какво трябва да означава това? (отношенията м/у лекарите)

  • 1 107
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Не знам какво да си мисля, леко съм обезпокоена.. Вече за трети път чувам за лекаря при който съм избрала да раждам скоро, негативни изказвания/реакции от негови колеги лекари.  Не нещо конкретно, само коментари, че  това не е добър избор, физиономии  и т.н.  Аз си го харесвам, но нямам представа дали е добър професионалист, затова тия изказвания ме притесняват. Имате ли предположения накакви, защо се получава така, след като всички знаем колко дори прекалено колегиални са лекарите помежду си?

# 1
  • Мнения: 1 877
Ами за кой лекар става дума?
Иначе нали знаеш,че в научнита среди си има школи и ако твоя лекар е от "друга" школа ,естествено ше гледат на него с "други очи".Споко!По-добре кажи кой е той и потърси мнения от форума - може да има мами,които да са се лекували при него.

# 2
  • Мнения: 1 409
Аз също си мисля,че е добре да потърсиш мнението на мамит тук.То е мноо по-ценно,защото ще има такива,които са раждали при него.А колко от колегите му са имали възможността да раждат при твоя лекар?
А защо се получава така ли,ами на това му викат конкуренция.всеки се бори да родиш при него,за да може той да прибере облагите
Кажи кой и от къде е лекаря ти

# 3
  • Русе
  • Мнения: 2 354
и аз те съветвам да се допиташ до мами, които са били лекувани, или са раждали при тоя лекар.
Във всички среди, не само в лекарската гилдия ги има тези подмятания....

# 4
  • София
  • Мнения: 1 424
и аз те съветвам да се допиташ до мами, които са били лекувани, или са раждали при тоя лекар.
Във всички среди, не само в лекарската гилдия ги има тези подмятания....
а най - важното е да имаш доверие на човека.
и аз като тръгнах да раждам, ми  наговориха едни лоши работи за моята лекарка, при която си следих бременността и бях много доволна. въпреки изказванията отидох при нея и за раждането и бях много доволна Peace

# 5
  • Мнения: 1 043
Винаги има както доволни,така и недоволни пациенти.
За твое успокоение разпитай майки,раждали при него Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 4 587
Както другите мами са казали - негативните коментарти може би са породени от конкуренция, от завист...
Винаги има както доволни,така и недоволни пациенти.
Peace

а най - важното е да имаш доверие на човека.

Peace
колкото повече четеш мнения, толкова повече ще се объркаш. Поне при мен е така, сто пъти си промених мнението за болницата, в която ще раждам, защото нямаше болница, за която да не прочета лоши неща. Просто няма как всички да са доволни и да пишат само хубави неща.
Успех и леко раждане! Hug

# 7
  • Мнения: 339
Не е ли вероятно да става въпрос за пари?

# 8
  • Мнения: 473
Лично аз съм много учудена от реакцията на колегите му. Никога не ми се е случвало лекар да говори против друг, дори аз да съм провокирала с изказване на неодобрение. И наистина смятам че не е редно да коментират пред теб кой е добър и кой не е. Аз смятам, че ние трудно можем да определим кой е добър и кой не е. Общо взето впечатлението на жените може би се базира най-много на отношението към тях. Всеки си мисли, че е добър лекар, но в Пловдив например се знае кои са много добри и при кои да не се стъпва. А доколкото виждам от форума и в София е така. Има бели и черни списъци, разгледай ги по обстойно.

# 9
  • Мнения: 2 401
Точно от това идва притеснението ми.  Мнението на пациентите  се определя основно от отношението. На всичкото отгоре за  този лекар има само едно или две мнения в целия форум (той просто не е комерсиален, а факт е, че тук се коментират комерсиалните доктори). Когато чуеш кофти коментари от други специалисти обаче  е притеснително. Нямам идея дали става въпрос за пари, защото с този лекар изобщо не сме говорили за пари.

# 10
  • Мнения: 2 673
Пусни тема, или знам ...ли ..разпитай конкретно за него, майки които е израждал..Няма как да не си наредиш пъзела..

# 11
  • София
  • Мнения: 5 079
Точно от това идва притеснението ми.  Мнението на пациентите  се определя основно от отношението. На всичкото отгоре за  този лекар има само едно или две мнения в целия форум (той просто не е комерсиален, а факт е, че тук се коментират комерсиалните доктори). Когато чуеш кофти коментари от други специалисти обаче  е притеснително. Нямам идея дали става въпрос за пари, защото с този лекар изобщо не сме говорили за пари.

Не съм съгласна с теб, че тук се коментират "комерсиални доктори". Да има и такива, когато се обсъждат тарифи, уговорки и пр., но лично лекарят, при който раждах аз НИКОГА не ми е споменавал за пари, а за него има доста отзиви тук.
Конкретно по въпроса ти - може да е по - непопулярен, новатор в някаква област, което не значи, че е лош или некадърен. Може наистина да става въпрос за професионална конкуренция или завист. Най - важното е, че е спечелил твоето доверие, това най - трудно се гради.
Леко раждане. Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
За да ти е по-спокойно, защо не избереш друг?

# 13
  • Мнения: 7 109
Минзухарче, по-важно е да имаш доверие в него.
Късмет и леко раждане.
  bouquet

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Няма идеални лекари.Моят беше голям темерут,но се оказа невероятен специалист.

Общи условия

Активация на акаунт