Какво мислите за евангелистите в България?

  • 26 716
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Провокирана от няколкото теми  за религия, се замислих за евангелистите в България.Какво мислите за тях?Имам няколко познати ,които впоследствие станаха такива.Прави ми впечатление ,че са едно затворено общество.Женят се за себеподобни,общуват само с себеподобни...Абе с две думи ''странни птици''.Разбира се, това е мое мнение.
Също имам и други наблюдения,които ме навяват на мисълта,че в България Евангелската църква е един комерс.Много хора забогатяха  от това ''зомбиране''(ако може така да се нарече) на тези хора.
Но  ще ги споделя по-късно в темата.
 А може би  греша newsm78?Ако е така,убедете ме че греша.
Извинявам се ,ако съм засегнала някой с тази тема  .

# 1
  • Мнения: 3 423
А тук си слагат за аватар агне.

Впрочем, навсякъде и всяка църква е комерс.
В Германия се плаща даже 3% църковен данък.
Срещу 10% за пенсия. Едно към три.

Имам приятелка, която пише тук във форума
и ходи в църква, в която аз не съм стъпвала,
пък май не влиза в моята. Което обаче не ни
прави по-малки приятелки. Имам друга приятелка,
която завърши богословие. На сватбата ми
ги бях настанила една до друга. После играха
една до друга хоро. Не се изядоха. Не си избодоха
очите. И двете имат прекрасни семейства.
И вършат добри дела.
Просто сме затворено общество и различните
бодат очи. Молът е зомбиране. Вярата е избор.

# 2
  • Мнения: 677
Да дойдат Водните духове,те ги разбират тези неща..

# 3
  • София
  • Мнения: 4 867
Ако наистина са затворено общество, откъде черпим информация за тях?
Като масоните ли са? Или са още по-затворени?
Има ли награда за този, който те убеди?

# 4
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Всички църкви в основата си са комерсиални предпиятия.
Като започнеш от Ватикана, минеш през православните, евангелистките и всякакви други църкви, всички печелят ли печелят Wink

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 184


Извинявам се ,ако съм засегнала някой с тази тема  .
Едва ли си засегнала някой.А ако е така,ще обърнат и другата буза.
Най-много да те заклеймят като една заблудена душа.

# 6
  • Мнения: 5 370
Била съм в църква-на адвентистите от 7-я ден. Бях се почти скарала с цялото си семейство, изнесох се даже в апартамента си. Причината - опитват се по всякакъв начин да те отделят от близките ти и предишния начин на живот, но индиректно. Ако ги попиташ-ще го отрекат. Забраняваха на момичетата да се гримират, да носят обици, даже носенето на панталон се считаше за "мерзост пред Господа". Бях на път да се кръстя......когато едно дребно нещо ми отвори очите. По-късно разбрах, че не съм сгрешила в преценката си......Те изоставиха напълно и се отдръпнаха от техен брат в най-тежкия му миг-когато обществото в едно малко градче се беше изправило срещу него, когато жена му не искаше да ходи на работа, когато го плюеха по национални вестници, когато заплашваха децата му!!! Водеше се и дело срещу въпросния брат......когато спечели, сякаш нищо не е било.
А той им беше довел най-много души......най-вече млади. Души, които по-късно се превръщат в 10% месечно. десятък бе, хора, десятък. Confused
Мога още много да говоря по темата....болна ми е. Свидетел съм на първоначалния кръстоносен поход на всякакви деноминации в България-говоря за началото на 90-те и малко по-късно. Знам и как умеят ловко да те подработват и да ти свирят точно на най-тънките човешки струнки. Ехххххххх..............

# 7
  • Мнения: 3 423
Като дойдат агнетата, ще се чуе.
При нас има детски ясли и градини
към църквата. И към католическата,
и към евангелската. Условията и на
двете са прекрасни, даже ми се струва,
че тендирам към евангелската. Знам,
че мюсюлмански бебоци не приемат,
но моят случай не е такъв. Много по-
добри са от държавните градини.
Ето едно предимство на евангелистите.
Не съм чувала да има детска градина
към някоя православна църква. Но съм
чувала за руйно вино и розови бузи.

