Днес на площадката

  • 920
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 216
Когато времето е хубаво, прекарваме денят на детската площадка.
Заприказвам се с майките покрай децата. Обичайните разговори.
Днес, докато люлям малката, една жена ме заприказва. Веднага се досетих, че е от нашия регион- румънка. Каза ми, че преди няколко дни са я диагностицирали с рак на гърдата. Явно и тежеше много, искаше да сподели с някой. От 2 години е тук, супругът и -трак драйвър, отсъства често.

Толкова мъчно ми стана за нея, бебето само на 8 месеца, а септември ще се роди второто. Cry
Дадох и телефона си, ако мога да помогна с нещо.
Питах я дали има помощ- майка и пристигала след няколко дена, защото и престои голяма битка и много ходене по лекари.

Толкова мъка има по света.

Бъдете здрави, грижете се за себе си!

# 1
  • Мнения: 3 932
И затова, мили девойки, носете си новите дрехи и живейте всеки ден истински и като за последно...без дребнавост и злоба.
 Peace

Стискам палци всичко да е наред с дамата, за която пишеш.

# 2
  • Мнения: 449
Много тъжно наистина. На колко години е тази жена? Не, че има някакво значение, но сигурно е млада, а с такова тежко заболяване. Ужасно е това, което й се случва.  Praynig Дано да е в начален стадий и да се излекува, само че как ли ще се лекува като е бременна? Лекарствата за раково болните са силни, а тя е едва в 3-я месец.
Да, много мъка има по божия свят.  Cry

# 3
  • Мнения: 1 630
Да,
Ужасно често напоследък чувам за рак на гърдата на млади жени

В работата ми, последните 2 години имаме 4 случая
Това от 30тината жени на етажа

Една от четирите беше на 26 години
Другите на около 40

Въпреки, че това е рака,
с който има най-големи шансове за пълно излекуване
все пак си е страшно

# 4
  • Мнения: 1 959
Съжалявам за жената дано се оправи.Аз имам позната която я оперрираха миналата коледа от същото и е добре оправя се макар че докторите бяха я наплашили страшно/имаше три бучки в гърдата/.Така че горе главата Peace

# 5
  • Мнения: 1 049
Много съжалявам за жената, дано се оправи. Peace PraynigЗа това е важно да се правят редовни прегледи. Praynig Peace 

# 6
  • Мнения: 2 292
Това zаболяване се лекува в много голям процент от случаите , ако се третира правилно и навреме. УСпех на майката, милите дечица имат нужда от майка. Стискам палци.

# 7
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Има различни типове " Рак на гърдата" В повечето случаи.....при млади жени е хормонално зависим тумор! Разбира се , ще й изследват туморните маркери..Ако са положителни, в нейното състояние е уместно да се предприеме аборт! Ужасно е...но това би увеличило успеха на терапията й! Много мъчно ми стана за жената...Но до септември за 6 месеца!!! Стискам й палци!

Момичета , след 35г. ходете профилактично веднъж годишно на мамография или ултразвуково изследване!

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 11:32 от Шехи

# 8
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ужасно, дано се справи женицата!

досега не съм ходила никога на мамограф да ми се не види...

# 9
  • Мнения: 7 091
Има различни типове " Рак на гърдата" В повечето случаи.....при млади жени е хормонално зависим тумор! Разбира се , ще й изследват туморните маркери..Ако са положителни, в нейното състояние е уместно да се предприеме аборт! Ужасно е...но това би увеличило успеха на терапията й! Много мъчно ми стана за жената...Но до септември за 6 месеца!!! Стискам й палци!

Момичета , след 35г. ходете профилактично веднъж годишно на мамография или ултразвуково изследване!

Шехи, извинявай, но не мога да се съглася, че се ходи веднъж годишно на мамография. Мамолог-да, ултразвук-да, профилактични самостоятелни прегледи- да, обаче мамографията е с такова натоварващо рентгеново лъчение, че нищо да ти няма, ако всяка година си правиш ще се разболееш. Мамографията се препоръчва когато при ултразвука и/или прегледа има съмнения за образувание, също така при жени на 35, 45 и 55.

