Downshifting - това за вас ли е?

  • 848
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 539
Какво мислите за поредната модна тенденция в западното общество и дали тя може да има почва у нас?
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=948203
А вие склонни ли сте към downshifting или кариеристът във вас винаги би надделял?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Бих била склонна, да. Само първо трябва да намеря оная напрегната и много добре платена работа Grinning
Защото на практика и в момента си дауншифтвам - никакъв проблем. Без много стрес, без много пари... Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 6 522
Да - на такъв етап съм (май съм в златната среда - добра заплата и умерено напрежение с раб. време от 9 до 17.30).Решението, обаче много зависи и от кариерата на половинката - в случая съпругът ми.

# 3
  • Мнения: 271
Преди години, когато си карах стажа в една фирма ме сложиха при една млада жена. Тя беше направила именно този дауншифтинг. Преди била главен счетоводител няколко години, а тогава работеше оперативен счетоводител и само вкарваше фактури в една програма. Каза, че е имала нужда от спокойствие и време за семейството си. Да не забравя обаче факта че съпруга й взимаше доста добра заплата.

# 4
  • Мнения: 293
аз съм го правила. 

Язък, сега почвам кариерата отначало Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 1 983
Да, при мен дори се случи реално. Обаче за да избягам от работата реших да имам бебе. Работата още не съм я напуснала и хич не бързам да се връщам или да търся друго подобно. Тази натоварена и отговорна работа (дори и не чак толкова високо платена) ми донесе голямо професионално израстване, но ми докара доста здравословни проблеми само за 3-4 години. Тогава си "позволявах" да съм болна само докато съм в отпуска ...всъщност така се получаваше, че на втория ден от отпуската се тръшвах я с бъбречна криза, я с някоя друга подобна екстра.

# 6
  • Мнения: 2 759
                Мда, правила съм го  Peace и съм била по-щастлива.

# 7
  • Sf
  • Мнения: 808
Ех, пусти пари...

Наскоро заради преумора осъзнах някои важни неща...

Починах си две седмици и пак стъпах на педалите...

Бих сменила ритъма, ако успеем поне малко от малко да си осигурим някакво относително спокойствие и тогава бих дауншифтвала Simple Smile Само дано не е късно...

# 8
  • Мнения: 15 619
Този ритъм за мен е измислен.
Не виждам смисъл във високите скорости.

Общи условия

Активация на акаунт