Как да премахна миризмата на котка, която вече не живее вкъщи?

  • 15 224
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
Живея в нов за мене дом (на квартира). Предишните,, които са живели тук са пускали котка вътре. Всеки ден мия плочките с дезинфектиращ препарат но въпреки всичко смърди на котешка урина. Първоначално си мислех, че си въобразявам но не е така. Тази сутрин и мъжа ми каза, че му мирише. Моля преборилите се с този проблем да споделят как.

# 1
  • на майната си
  • Мнения: 424
Гледам котка от 13 години и съм сигурна че миризмата не е от плочките. Удари един парцал с белина и са готови. Опитай се да подушиш откъде точно е миризмата: стена, паркет, пръст за цветя - места където може да попие. Оцета се стравя. Мирише гадно известно време, но убива миризмата. Много зависи от къде точно идва. Успех

# 2
  • Мнения: 5 790
Можеш и с нафталин да намажеш, също премахва миризмата.

# 3
  • Мнения: 428
Със сигурност не е от плочките, най-вероятно котката е пишкала върху нещо което е попило - виж дивани, легла, килими, саксии..
Напръскай с оцет или ако имаш възможност направо хвърляй.

# 4
  • Мнения: 1 858
Значи в стаята няма нищо, което да не е мое- мебели килими и така нататък. Обаче стените са с японска мазилка а тя е все едно мокет на стената. Не знам вече умирам от смрад!

# 5
  • София
  • Мнения: 903
Според мен миризмата идва точно от тази японска мазилка.
Защо не напръскаш стените с някакъв препарат - например Биокил или някакъв дезинфектант?

# 6
  • Мнения: 8 999
Може и от плочките да идва - ако пишкано е пропило във фугите. Нистина вземи дезинфектант. Котешката миризма е много натрапчива. Ако обаче е бил котарак, проблемът е по-сериозен - когато са разгонени, мъжките изпускат един секрет .... страшна работа, с който си маркират територия - едва ли се е търкало по стените животното, но със сигурност е обходило всичко останало. Най-лесно е да жертваш японската мазилка /ако нищо друго не помогне/ и да боядисаш с антибактериален латекс.

# 7
  • Мнения: 1 858
Това за антибактериалния латекс е добра идея. И без това тази мазилка е отврат! Колкото до котката- женска е. И наистина идва от плочките защото в никоя друга стая не смърди така гадно както там. Не знам обаче хазаите дали ще разрешат да боядисам стените. Колкото до дезинфектант имам един на медикс пише че е и антибактериален но всеки ден мия с него и пак мирише.

# 8
  • Мнения: 8 999
Това за антибактериалния латекс е добра идея. И без това тази мазилка е отврат! Колкото до котката- женска е. И наистина идва от плочките защото в никоя друга стая не смърди така гадно както там. Не знам обаче хазаите дали ще разрешат да боядисам стените. Колкото до дезинфектант имам един на медикс пише че е и антибактериален но всеки ден мия с него и пак мирише.

Не разбрах, че си на квартира. Кофти, като не е твое, не си свободна да предприемаш драстични мерки. Само да ти кажа, че колкото повече го мокриш, толкова повече ще се размирисва. Когато измиеш плочките, не ти ли се струва, че миризмата става по-натрапчива. Поискай да ти намалят наема поне! Трябва някак да принудиш хазяите си те да вземат мерки - дори и подмяна на  теракота.

# 9
  • Мнения: 335
Няма начин да премахнеш миризма на котешка урина. Освен чрез основен ремонт.
Никакъв друг.
И самите котки знаят това.
Аз не харесвам котки и това го усеща всяка , до която се приближа.
Навремето една котка си отмъсти за това, че не я пусках в стаята, където гостувах за една нощ, като се изпишка в сака ми, докато спя през нощта. Този сак го изхвърлих, след като се превърна на дантела от химическо чистене, миене с препарати и пръскане с всякаква химия.

пс - Изхвърлих го, защото още миришеше, не защото се скапа.