# 10
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Тандури , който е ходил на мамография го знае! Няма да пиша тук цели трактати...Мамография се прави веднъж профилактично след 35г  и се пазят снимките! Ако има нещо съмнително ще трябва да се проконтролира в срок 10, 12 месеца!  Така, че си напълно права   Peace ! УЗД то е малко несигурна диагностика за първи профилактичен преглед! Много зависи от апаратурата, от специалиста....Жена , чиято майка или сестра е страдала от това заболяване, скрининга при нея започва много по рано! 28, 30г.За рака на гърдата една от теориите е генетичното унаследяване!
И съм написала мамогрфия или...

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 22:46 от Шехи

# 11
  • Мнения: 7 091
Тандури , който е ходил на мамография го знае! Няма да пиша тук цели трактати...Мамография се прави веднъж профилактично след 35г  и се пазят снимките! Ако има нещо съмнително ще трябва да се проконтролира в срок 10, 12 месеца!  Така, че си напълно права   Peace ! УЗД то е малко несигурна диагностика за първи профилактичен преглед! Много зависи от апаратурата, от специалиста....Жена , чиято майка или сестра е страдала от това заболяване, скрининга при нея започва много по рано! 28, 30г.За рака на гърдата една от теориите е генетичното унаследяване!
И съм написала мамогрфия или...

Да, права си, че има значение дали си рискова група  Peace На мен със съмнения ми правиха като бях на 25, само да кажа, че по-сигурно от редовната профилактика няма за съжаление. Дори и опитен лекар на една млада жена със стегнат бюст не е лесно да установи малки образувания за съжаление. За това и по-лесно се установява в по-късна възраст, когато вече може и да е късно.
АКо една жена е в рискова група обаче по-честите изследвания и ходене на мамолог са задължителни.
Аболютно си права за това, че много зависи и от лекаря! Ходила съм сигурно при 10-тина откакто навърших 20 години и го потвърждавам повече със съжаление, отколкото със задоволство. Такива глупости са ми говорили и така са ме плашили, че косата ми беше побеляла направо ( добре че се боядисвам  Joy), докато си намеря свестен лекар, за съжаление сега пак трябва да търся, а си е проблем да попаднеш на добър.

# 12
  • Мнения: 2 093
 Г-жа Броненосец постьпила си много благородно като си и предложила помощ. Много се надявам че тази история ще завьрши с щастлив край и жената ще се оправи. Не знам дали има сьщото нещо вьв Ванкувьр, но в Онтарио, кьм министерството на здравеопазване има информация за периода на чакане за различни процедури и операции и всеки пациент има достьп до информацията, така че ако трябва да се чака прекалено дьлго, човек може да поиска сьщата процедура да се направи в друга болница.

Исках да споделя че преди време гледах документален филм, направен от една канадска журналистка, която сьщо имаше рак на гьрдата. Това което ме потресе беше че много от козметичните и почиствателни препарати ( червила, дезодоранти, бои за коси, т.н) сьдьржат химикали, които са доказани че могат да пречинят рак. Компаниите се измькват с това че те използват много минимално количество от тези вещества и е невьзможно да навредят на здравето, но истината е че когато се използват ежедневно или седмично, за период от много години, те не са така безопасни. Например тази журналистка беше пример за здравословен начин на живот- храни се здравословно, спортува и прави всичко което се препорьчва, но все пак тя сьщо става жертва на болеста. Най-лошото от всичко е че тук в Канада, до скоро нямаше закон, който да принуждава компаниите да слагат лист сьс сьставките на продукти, както хранителните и за това само може да си гадаем какво използваме. Дори и като има сьставките, човек пак трябва да се информира добре за всяка една от тях и да се опитва да купува козметика с по натурални сьставки.
Да ви кажа, аз абсолютно вярвам в това, защото вьпреки всичките лекарства и нови методи на лечение, случеийте на рак се увеличават. Например, ако вземете някоя по малко развита страна, ще видите че вьпреки по примитивната медицинска система, случеите на рак не са повече от тези в развитите страни.
Ето ви един интересен сайт http://www.ewg.org/. Тази организация се занимава сьс всички тези вьпроси за химикалите в храна, козметика и лекарства и ефкта им на здравето

Общи условия

Активация на акаунт