Болки в костите от кърмене?

  • 2 403
  • 10
  •   1
Отговори
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Извинявам се предварително за въпроса - може на някои да се стори глупав.  Embarassed
Но забелязах, че когато кърмя през нощта (в 1.00, в 4.00 и после в 7.30, след ядене за следобедния сън и вечер), сутрин се събуждам с адски болки в гърба, кръста, ставите, таза ... Сега на малкия му никнат зъби и затова "цоцва" нощно време. Мислех отбиване, но малкият не е готов.
Искам да уточня, че спя на удобен матрак и възглавница и тези болки ги нямам, когато не кърмя нощно време.
Правилно ли предполагам, че тези болки са свързани с "изсмукването" на калция от крехкия ми организъм...

# 1
  • Мнения: 277
Не мога да бъда сигурна дали е така или не, но си мисля 4е тези болки са от умора и наместване на костите на таза след раждането. При мен се появявят също, а последните няколко дни едвам сядам от болка в таза и опашната кост. Вярно е, 4е кърмя на поискване ве4е 9 месеца по4ти, кърмя и през ноща когато беб4о си поиска, но си мисля 4е болките са от преумора най-ве4е, особено тези в кръста. Ако някой даде пове4е информация и сподели как е при него ще ми е любопитно да про4ета. Ще следя темата!

# 2
  • Мнения: 3 092
Болят ме , да но от позите , в който кърмя нощем.Болял ме е и врат и гръб и глава. ShockedНе мога да се отпусна напълно когато малкото човече е до мене и за това така се получава.Болките ми са от умаора и неправилна поза въпреки чудесният ни матрак. Wink
И аз ще следя темата .

# 3
  • Мнения: 104
След раждането се чувствах като пребита,не преувеличавам.Болеше ме всяка кост.А и акушерките се опитаха да ми помогнат да родя по-лесно като си забиваха лактите в корема ми ,още си спомням за тази меча услуга.  Laughing
Със сигурност няма да усетиш изсмукването на калция от костите си.Може би след 30-40 години остеопорозата ще си каже думата.Това е малко като черен хумор.  Laughing

# 4
  • Мнения: 7 416
  Имам същия проблем,само че мисля това е от пренатоварване!Кърмене в неудобна поза,оригване по не знам си колко време,вдигане на бебо по хилиди поводи....
   Ако думата става за калций,мисля,че първо ще се обадят зъбите!Взимаш ли допълнително калций за теб?Май не пречи..... newsm78

# 5
  • Мнения: 4 447
Ох, мами, да, и аз имам същич проблем. Болки в ставите, кръста - най-вече. Много е неприятно, но  ще мине. В началото мнооого, ама много ме болеше гърба, гръбнака, но сега се ядва. newsm78 Чудя се дали да не си купя фастум гел.

# 6
  • Мнения: 865
Да се разпиша и аз в "клуба на страдащите от болки в костите".При мен болежките са в плешките и врата,резултат от многократно навеждане ,вдигане,носене на беба и за капак живея на 5 етаж без асансьор.

# 7
  • Мнения: 795
При мен болките са от неудобна поза при кърмене. А и честото носене на ръчички си казва тежката дума.

# 8
I az imah bolki v garba v na4aloto, no se okaza 4e e ot neudobna poza pri karmeneto. Malko masaj podobri ne6tata, a kato se nau4ih da zaemam pravilna poza-izpraven grab-ne6tata se opraviha. Podpiram krasta i rakata, na koiato leji bebka s malki vazglavnici Wink

# 9
  • Мнения: 6 461
Когато кърмех Пламен и аз имах такива болки.
Отдавах го на това че често го кърмех седнала.Така ми се натоварваше кръста .
От постоянното навеждане да го вземам и слагам в кошарата.

# 10
  • Мнения: 2 616
И мен много ме боли кръста  Confused повече отколкото матката, а нали тя трябва да се свива и там да са ми съсредоточени мъките. Доста е кофти.

Общи условия

Активация на акаунт