Случвало ли се е да направите забележка на чуждо дете

  • 3 766
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Днес за първи път си позволих да направя забележка на едно момиченце.  Confused

Беше на около 2 години, дойде на пясъчника, взе една лопатка и започна за посипва с пясък останалите деца. В същото време майка му си седеше на една пейка недалеч и въобще не реагира.

Моят син така се беше заиграл, че изобщо не разбра, че е посипан целия с пясък, но мен ме хвана яд, не толкова на детето, а на майка му и му направих забележка.

После съжалих за постъпката си,почувствах се неловко Embarassed първо коя съм аз че да възпитавам това дете, второ няма да ми е приятно, ако някой направи забележка на моето дете. Пък и аз единствена реагирах така, другите майки просто си седяха най-спокойно.

Случката е маловажна, естествено, но ми е интересно вие какво правите в подобни ситуации.

# 1
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Аз бих постъпила по същия начин и не виждам нищо лошо в това да направиш забележка,майка му като дреме.....
А и на мойте някой да им направи забележка няма да ми е гадно,все пак говорим само за забележка ,а не за пребиване...

# 2
  • Мнения: 522
Правила съм забележка на децата на приятелки,като единия случей беше същия като вашия-на пясъчника Peace.Не виждам нищо лошо щом не ти е приятно да ти посипват детето с пясък да направиш забележка,както и ако моето дете го направи някой друг да направи забележка на него.Когато са основателни за мен е без значение кой ще прави забележките Peace.

# 3
  • Мнения: 227
И аз бих направила забележка, както на моите така и на чуждите... Вярно, че детето е малко, но ако не им се казва къде грешат те така ще се научат, да не се съобразяват с останалите. лошото е, че някои родители като, че ли изобщо не се впечатляват от грешките на децата си...  newsm78

# 4
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Правя забележка само на децата, чийто родители са ми близки. Когато децата са ми непознати, както в случая правя забележка на родителят на детето.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 85
Не бих направила забележка на детето, а бих отишла да кажа на майката да объясни на детето си, че така не се прави. Не позволявам чужди хора да правят забележки на децата ми, особенно когато се намирам до тях. Случвало ми се е да питам дете къде са му родителите и после съм говорила с тях, но не правя забележки на чужди деца, защото мога да попадна на някой който ще отреагира като мен....

# 6
  • Мнения: 6 461
Само един единствен път си позовлих да направя забележка на едно детенце .
Всъщност моя Тошко си играеше сам...понеже го наблюдавам и нищо не ми е убягнало ...виждам,че отива до него едно друго детенце и го блъска .Тошко падна и в момента в който се изправя това детенце пак го блъска и Тошко пак пада.Аз през това време тичайки към тях виждам,че майката не се обърна към децата .Тя седеше в профил и не  я забелязах в лице.Дори не разбрах дали е видяла ситуацията.
Отидох до децата и направих строга забележка  това момченце Embarassed.Разбира се ,че не съм повишавала тон.
Дойде време да си тръгваме и като се загледах в майката ,тя се беше обърнала вече с лице към нас....божееееееее тя една моя съученичка. Crazy
Викам си  как можах да се скарам сега на детето ...че и на моя съученичка. Confused

# 7
  • Мнения: 6 315
Не съм. Дори когато едно хлапе потроши лопатката на сина ми newsm78 блъскайки я в една ограда. Тогава даже не реагирах - реших да видя дали бабата изобщо ще се усети - не стана. Много ми е чудно.

Ако посипват детето ми с пясък или го бутат нещо бих направила забележка, но не строга Simple Smile.

