какво да предприема при запек

  • 1 175
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте д-р Слънчева,
Бебето ми е на 3 месеца и се кърмим , като след едно или две хранения давам добавка Милумил НА. Проблемът е че дори и като беше само на кърма бебето не акаше редовно,  а сега това се задълбочи. Прилагам лечение с Дуфалак , но ефектет не е голям. Давам го 4-ти ден , но бебето е акало само веднъж. Кое според вас е по добрият вариант, да продължавам даване на Дуфалак до регулиране на запека или смяна на Милумил с Омнео или Фризовом ( четох че това са подходящите млека). Според нашата педиатърка млякото трябва да е НА след като се дава като добавка. Как да постъпя?
Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Може да вляза в противоречие с Вашия педиатър Confused По принцип НА млека се дават на деца, при които има предразположение за алерги- данни, за алергични прояви при родителите или братче, сестриче.

При останалите деца се изписват стандартни АМ. Действително Фризовом и Омнео са създадени за деца с проблеми в изхождането и физиологичен рефлукс.

Най-добре е да се кърми. Ако кърмата не е достатъчно, по-доброто е да се дава малко кърма и да се дохранва с АМ, но винаги към всяко хранене да има кърма. Така адаптираното мляко се усвоява по- добре.

Дуфалака е средство за избор, при тези деца, при които нямат успех промяната в хранителния режим и помощни средства-масажче на коремчето и гимнастика- претискане на крачетата към коремчето по 4-5 пъти при всяка смяна на памперса .
Запекът по принцип е проблем при децата до 6-7 месечна възраст и повечето са момиченца.

# 2
Благодаря ви за отговора. Знам че смяната на млеката не е препоръчителна, но смятате ли че при тези обстоятелства мога да сменя Милумил НА с Омнео или Фризовом пред варианта Дуфалак? Милумил давам по 60 грама след едно или две кърмения дневно ,  от две седмици.
Благодаря ви.

# 3
Здравей Pepadq! Дано не е нахално от моя страна да говоря (пиша) след д-р Слънчева, но искам да споделя моя опит когато детето ми беше малко колкото твоето. Сега сме на 2 год. и 3 мес. Имахме 1-2 пъти проблем с ходенето по голяма нужда и без смяна на мляко или някакъм медикамент я оправих бързо. Сварих няколко парченца тиква и й дадох от водичката няколко лъжички да изпие. Така се оклепа.... Опитай не е вредно и има резултат. УСПЕХ! 

Общи условия

Активация на акаунт