Хрема и кашлица

  • 4 943
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 005
Мили мами,синът ми от 2 седмици е с хрема.Предната седмица го заведох на спец."Уши,нос,гърло".Взе му секрет .Изследвахме го и се оказа,че няма бактерия Rolling EyesДоки реши,че няма да му изписва антибиотик,каза да продължим с капките за нос-Макситрол и табл. Зиртек . ThinkingИ така можело да се дават до 15 дни.Но от з дни започна и кашлица,която ни притеснява със съпруга ми и вчера го заведох пак при Доки newsm78Тя го прегледа и твърди,че това е от събралия се секрет през ноща и затова кашли,през деня ще спре.Като го взех от яслата,лелката ме предопреди ,че е кашлил -да знам. ooooh!Вече не знам какво да правя HugТя нищо не му изписа за кашлицата,гърлото му било спокойно,само този секрет се стичал и щял да мине WhistlingНо кога?Мога ли да му взема сиропа на Д-р Тайс?Как мислите ще му помогне ли?Добър ли е?До сега не съм го ползвала NaughtyБлагодаря ви предварително за съветите и лек ден ви желая  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: вт, 13 мар 2007, 16:15 от ivalina73

# 1
  • Мнения: 24 467
Ако действително детето има спокойно незачервено гърло е напълно възможно това, което педиатърът е казал да е вярно. При нас често се случва всичко да минава с хрема и детето кашля когато спи или е лежало, т.е. когато секретът от носа се стича към гърлото. Важното е, че след това, когато се изкашля и си стои седнало или право не кашля, а има само хрема. Тогава преценявам, че наистина е само такъв секрет.
Това, че сте правили изследване за бактерии е добре. Що се отнася до сиропи за кашлица винаги питайте лекаря да ги давате ли и как. Може някои от тях да не съвместими с вече приеманите лекарства. Аз лично дори най- безобидното лекарство не давам "на своя глава" или по съвет от познати. Особено ако давам в този период нещо друго, дори и капки за нос. Е, може да е параноично, но за малки деца ми е притеснено, та винаги питам и лекаря.

# 2
  • Мнения: 537
И при нас понякога, когато има сополи сутрин като стане кашля докато се изчисти, после минава. Аз давам стодал, пробвала съм и с проспан, той не ни действаше. И ние сме давали зиртек, но на капки. А защо детето е на ясла при положение че има хрема?

# 3
  • Мнения: 2 005
Там е работата ,че хрема през носа не се стича вече,няма Т,а само кашли.За това питам мога ли да му дам това сиропче на Д-р Тайс,което съдържа жиловлек и е на билкова основа newsm78

# 4
  • Мнения: 2 082
Там е работата ,че хрема през носа не се стича вече,няма Т,а само кашли.За това питам мога ли да му дам това сиропче на Д-р Тайс,което съдържа жиловлек и е на билкова основа newsm78
няма смисъл да даваш този сироп-ще се разкашли още повече.промивай нослето и засилвай имунитета.и при нас хремата е по 2-3 седмици,но я оставям да мине сама

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Силви често има такъв вид хрема със стичащи се секрети. Забелязала съм, че докато не я спра за няколко дена от градина не се оправя. Последния път и давах сиропче "Биокси Тими", пръсках и в гърлото "Тантум верде", а капките за нос бяха "Ксилометазолин" за деца. Кашлицата спря, освен сутрин когато се прочиства, а хремата продължи още една седмица, но без капки понеже тези могат да се ползват 3-4 дни максимум. Мажех и кръстчето и коремчето, както и стъпалцата с "Пулмекс бебе".
Най-важното е да остане известно време в къщи на топличко и лекарствата да се приемат под час.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
На нас много пъти лекарката ни е казвала че и е спокойно гърлото обаче текне ли сопола на 3тия ден започва да кашля и без сироп за кашлица никога не и минава даже когато не започна да давам започва да става лаеща.

# 7
  • Мнения: 2 751
Там е работата ,че хрема през носа не се стича вече,няма Т,а само кашли.За това питам мога ли да му дам това сиропче на Д-р Тайс,което съдържа жиловлек и е на билкова основа newsm78
При Калоян винаги след хремата е започвала кашлица...  Rolling Eyes
Понякога съм му давала сироп, понякога - не. Както каже д-ра.
И на своя глава съм давала, де, но на Тайс не съм.
Давала съм Флудитек, Хустагил, АЦЦ, Амбрекс... Ама са си все силни сиропи...  newsm78

# 8
  • Мнения: 2 751
Едно добро откашлячно средство:
нарязва се лук на шайби и се полива с 1-2 лъжици мед. Престоява поне 2 часа и след това започваш да даваш по няколко пъти на ден по 1-2 лъжички от меда, примесен със сока от лука.
Така даваш цял ден. Облекчава.
Освен това инхалации със морска сол и сода. Ако имаш газов котлон, аз слагам тенджера с вода, моркса сол и сода да си се изпарява в помещението, в което сме. Също много облекчава.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
Аз съм давала на Тайс, но той трябва да се дава дълго време може би защото е на билкова основа но незнам дали е отхрачващ

# 10
  • Мнения: 122
Ние бяхме така около нова година, пихме сиропа на тайс + капки проспан. Има ефект, но да се взема по дълго време.

# 11
Здравей Ивалина!Моята дъщеря Ивайла е на 2 г.и 4мес.,тя също ходи на ясла и има същите проблеми- кашлица с хрема без температура,ползвам сиропа на Др.Тайс и съм много доволна.Другият сироп от които съм доволна е Еуреспал,обаче наскоро една приятелка ми каза, че вари на нейното дете билките живовлек (теснолист) и мащерка, аз приготвих този чай с малко захар и го давах на Ивайла цяла седмица и кашлицата спря.Същият чай съм го давала и на синът ми,който е на 8 мес. И само с това му мина кашлицата. 

# 12
  • Мнения: 2 005
От днес сме на Бисептол !Така реши Доки newsm78Ами детето продължава да кашля,но като че ли наистина малко го успокои сиропчето на Д-р Тайс ThinkingДо сега не сме пили Бисептол Crossing ArmsВреден ли е толкова WhistlingКаза да му давам през 12ч по 6мл и така 5 дни и пак на преглед Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 082
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/83923010.htm бисептола има антибактериално действие,а доколкото разбрах вие нямате бактерия

# 14
  • Мнения: 24 467
От днес сме на Бисептол !Така реши Доки newsm78Ами детето продължава да кашля,но като че ли наистина малко го успокои сиропчето на Д-р Тайс ThinkingДо сега не сме пили Бисептол Crossing ArmsВреден ли е толкова WhistlingКаза да му давам през 12ч по 6мл и така 5 дни и пак на преглед Mr. Green
Всяко лекарство, от което пациентът няма необходимост най- малкото не е полезно. Ако е налице само кашлица с хрема, без температура и без бактерии употребата на АБ, включително и бисептол /който наистина има антибактериално действие, знам, понеже съм го ползвала лично за мен и съпруга ми/ е не само безполезно, но е и вредно, от гледна точка и на поява на резистентност един прекрасен ден. Ако този прекрасен ден лице, ползвало за щяло и нещяло АБ му се наложи да си лекува бактериите може и да се окаже, че няма да има с какво.
Не се шегувам, проблемът е сериозен и е от световен мащаб.

Общи условия

Активация на акаунт