# 8
  • Мнения: 656
Faithless ,
Само да попитам - а за обезкосмяването как се произнасят?  Blush

# 9
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
... как умеят ловко да те подработват и да ти свирят точно на най-тънките човешки струнки. Ехххххххх..............
Ами нали за това си правят семинарчета всеки месец
Обучават ги да ловят души. Колкото повече души - толкова по-голяма заплата в края на месеца Wink

# 10
  • Мнения: 1 849
Иха, размяхте ме здраво!  Joy

Лиска, ако си бях сложила за аватар розголена жена може би сигурно щях да съм по-харесвана или...  Laughing Laughing

Само дето целта не ми е да ме харесват!

Evana, защо мислиш, че са затворени общества, защото не пасват на общото разбиране на "обществото" за живот. Защот не обичат нощните барове и дискотеки или не харесват да си имат любовници...а и не ходят според модните тенденции разголени...

Но хората които аз познавам, са посветили живота си да служат на хората, не на вярващите, а на невярващите.
В този форум пише една жена която години се занимаваше да помагана на наркомани...Друга има която прави концерти....Друга която се е преместила в един мюсюлмански град със съпруга си и всичките и приятели са невярващи... Дали са затворено общество...Ако бяха такива, нямаше да им пука какво става с другите!

Можете да прочетете линка под аватара ми, колко затворено общество са евангелистите и как се грижат за болните хора, заедно с невярващи....

Само ми е интересно, как разбрахте колко комерсиани са църквите, били сте техни счетоводители ли или някой счетоводител е изнесъл информация...

  bouquet


# 11
  • Мнения: 5 370
Faithless ,
Само да попитам - а за обезкосмяването как се произнасят?  Blush
хахахахаха-е те това не сме го обсъждали.


... как умеят ловко да те подработват и да ти свирят точно на най-тънките човешки струнки. Ехххххххх..............
Ами нали за това си правят семинарчета всеки месец
Обучават ги да ловят души. Колкото повече души - толкова по-голяма заплата в края на месеца Wink


Беше доста отдавна-преди 16 години, аз бях нещастна, безпарична и безлюбовна студентка. И всичко тръгна от едно събиране, на което ми разрешиха да свиря на йониката по време на общата молитва. А аз обожавах-и все още го правя, макар и доста зле-да свиря на пиано. За мене това беше.....височайша чест, какво да ти кажа... ooooh!

# 12
  • Мнения: 656
 Blush
Защото спомена за отричането на панталона, когато става въпрос за жена...

# 13
И при тях май си е до човека и до чипа.
Имам роднина, която загърби цялото си семейство, мъж и две деца, остави ги на улицата и подари апартамента си на църквата.
Познавам и друга, която изобщо не се отличава от коя да е обикновена жена. Е, не се гримира и с бижута не съм я виждала, но пък ходи с панталони. И е един прекрасен човек и учител, без изобщо да си позволява да агитира учениците си в своите вярвания. Обаче ги възпитава. В християнски дух, без да споменава Бог и Религия. Чип, а?  Wink

# 14
  • Мнения: 5 370
Blush
Защото спомена за отричането на панталона, когато става въпрос за жена...
веднага отговарям-носенето на мъжка дреха, според Библията, било мерзост пред Господа. Това го пише наистина в Стария Завет!!!
Обаче!!!
Ето веднага пример как всеки си тълкува, както си иска.
НЯкога дрехите на мъжете и жените не са се отличавали особено, били са все в една и съща, подобна на роба, форма. Гледали сте по филмите и знаете. И хабер са нямали тогава от панталони!!! Обаче в днешно време ми го "превеждат" това според както си го разбират. И.....е ясно.

Общи условия

Активация на акаунт