хламидии

  • 6 375
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
newsm77 Здравейте момичета! Някой знае ли какво означава че хламидиите ми малко са се завишили? Пуснах си изследванията които се изискват при подаване на молба до РЗОК и в петък изпратих мъжът ми за резултатите. От лабораторията му отговорили че всичко било наред само хламидиите били малко завишени. В продължение на една година съм правила 2пъти такова изследване и резултатът е бил отрицателен-няма хламидии. Сега изведнъж се завишили и на всичко отгоре му отказали да дадат резултатите защото се разбрали с инвитро-центъра да ги предадат на тях. Къде по света го има да си платиш 165лв за изследвания и да не можеш да си видиш резултатите. Сега чакам с нетърпение понеделника за да отида в лабораторията, но исках да съм подготвена. До колкото знам хламидията или я имаш или не.

# 1
# 2
  • Мнения: 171
Благодаря ти Лали, беше ми от полза.

# 3
  • Мнения: 431
мове ли хламидии да са проблем за забременяване.

# 4
# 5
  • Мнения: 431
Много ти благодая за не могозначния отговор, но сега ще те попитам, дали хламидиите могат да се лекуват. Аз имам някакви проблеми, но гинеколожката ми не ми е правила изследване за хламидии. Интересува ме само дали може да селекуват и ако се излекувам дали пак може това да е пречка да имам бебче. Не че аз имам хламидии или по то4но аз незнам,но да съм запозната Wink

# 6
  • Мнения: 7 718
Могат да се лекуват - бавно, но успешно. Пият се антибиотици доста време.

# 7
  • Мнения: 1 612
Хламидиите са доста коварни. Ако не се лекуват навреме могат да причинят безплодие. Лечението е много продължително.
При положение, че има хламидийна инфекция бебе не може да стане.
И мен ме бяха наплашили, че имам хламидии, но ме пратиха на изследване на ниво ДНК и се установи, че нямам. Така, че питай къде правят изследвания на хламидии на ДНК ниво и си направи там - най - точни са.

# 8
  • Мнения: 171
Цитат на: lilia_n_s
Хламидиите са доста коварни. Ако не се лекуват навреме могат да причинят безплодие. Лечението е много продължително.
При положение, че има хламидийна инфекция бебе не може да стане.
И мен ме бяха наплашили, че имам хламидии, но ме пратиха на изследване на ниво ДНК и се установи, че нямам. Така, че питай къде правят изследвания на хламидии на ДНК ниво и си направи там - най - точни са.


От понеделник до днес направих два кръвни теста и двата са с различни стойности но положителни а при мъжът ми е отрицателен. Не мога да разбера нали се предават само по полов път. От инвитро центъра ме посъветваха да направя тест със секрет защото понякога организма си изграждал такива антитела, а от лабораторията ми казаха че кръвните са най-точни. Така че инвитрото ще се почака, само дето дадох толкова пари за изследванията по програмата с тези хламидии веднага ще ми отхвърлят молбата и после пак всичко отново. Мили момичета ако си подавате документите по здравната каса първо си направете бактериално изследване и тест за хламидии и ако са отрицателни тогава си правете останалите изследвания.

# 9
  • Мнения: 1 612
Съжелявам, че се е получило така при теб. Възможно е при теб да има заразяване, а при мъжа ти да няма. Понякога организма може да се пребори с хламидиите з-о имунната система работи отлично.
Това изследване, за което ти казах на ДНК ниво е най-точното. Питай в лабораториите дали го правят. Във Варна напромер го правят само в една лаборатория и струва 20 лева.
И ако пак покаже положителен - започвай лечение незабавно.

# 10
  • Мнения: 272
Аз същ имам хламидии. Сега трябва да си правя изследвания, дали съм се излекувала. Зная, че трябва да минат 5 месеца от лечението, за да се разбере дали ги има или не все още. Много са упорити. И аз съм чувала, че могат да доведат до безплодие, при мен не знам дали това е причината или някакво възпаление.  Хубаво е да се предприемат мерки веднага- На мен ми правиха кръвен тест за 15 лева, но мисля, че е по-добре да се вземе секрет директно от цервикалния канал. Този ДНК тест как се прави?

# 11
  • Мнения: 1 612
Взима се секрет. А за мъжа мисля, че беше еякулат.

# 12
  • Мнения: 171
Сега се връщам от аптеката. Резултатът е 185лв за лекарства има да си пия цял месец. Sumamed 2 дни по 1000мг. за двамата, Клацид -500мг. 20таблетки по една на ден и Клотримазол 12 таблетки за да не получа гъбички. След един месец контролен преглед. Само не разбрах дали Клацида се пие от двамата. Ако някой се е лекувал с него моля за спешна помощ защото от утре ги започвам а е събота и немога да се свържа с лекарката която ги предписа.

# 13
  • Мнения: 18 542
На рецептата не пише ли?

# 14
  • Мнения: 171
Цитат на: cheta
На рецептата не пише ли?

Не! Пише само 20таблетки по една на ден

Общи условия

Активация на акаунт