Как точно става пюрето от ябълка ПЮРЕ - домашни условия?

  • 594
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Мамчета, имаме проблем с пюрирането на ябълката. Използвам какви ли не уреди и техника, обаче не става така финно както пюретата в бурканчета. А сина ми като преглътне трудно първия път и после отказва да яде.
Имаме кухненски робот за 300 лв.- не става с него. Стържа на ренде - не става. Пасирам с пасатор - пак има бучки...
Смесвам и с АМ+ оризова каша...пак има бучици.
Вие как се справяте?!?
Благодаря предварително за помощта!

# 1
  • Мнения: 721
А ябълката вариш ли я преди това?
Аз нарязвам на кубчета 1-2 обелени ябълки, слагам ги в една йена и прибавям малко водичка. Бухвам ги в МВ и за 5 минути са се сварили. После, заедно със сока, ги пасирам с пасатора и хоп имаме перфектно пюре. Слагам и тиква, може и круша, морков....

# 2
  • София
  • Мнения: 1 457
Суровите плодове е добре да се дават след 6-ти месец  Peace
А ако говориш за пюре от варени плодове, би трябвало да става с пасатора, макар че едва ли ще е толкова финно като готовите пюрета. Аз такива не съм правила, защото според мен няма смисъл. След термичната обработка на плодовете не остават витамини. Затова предпочитах купешките пюрета - те са достатъчно финни и с прибавени витамини.

# 3
  • Мнения: 950
Аз правя като изчиствам и обелвам една ябълка, нарязвам на кубчета и я остявам на пара да омекне. После с пасатора пасирам още гореща.

# 4
  • Мнения: 101
Ако преди това е сварена ябълката няма да имаш проблем с пасирането - пробвай, ако не си. Успех! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 560
Сварената ябълка се пасира много добре. Ако е сурова, по-добре първо я настържи. Пробвала съм в комбинация с малко банан. Също се получава добре.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 216
Само с варене. Иначе няма да стане гладко пюре.

# 7
  • Мнения: 109
А слагаш ли малко водичка, когато пасираш?Аз така правя и пюрето става идеално гладко без бучици.

# 8
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Аз правя като изчиствам и обелвам една ябълка, нарязвам на кубчета и я остявам на пара да омекне. После с пасатора пасирам още гореща.

и аз така процедирам и не съм имала проблеми!ако приготвяш по този начин не би трябвало да имаш проблем

# 9
  • Мнения: 1 425
Сварявам обелената и изчистената от семките ябълка на пара и после с малко от водичката пасирам - става идеално гладко. 

# 10
  • София
  • Мнения: 2 160
Ако преди това е сварена ябълката няма да имаш проблем с пасирането - пробвай, ако не си. Успех! Simple Smile

 Naughty

Общи условия

Активация на акаунт