ентерококи и ранна бременност - питане

  • 2 991
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 335
Здравейте всички!
Проблемно питане. Имам приятел, чиято жена е бременна в девета седмица. Открили са и ентерококи. Нищо не знам за заболяването, но от това, което намерих ми стана ясно само, че се лекува с антибиотик, зависи количеството и резистентността. Не знам какви са нивата, нито нещо повече.
Проблемът идва от това, че при посещение при двама лекари са получили противоречиви мнения. Единият изписва валинално Макмирор (май така се пише). Другият казва да не се лекува.
Е, да се лекува ли или не в този етап на бременността?
Благодаря ви!  bouquet

# 1
  • Мнения: 820
Дали да се лекуват или не Ентерококите само лекар може да прецени. По принцип при не бременна жена ако са в малко количество може да не се лекуват в този случай те са условно патогенни, тоест не причиняват вреда. Не знам как стои въпроса при бременност. Най-добре да потърси и друго мнение и може би да си повтори изследването.

# 2
  • Мнения: 1 335
Благодаря за бързия отговор!
Точно за бременни ми беше питането. Ще им предложа да дойдат до София за още едно мнение.
Усоех на всички желая  bouquet

# 3
  • Мнения: 820
Това, че са предложили лечение не бива да плаши приятелката ти. Вредата от една нелекувана бактериална инфекция може да е много по-голяма (да доведе дори до аборт) от прием на подходящи лекарства (дори антибиотици). Най-добре да се довери на добър специалист и ако е нужно да проведе лечение.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 098
Аз не знам колко бих могла да ти помогна, но преди малко се върнах от лекар с диагноза ентерококи. Ние правим опити за бебе, и тъй като все още не се знае, дали ще ми дойде цикъла или не, но докторката ми каза нищо да не правим на този етап. Ако има бременност, няма да ме лекуват, тъй като лечението би навредило на плода, особено в ранен стадий.А и доколкото знам до 3 месец не се провеждат такива лечения.
Успех и да отиде да се консултира и с друг лекар. Малко повече информация, не е излишна никога.
И аз сега започвам едно ровене и търсене на информация.

Общи условия

Активация на акаунт