# 8
  • Мнения: 6 390
В подобни на твоя случай / да правила съм и ще правя забележки  Grinning
Майката на другото дете си седи безучастна / я гледа , я не, а то проявява някакъв вид гресия към моето дете / разбира се че ще направя забележка, и още как  Crossing Arms
Не викам, и не се карам на чуждото дете/ да уточня  Mr. Green / правенето на забележка за мен е, че се обръщам към детето и му казвам, че така не се прави, защото .... еди си какво, според ситуацията  Grinning
Ако повтори / а майката продължава да се прави, че нито чува, нито вижда / се обръщам на висок глас към нея да си види детето  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 172
Аз също бих се намесила, естествено с внимателен, приятелски, но убедителен тон. Все пак ти си била там, намесила си се. Мисля, че всичко е ок.
Едва ли е по-добре да си пазим само нашето дете (примерно да си го преместим), а да оставим да пострада някое друго. Понякога майките се отплесваме (визирам и себе си) и докато видим какво става, то вече станала белята.
Случи се да направя забележка на дете на почти непознат човек, защото измъкваше и чупеше една оградка, дето някой се беше потрудил да сложи за по-хубаво в двора на църквата. Баща му си говореше, не го виждаше в момента и аз реагирах, кротко разбира се. Тъпо би било под носа ми да направи белята и после родителя да види какъв е крайния резултат.
Естествено после ми е съвестно и малко притеснено дали не съм засегнала някой.
В подобна ситуация мисля, че пак ще реагирам така и ако ми потърсят сметка "как така правя забележка на чуждо дете?" да си дам обяснението и толкоз.

# 10
  • Мнения: 2 401
Никога не правя забележка на чуждо дете, в случай на нужда обяснявам да мойто как да се справи с дадена ситуация.
Направо пощръклявам когато някой почне да поучава мойто дете.  Приятелките ми стари моми често го правят, затова вероятно съм толкова   докачлива на тази тема.

# 11
  • Мнения: 251
В подобни на твоя случай / да правила съм и ще правя забележки  Grinning
Майката на другото дете си седи безучастна / я гледа , я не, а то проявява някакъв вид гресия към моето дете / разбира се че ще направя забележка, и още как  Crossing Arms
Не викам, и не се карам на чуждото дете/ да уточня  Mr. Green / правенето на забележка за мен е, че се обръщам към детето и му казвам, че така не се прави, защото .... еди си какво, според ситуацията  Grinning
Ако повтори / а майката продължава да се прави, че нито чува, нито вижда / се обръщам на висок глас към нея да си види детето  Mr. Green

И аз така  Peace

# 12
  • Мнения: 397
Правя забележка само на децата, чийто родители са ми близки. Когато децата са ми непознати, както в случая правя забележка на родителят на детето.

.........особено ако става въпрос за малки дечица. Ако са големи и се предполага, че правят нещо съзнателно нарочно, ще им направя забелжка директно, без да се занимавам с родителите им.

# 13
  • Мнения: 315
Днес за първи път си позволих да направя забележка на едно момиченце.  Confused

Беше на около 2 години, дойде на пясъчника, взе една лопатка и започна за посипва с пясък останалите деца. В същото време майка му си седеше на една пейка недалеч и въобще не реагира.

Моят син така се беше заиграл, че изобщо не разбра, че е посипан целия с пясък, но мен ме хвана яд, не толкова на детето, а на майка му и му направих забележка.

После съжалих за постъпката си,почувствах се неловко Embarassed първо коя съм аз че да възпитавам това дете, второ няма да ми е приятно, ако някой направи забележка на моето дете. Пък и аз единствена реагирах така, другите майки просто си седяха най-спокойно.

Случката е маловажна, естествено, но ми е интересно вие какво правите в подобни ситуации.

Не се притеснявай толкова и на мен ми се е случвало,едно детенце счупи лопатката си в главата на моя син майката ми е приятелка но тя го напляска а на м ен ми стана неприятно че то изяде шамара .Просто мисля че трябва кротко да се обяснява на децата че така не се прави.Все пак те са мънички и може да се стреснат от по строг тон от чужд човек.Аз в такива ситуации просто гледам да си преместя детето на друго място и да изолирам палавника.

# 14
  • Мнения: 522

Викам си  как можах да се скарам сега на детето ...че и на моя съученичка. Confused[/b]
Е като е на твоя съоченичка позволено ли му е да ти блъска детето Thinking.Това него разбирам,нали за това сме възрастните, за да казваме на децата кое е правилно и кое не.Ами ти ако не му направиш забележка то ще реши,че е нещо нормално да блъска децата и ще тръгне наред.Ако на детето на съученичката ти е позволено да ти блъска твоето,представям си ако е на брат ти или сестра ти newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт