Кондиломи - моля за помощ

  • 436 646
  • 930
  •   1
Отговори
  • Мнения: 225
Моля момичета помогнете със съвет. Какво да правя, омръзна ми вече с тия кондиломи (мъжът ми ги има).
Преди много години е страдал от тези гадости, откакто сме заедно (вече седем години), само веднъж страда пак от тях, лекува се (в периода, в който му се появяват не правим нищо), аз също нямям.
Лекарката при която ходи му изписа Изопринозин миналия месец, защото пак му се появиха 1,2. Каза му че много рецидивирали и дори да не се зарази човек на момента, от предишните им проявявания, те си се появяват ей така периодично. Е добре ама докога това. Та ние нямаме още деца - вие вече знаете моите истории да не ги споменавам пак - пък ето сега и това. Миналия месец целия го пропуснахме и не правихме бебе, за да се лекува, този месец тъкмо в "Овулационните дни" той ми съобщава, че пак са му излезли. Айде и този месец пропуснахме. Днес пак е на лекар, да видим какво ще каже. Между другото ходи при Пепа Георгиев в 11 поликлиника, чувала съм във форума, че са доволни от нея, но в нашия случай - незнам не мога да кажа нищо.
Та молбата ми е ако някой е имал проблем с тия упорити гадини да каже как се е излекувал, че то не си е работа - всеки месец нищо, да не говорим колко пари отиват пък резултат никакъв. И въобще има ли начин за пълно излекуване от тези неща, или те периодично ще си се появяват. И ... то няма какво и да питам в случая ама все пак, абсурд е при това положение да пробваме за бебе нали. Офф извинявам се стана много дългго, ама се надявам да ми помогнете както винаги досега сте го правили.  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 270
didi-2 -аз имах кондиломи преди 17г когато забременях с големия си син.Появиха ми се в 4 месец /лежах 2 месеца в патологията/гориха ми ги с различни гадости и нищо не помогна,защото се оказа ,че бременността ги доразвива.Родих нормално/влагалищно/и ми ги отстраниха оперативно и оттогава не съм имала-въпреки,че ми казаха че това е вид вирус и при бременност пак може да се появят-но уви аз съм била бременна още 5 пъти след това и не ми се появиха повече.За разлика от мен се появиха на моя мъж.Случвало му се е два пъти един след друг преди 15-16г и ходи да му ги горят с мравчена киселина в кожното.Оттогава няма проблеми.Нищо не е пил и с нищо не се е мазал,не му се появиха повече кондиломи ,но за сметка на това започнаха херпесите/които също са вирус и най вероятно някакъв рецидив на кондиломния вирус/Дано съм ти помогнала някак

# 2
  • Мнения: 225
Благодаря ти Ани Hug
Т.е. ще си ги носиме май тия гадости винаги така ли Thinkingегати и работата.
Ох незнам сега го чакам да се обади след лекаря да видим какво е предприел като лечение пък къквото сабя покаже, дано се махнат тия гадости, че вече с това бебеправене ставаме банални, всеки месец отлагаме за другия по ред причини и така - сума ти време вече Sad

# 3
# 4
  • Мнения: 884
На мен направо ми ги "орязаха", докато съм била под пълна упойка за операция от съвсем друг тип. росто бях споделила с хирурга си за тях, и след като ми оперира черния дроб, преценил че има време и за кондиломите. От тогава никакви ги няма, дори бях забравила за тях-беше преди 10 години.

# 5
  • Мнения: 2 019
мисля,че кондилин се казваше правилното лекарство

# 6
  • Мнения: 73
мисля,че кондилин се казваше правилното лекарство

Здравейте мили дами,
искам да ви кажа, че и моят приятел вече 2 месеца се бори с тези кондиломи и няма резултат.При мен също имаше но ми ги изгориха с една ампулка Solcoderm и сега "да не предизвиквам съдбата" нямам кондиломи.

Мисля,че този кондилин не е много хубав като ефект, защото изгаря много лошо кожата, което не е много хубаво.

Един гинеколог ми каза да се мажа всеки ден сутрин и вечер и външно и вътрешно с този кондилин и до такава степен се бях изгорила, че едва ходих.

Според мен по сигурно е със Solcoderm.

# 7
# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
И на мен ми ги махнаха със Солкодерм - на 2 пъти и не са се появявали, аз също не чувам хубави неща за Кондилина. Ти съще е хубаво да пиеш нещо имуноукрепващо. А други проблеми при теб има ли - изменения по шийката? При мен имаше

# 9
  • Мнения: 2 120
Като бях на 18 ги имах. Гориха ми ги с течен азот и от тогава да чукна на дърво не са се появявали.

# 10
  • Мнения: 395
Здравейте, чета от доста време форума, но едва сега пища за пръв път.....ужасно съм притеснена и стресирана.Днес бях на преглед и лекаря ми каза, 4е имам тия кондиломи...каза също, че трябва да се действа светкавично и иска утре (петък 13-ти) да ми ги махне по оперативен път. За пръв път ще ми се прави каквато и да е хирургическа интервенция и съм ужасно изплашена.....Някой знае ли дали боли (уж с упойка ще реже, ама знам ли..), дали след отрязването има някакъв дисконфорт, болка, опасност...какви може да са последствията......Умирам си от страх, а така се случи, че няма на кого да споделя проблема си...Много се надявам, че тази вечер ще се намери поне 1 човек, който малко да ме успокой...па макар и непознат....Благодаря Ви.....май дори и от самото писане ми олекна малко

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Аз се включвам малко късно, Дод, но как мина? Не знам какво е имал предвид лекарят ти под опериране, но при всички случаи е бил прав, че трябва бързо да се отървеш от тях!!! Много добре, че ще действаш бързо, явно нямаш други проблеми, които да забавят леченето, така че не се притеснявай.
Поискай все пак да ти огледа добре шийката, за всеки случай, а за твое успокоение, може да ти вземе и биопсия, за да знаеш, че всичко е ок!
Успех, и пиши как в минало!
В Искам бебе има 2 теми, които може би ще са ти полезни да се успокоиш.

# 12
здравейте.Искам да попитам.Бременна сам ж 3-тия месец и досега сам нямала никакви кондилини,пъпки и каквито и да било неща.Хигиената ми е пълна.Не знам на какво се дължи това.Тези дни ходих на гинеколожката и тя ми каза че са кондиломи,но мъжът ми няма такива неща.Просто не знам как сам ги получила.Чета за кондилиа,но за бременни е изключено.Някакво друго лекарство с което да ги третира?Четох в една книга специално за билки вътре пишат измивания и компреси от лайка,живовляк,мащерка,невен,лавандула и репей.Някой ползвал ли е билки??

# 13
  • Мнения: 93
От год.и половина мьжьт ми има брадавички но така и не обьрнахме внимание,мислихме си че сами ще изчезнат.От скоро чета за кодилини и мисля че е сьщото,затова купих кондилин за да се маже вече 7ден,но дали наистина става вьпрос за това защото не иска да отиде на доктор,но другата седмица насила ще го заведа така или иначе ще ходим на изследвания и спермограма.Притеснявам се да не би неговите брадавици да са някакьв друг вид,а аз сьм му взела кондилин newsm78.

# 14
Момичета,не знам доколко и какво ви казват вашите лекари ,но кондоломите при мъжете са външният резултат от вируса HPV ,който води до рак на шийката на матката при жените.Не искам да стряскам никого, но задължително , ако мъжете ви го имат отидете на лекар за цитонамаска. Ако не се открие на време при вас може да е фатално понякога.

Общи условия

Активация на акаунт