До мамите,чиито деца са носили възглавничка на Фрейка

  • 6 093
  • 13
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Привет, вчера бяхме на преглед при ортопед и на ехографа установи леки отклонения в стойностите на дясната тазобедрена става.Профилактично ни изписа да носим такава абдукционна възглавничка / ортопедични гащички/ 3 месеца. Има ли такива които са били в това положение? Увери ни че след тази процедура всичко ще е наред, но аз като всяка майка се тревожа много.Моля ви който го е изпитал това да сподели   Praynig
 

Последна редакция: вт, 13 мар 2007, 19:28 от sier

# 1
  • Мнения: 374
Не се притеснявай! Ние бяхме в същото положение с малката разлика, че нямаше в града никъде доставка на Възглавничка на Фрейка, а намерихме само профилактични гащички, които са 3 размера в комплект според ръста на бебето. Общо взето цялата работа е бебето постоянно да бъде разкрачено, която роля донякъде играе и самият памперс. Мен ме беше срам да излизаме така на разходка честно казано, но в името на здравето на детето не съм сваляла тези гащички. След това ходихме на контролен преглед и на ехографа се видя, че ъгълът, който се образува от ставата, е вече в норма. Ходихме на още два профилактични прегледа - единият мисля, че беше на около 9 мес., а другият - на 1г.2мес. Ние посещавахме детска консултация в частна клиника, където този преглед, както и два други бяха включени в цената като задължителни. Но от никоя друга мама, която посещаваше редовната детска консултация при личните лекари , не съм чула да са изпращани профилактично на такива прегледи.Горе главата, всичко ще бъде наред!

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Много ти благодаря, опитвам се да свиквам, а и малката добре ги понася, т.е не плачи значи не я притесняват.За разходките ...и аз съм като теб.Излизаме двечките само и е с покривалото на количката - ама тя си е малка още де и преди така я карах.Не ми се обяснява на всеки защо е с тези гащички ConfusedНо аз също не ги свалям, много се надявам ефект да има и колкото се може по-скоро да е.Тия 3 месеца ми се виждат безкрайно  много.Вие колко време ги носехте?

# 3
  • София
  • Мнения: 189
Не знаех, че имат и такова име ортопедичните гащички. Дъщеря ми беше с неузряла става и ни изписаха втори размер за около 3 месеца. Освен това трябваше да и правя и гимнастика, за да постигне разтваряне на коленцата до около 160-170 градуса, т.е. почти до долу.
Не съм се притеснявала от гащите. За мен би било неприятно, ако се падаха тези три месеца през лятото, когато все пак биха и запарвали дупето допълнително (освен памперса). Ако и при вас нещата се оправят за три месеца, до юни ще сте ок Simple Smile Пък и на тази възраст бебета лежат в количката и дори тънка пеленка, каквато аз например слагах, за да я пази от слънце и лек вятър ги прикрива. Няма нужда да се притесняваш, да даваш обяснения на непознати и т.н. важното е детето да е добре:) ЗА другото да не ти пука!

# 4
  • Мнения: 819
Здравей!Нашата Ани беше два месеца с такива гащички и се оправи.Беше на месец и половина,като и ги сложихме.След това всичко се оправи.Разбирам чудесно притеснението ти,при нас проблема беше и в двете крачета и го открихме,след като педито ни я погледна и каза,че няма проблем и не и трябвало да я водим на ортопед.Излекува ни д-р Драганов във Военномедицинска академия.Много бях уплашена,плачех,Ани не понасяше гащите,брадичката и се беше възпалила от презрамките,абе изобщо беше  ужасно,много тежко го преживях,щотоаз съм много нежна душа,но всичко вече е наред,надявам се така да е и за напред!Спокойно,всичко ще е оправи! Поздрави

# 5
  • Мнения: 374
Мила Sier, не си спомням колко време ги носехме - 1мес. или 1мес. и половина. Прочетох и другите мнения, по въпроса за гимнастиката на нас лекарят ни каза да не правим, защото бебето и без това си рита колкото само иска. Забравих да ти кажа, че ми беше обяснено, че този проблем със ставичките /при нас беше дясно краче/ ссе появява много по-често при момиченцата вследствие на хормоните, а аз до 4-ия месец на бременността пиех хормони за задържане. Забравих да ти кажа още нещо: по съвет на доктора започнахме да ползваме доста по-късно проходилка, чак след 8 месеца, а нейните връстници вече хвърчаха с проходилките. Това беше с цел да не се натоварват излишно толкова рано крачетата. Бях притеснена, че ще проходим късно, но да ми е жива и здрава точно на 11 месеца проходи. Бъди спокойна и търпелива, всичко ще се оправи!

# 6
  • Мнения: 819
Пак се включвам-мнението ми за проходилките е толкова критично,че няма да го споделям.За другото-бебето не трябвало да спи по корем и трябва да е с възглавничка,която е с височина,равна на разстоянието между вратлето и рамото.Не трябва да му се дава зор да прохожда по-рано,въпреки,че ще ти казват"Ама вие още ли не сте проходили?".Пускай ги покрай ушите си.Ани проходи на година и 2 месеца и не съм настоявала това да стане по-рано.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Момичета, нямам думи да изразя благодарността си за това че ми вдъхнахте кураж  Hug С минаването на дните и с успокоителните думи от вас ми става по-леко. За здравето на детето е, знам и вярвам че ще се справим успешно с този проблем. Peace
На  вашите слънчица желая да растат здрави и жизнени и да радват мама и тате. Heart Eyes

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
На еднолично мнение ли се довери или си направила поне две консултации и мненията са били едни и същи?

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
На еднолично мнение ли се довери или си направила поне две консултации и мненията са били едни и същи?
Ами този доктор уж е специалист, много прехвален / понякога да бягаш от такива / а и само той има ехограф. На преглед при друг не съм ходила.
По интернет се консултирах с други специалисти от София и Варна като им пратих показанията от прегледа и ... двамата са на обратното мнение, че няма нужда от ортопедични гащички и че детето е здраво. Лутам се между двата бряга и хем се радвам  че е така, хем не смея да ги сваля тия гащи.Голяма обърквация  Banghead
Майчиното чувство също подсказва че доктора много се презастрахова и не е нужно, но...не съм специалист все пак  Sad

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
На еднолично мнение ли се довери или си направила поне две консултации и мненията са били едни и същи?
Ами този доктор уж е специалист, много прехвален / понякога да бягаш от такива / а и само той има ехограф. На преглед при друг не съм ходила.
По интернет се консултирах с други специалисти от София и Варна като им пратих показанията от прегледа и ... двамата са на обратното мнение, че няма нужда от ортопедични гащички и че детето е здраво. Лутам се между двата бряга и хем се радвам  че е така, хем не смея да ги сваля тия гащи.Голяма обърквация  Banghead
Майчиното чувство също подсказва че доктора много се презастрахова и не е нужно, но...не съм специалист все пак  Sad

точно затова и попитах Rolling Eyes
бях почти сигурна за отговора, но няма ли възможност да дойдете за една консултация в Горна баня?

# 11
  • Русе
  • Мнения: 299
Здравей Сиер,от няколко дена и ние сме с такива гащи.Няма да повтарям всичко за притесненията и т.н.А тези презрамки и те ли са задължителни-толкова гадно стягат и не са удобни за детето.И без тях крачетата са разкраченИскам да те питам с кого и как и какво изпрати за консултация по интернет.Да търся мнения,че ще се побъркам.Няма да споменавам,че имам 15 годишна дъщеря ,оперирана хиляда пъти за локсация.Тя беше късно открита,но сега бях настоятелна за преглед и това е резултата.Откачам

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
абе, уважаеми майки, изисквайки второ независимо мнение, как се доверявате за сериони неща на единично мнение, а ехографите читави ли са, д-р сигурни ли сте колко разбират и какво виждат.....

# 13
  • Русе
  • Мнения: 299
Ами ние направо на ренген бяхме пратени...

Общи условия

Активация на акаунт