Сменяте ли бибероните?

  • 3 755
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Ползвам шишенцата на Авент.Още не съм сменила бибероните с номер 2 ,а карам с тези за новородено.Нужно ли е изобщо да ги сменям ,зависи ли много от тях храненето на беба?(Али е на почти 3 месеца)

# 1
  • Мнения: 1 263
За вода ли става дума или за мляко? За водата продължавам да ползвам този с 1 дупка. Но ние сме на изкуствено хранене и за млякото ги сменям. С 1 дупка са за бебета на 1 месец. После им става трудно да дърпат и се изморяват. В смисъл, че колкото повече растат, толкова повече мляко поемат и докато изтеглят нужното количество през тази дупчица.... #Silly . Аз смених първия , когато дъщеря ми беше навършила 2 месеца - просто тогава забелязах, че й е трудно да дърпа  Embarassed. До 4-тия месец беше с биберона с 2 дупки. До скоро - с биберона с 3. Сега е с този с три позиции (по-рано се давеше с него  Confused ).
По принцип схемата е :
1 дупка -за новородени
2 дупки - над 1 месец
3 дупки - над 3 месеца
4 дупки - над 6 месеца
с три позиции - над 3 месеца

Някои майки пробиват допълнителна дупка, но мен ме беше страх, че мога да я направя прекалено голяма и да се задави...не исках да си правя експерименти Confused ....така, че предпочетох да купя следващия номер.

# 2
  • Мнения: 4 187
Ако кърмиш не е нужно да ги сменяш! Или евентуално си вземи накрайника 3 в 1 ако даваш по гъсти сокчета! Ако сте на адаптирано мляко мисля че е задължително!

# 3
  • Мнения: 5 713
Аз ако ви кажа, с коя дупка все още си караме, ще ви шашна...
На 6м сме и си караме с биберон с 1 дупка Embarassed Пробвам я отдавна с 2 дупка, но тя много бързо се нагълтва / много е лакома / и след това връща, а и давам същото количество. Та с 1 дупка изцоква 180гр за 8-10мин. Shocked  Имаме и комбиниран, но с него се дави. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 4 965
Зависи от самото дете - дали ще приеме по-големия номер или не. Бибките на Ванеса ги сменям редовно и вече сме с 3-ти номер, но тя яде много хубаво (спокойно, чистичко, без да се дави и т.н.). В същото време Криси още си е с първи номер, защото има известни проблеми с гълтането и с по-големите биберони се дави и повръща, а и доста се глези - яде по-бавничко, но за сметка на това после не се "полива" цялата.

Общи условия

Активация на акаунт