гипскартон или мазилка?

  • 8 199
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Предстои ни голям ремонт и много се чудим с мъжа ми дали стените да се измазват с мазилка-хоросан или да ги облечем с гипскартон.Какво ще кажете от Вашия опит?Кое е по-добро?

# 1
  • Русе
  • Мнения: 511
Ние миналата година измазахме кухнята и не стана много добре, въпреки че я шкуриха 2 пъти. На места е доста наръфано...Ако трябва сега да избирам бих я направила с гипскартон. Става идеално гладко! Но аз тогава не знаех. Излиза обаче по-скъпичко, но според мен си струва

# 2
  • София
  • Мнения: 978
Решението си трябва да съобразите с това доколко са криви стените. Ако са изкривени гипскартона е добро решение, но ще загубите полезна площ. Ако стените са прави направете гипсова шпакловка и върху нея латекс или тапети.
В момента на тухлена зидария ли сте?Питам  защото пишеш за хоросан

# 3
  • София
  • Мнения: 1 555
Мазилка.  Peace Поне на нас строителите така си казаха, че няма място за сравнение с гипскартона. Вярно, че с гипскартона всичко става гладко, но май това е единсвеното му предимство.

# 4
  • Мнения: 143
Да, в момента сме по тухли, затова не става шпакловка само.Някои казват, че гипскартона е мек материал и само не дай боже да го чукнеш с нещо остро ще си направиш дупка, как ще се поправя това ако има и латекс, става дълга и широка.Та затова незнам.Иначе след мазилката трябва да има и фино шпакловане за да не е наръфано.Но пък от друга страна нали това е сега по-новата, по-модерна технология, този хоросан стените ще натежат с тонове...

# 5
  • Мнения: 463
Определено предпочитам гипсокартона .Той придава едни правилни прави линии който ми нашепват на педантизъм  Mr. Green и освен това можеш да направиш какви ли не чудесни форми със скрити осветления и да придадеш красота в интериора Wink

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Ние сме с гипскартон,имаме две буйни момчета,но нищо не е обелено .Стените са идеално гладки.Другото предимство е изолацията,която също не е за пренебрегване.

# 7
  • Мнения: 1 058
С гипскартона стените стават идеално гладки, но ако имаш диване като мойто става лошо. Цялата стена до леглото му е в малки дупки. Непрекъснато  я удря с нещо.

# 8
  • Мнения: 4 300
Ние сме с гипскартон,имаме две буйни момчета,но нищо не е обелено .Стените са идеално гладки.Другото предимство е изолацията,която също не е за пренебрегване.
Никак не е за пренебрегване- както от шум, така и топлинна. Мен лично първото ме касае повече.

# 9
  • Мнения: 505
Гипсокартон да, но само ако отдолу върху тухлата има тънък слой мазилка, ако не се лъжа му казват пердашена мазилка или нещо подобно.

# 10
  • Мнения: 547
И аз да се изкажа по темата като един неспециалист. За нашето жилище строителят ни каза, че ще завърши стените както ние искаме - за него нямало значение откъм цената. Ако е гипскартон обаче се губи полезна площ(освен ако не се лепи направо на стената). В офиса сме така. Преди да го сложат видях конструкциите, по спомени те изядоха около 10-ина см от всяка страна. Наистина изолацията е по-добра, невероятно топло е, цяла зима не пускаме нищо за отопление, но може би това се дължи и на работещите машини все пак.
Дупки по стените няма. Не че не е удряно, не е чак толкова крехък материалът, но няма и буйни обитатели! Simple Smile .
Ние имаме време да решим какво да е, но моето скромно мнение е за мазилката. Ще надниквам в темата да видя и други гледни точки.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 26
Здравейте!И моето мнение е за мазилка.Ние също построихме къща и решихме да правим мазилка,най-вече че върху гипскартона не може да се слагат тапети.А аз искам тапети на стените,но това вече е друга тема:)

# 12
  • Мнения: 234
 Аз лично с гипсокартона се чувствам като в кукленска къщичка - като потропаш по стените, удря на хартия. Като добавим и ламината отдолу - кошмар. Постоянно се притеснявам децата да не го изчоплят с нещо, да не направят дупка, да не говорим аз колко направих по небрежност с ютията.
 А и както каза някой по-горе-загуба на пространство.
 Та - с две ръце за шпакловката върху мазилката.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 107
И аз много се чудех като правих моя апартамент, защото строителят даде да си избираме.Реших да е мазилка,защото гипсокартона - лепен върху тухлата направо- ми се видя "смотана" работа.Казаха ми,че за офиси,магазини става,но за жилище - по-добре мазилка.По този въпрос много е говорено,но трябва внимателно да прецените.Бойлера дали няма да падне,ако се закачи на този гипсокартон?  ...И много такива въпроси. Забелязвам,че вече на никой не му се шпакловат стени и все повече майсторите навиват за гипсокартон Simple Smile Успех!

# 14
  • Мнения: 8 999
В момента ремонтираме старо жилище - криво, та знае ли се! Майсторът ни посъветва да не слагаме гипсокартон, защото при монтажа неминуемо ще има фуги отзад, а това било най любимо място на всакаква гад /хлебарки и други бабалюги/. Направи ни фина шпакловка, а отгоре мина с колоркид /две ръце плюс шкурене/ преди латекса - стените са гладки като с гипсокартон. А гипсокартонът сам по себе си не е никаква изолация - изолацията се прави с вата, стиропор или друг материал, а отгоре се полага гисокартона, за да  я скрие.

Общи условия

Активация на акаунт