simple SmileВ Англия на всеки 6 месеца изпращат писмо до жените, в което им напомнят, че е време да се яват на такъв преглед.Има написани номерата, на които само трябва да се обади човек да си запише час.Друг е въпроса за колко месеца излизат резултатите от цитонамазката ooooh!

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Аз знам,че за по-млади момичета е достатъчно-веднъж в годината.А за над 30 годишните-на шест месеца.Макар,че съм на 23 си правя на шест месеца по мое желание,защото имам раничка,а и да нямах,нищо не ми пречи.

# 12
  • Мнения: 1 041
Най-добре на всеки 6 месеца Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 243
Ако имаш грижи, трябва да те наблюдават на 3 месеца, ако ли не на 6 месеца е напълно ОК
Но не по-начесто от 3м.

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
На всеки 6 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт