Антибиотик и бременност

  • 1 099
  • 6
  •   1
Отговори
След няколкодневно закъснение на цикъла днес си направих два теста за бременност - и двата положителни. Знам, че това не е 100%-на сигурност, но все пък вероятността е много голяма. Наред с радостта ми обаче, изникна и голямо притеснение.
Преди две седмици бях болна и ми изписаха антибиотик Зинат (на 12 часа по 500mg). Значи това трябва да е било около 6-7 дни след евентуалното зачеване. Много се тревожа ако има бременност все пак, антибиотика може ли да е навредил на плода. Разбира се, съм си записала час и за гинеколог, с когото също ще се посъветвам, но за съжаление е чак за другата седмица. А догава ще откача от притеснение.
Моля, ако има сред вас компетентни по въпроса /лекари или и други на които им се е налагало да пият това лекарство още в първия месец/ да си дадат мнението. Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 1 428
Не се притеснявай,няма нищо страшно.Този антибиотик не е чак толкова силен.Но все пак се консултирай и с лекаря си.

# 2
Това се случва много често! - Няма как да разбереш,че си бременна преди да ти закъснее и правиш "непозволени" неща.С повечето майки се случва така и нямат проблеми!Просто недей да мислиш за това повече,ще видиш,че всичко ще е наред.. thumbsup  При мен пък се случи да ми правят рентгенова снимка,и то 2,без да знам,че съм бременна - сега си имам /дано е така и в бъдеще/ живо и здраво детенце!Успех.. newsm53

# 3
  • Мнения: 4 414
Зинат е антибиотик, който се изписва и на бременни, така че спокойно!
Лека и щастлива бременност!:)

# 4
  • София
  • Мнения: 438
Аз изпих четири курса Зинат през бременността си и се радвам на чудесно бебе, така че не се тревожи

# 5
Благодаря много!Наистина съм по-спокойна вече Grinning

# 6
  • Мнения: 5 228
Виж тук, но е на английски:
http://www.safefetus.com/DrugDetail.asp?DrugId=369&TradeName … n&TradeId=836
С две думи - няма проблеми да го пиеш.

Общи условия

Активация на акаунт