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 15:21 от Холограма

# 10
  • Мнения: 4 490
Абсолютно основен ремонт е единственото решение. Казвам ти, не съществува препарат срещу това чудо! Аз го разбрах това едва след като замених балатума в новопридобития си апартамент с друга подова настилка - едва тогава се махна.
На хазяите им кажи, че си алергична към котешка миризма и искаш разрешение за основен ремонт. Успех, знам каква смрад е!! Hug

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Момичета, и аз се намърдвам тук за да не пускам нова тема, но е пак по същия въпрос. Имам скапан подобен проблем. Комишиите и под мен, и тези от горе гледат котаци в къщи. Проблема е, че тях по цял ден ги няма и котаците ходят да си вършат работите в банята. Обаче комшите чистят чак като се приберат. През това време, през отдушниците и през всякакви други луфтове се промъква такава смрад на котешка урина, че ще си изкарам червата вече. Тази воня прониква в жилището ми от всякъде и най-вече в събота и неделя, когато хората ги няма, хващат по вилите и селата, но котките са си в къщи сами. Самите комшии са мега селяндури и не мога да се разправям с тях, правих го - полза никаква. И през ум не им минава че могат да купят на котките химическа тоалетна(едни сиви камъчета), струвало пари, кой ще ти харчи и за това! Когато се прибирам, много често още от антрето ме лъхва адска смрад, а в банята просто не се трае. Никакви ароматизатори и дезинфектанти на помагат. Миризмата се промъква и в другите стаи и вече излизам от кожата си. Откачалката над мен до скоро гледаше 7 котки, добре, че поне ги редуцира до 1 котарак в момента, ама и това е пре-достатъчно. Тя пък съвсем не чисти и вони, та не се трае.
Много, много ви моля, ако някой знае как да се спася от тази напаст, нека ми помогне със съвет. Напълно се отчаях вече. Това май никога няма да свърши. Толкова обичам животни, имам куче, обичах и котките, но сега вече просто не мога да чуя за котка в къщи. Някакъв див ужас е с тази смрад. Моля ви, ако някой знае някакъв начин да неутрализирам тази смрад, ще му бъда вечно благодарна   bouquet
Само да уточня, че разговори със собствениците, жалби до общината и полицията не дадоха резултат. Вече съм вдигнала ръце, аман.

# 12
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Unknown_lady, до колкото знам, за да се гледат котки и кучета трябва освен да се плаща такса на блока, и да се спазват определени норми. Провери, все някъде има уреден въпроса с вонята. Знам, защото в блока, където живея, са съставяли акт на един комшия, защото ТОЙ смърдял, по-точно жилището му, и така обгазявал целия етаж. Сега този проблем го няма. Хвърли поглед и на законите и правилниците - за етажната собственост, ЖСК и други такива.

# 13
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Рових, не успях да открия нищо.  А иначе за нарушаване на правилника и обществения ред има, но това не се водело нарушение на  реда и правилника. Никаква заплатена такса за точно тези котки не може да ми компенсира смрадта в къщата. А нямам сили да ги съдя, при това питах адвокат и тя ми каза, че това се трудно доказуеми неща, зависело и от индивидуални фактори - демек, те можели да излязат пред съда с номера, че аз съм прекалено чувствителна и че котките не смърдят толкова. Трябвало и да доведа свидетели и да събера подписи, да си търся и вещи лица, изобщо разправия без край. Обаче другите във входа си траят, страх ги е да се обаждат, че един от собствениците си е направо луд. Никой не иска да подпише. Ама аз не съм против животинките, нека си останат при собствениците, искам само те да им чистят редовно и да сменят тоалетните им за да не ги усещам и аз, толкова ли е трудно? Нямам думи просто ...

# 14
  • Мнения: 4 490
Много, много ви моля, ако някой знае как да се спася от тази напаст, нека ми помогне със съвет. Напълно се отчаях вече. Това май никога няма да свърши. Толкова обичам животни, имам куче, обичах и котките, но сега вече просто не мога да чуя за котка в къщи. Някакъв див ужас е с тази смрад. Моля ви, ако някой знае някакъв начин да неутрализирам тази смрад, ще му бъда вечно благодарна   bouquet
Ох, милата! Жалко, не знам какво да те посъветвам. Да ти беше в дома проблема - да ти дам съвет, ама като е отвън... newsm78
Само мога да те посъветвам да говориш с домоуправителя, но ти сигурно вече си. Не знам, не оставяй така нещата, тормози ги до дупка. Щом са селяндури, просто бавно им увира главата!
Ама че гадост, много мразя да ми вони на нещо... Sick
Успех, мила!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт