Възпалени венци - 2 години

  • 23 076
  • 9
  •   1
Отговори
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Дъщеря ми от няколко дни поддържа една температура от 37,6 до 38,6. Иначе е добре, хапва, играе. Забелязах, че горните и венци са зачервени. Но тази сутрин бяха вече много зачервени, чак бяха скрили почти зъбките. Отидохме на зъболекър, намазаха я с онова, което е на йодна основа. Според педиатъра (аз много и вярвам) е вирус, тя предписа Фунгистатин.
Липсват ни само задните кътници. Според друг зъболекър, може това да е възпалило лигавицата появата на заден кътник. Трябвало да мине за 3-4 дни...
Уплашена съм, ако някого му се е случвало, нека сподели.... Praynig

# 1
  • Мнения: 2 082
ние бяхме така ,когато карахме гнойна ангина.гърлото ви как е?щом има температура няма да е само от венците...иначе може да ги мажеш с гранулин/купува се от ветеринарната аптека/или с кислородна вода

# 2
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
При нас имаше нещо подобно, но се оказа афтозен стоматит - с огромни афти предимно по горните венци и лигавицата от вътрешната страна на бузките. С висока температура - над 39 градуса и отказваше изобщо да яде и пие. С няколоко намазвания с Дактарин орал гелмина като с магическа пръчица Peace!

# 3
при възрастните обикновенно венците севъзпаляват при зъбен камък Wink

# 4
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Същото го имаше и малкия преди няколко месеца, но придружено с афти и Т39. Според педиатъра е вирус. При нас мина много трудно и болезнено. Дано се оправите бързо!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 389
Да случвало се е и при нас.Никнеха 4 кътника едновременно и венците бяха подути и покриваха почти целите зъбки,но имаше афти по езика и вътрешната страна на бузките,лош дъх и температура до 39.Доста болезнено е и детето отказваше храна.Ходихме на стоматолог и казаха ,че е вирусен стоматит.Излекува се с мазане на венците и цялата уста със сироп,който приготвиха в аптеката.Мина за 10 дни.

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Високата температура е характерна за афтозния стоматит, а и както описваш на това прилича.
Лечението най - добре да е от детски стоматолог!

.......иначе може да ги мажеш с гранулин/купува се от ветеринарната аптека/или с кислородна вода

Венци и то на дете НЕ се мажат с кислородна вода  Naughty още повече, щом са възпалени! Могат да станат много по - големи бели! Има си специални медикаменти за тази работа.

# 7
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Благадоря на всички. Оказа се вирус. Изписаха и грануфорин. Вече седмица след това, долните венци се успокоиха съвем, а горните са леко надути все още.
Но малката през цялото време си хапваше нормално, също и доста чай - лайка изпи, може би това и помогна.

# 8
  • БУРГАС
  • Мнения: 503
Мислех и аз да запитам за такъв проблем момичета.Моята дъщеря е на 1год и 3месеца от 4дни е с 38градуса температура и я заведох на доктор каза че е от ваксината и от възпалени венци толкова и са надути че и на нас ни закриват никнищите кучешки и кътници накуп и тя си хапва но със зор казаха ни да мажем дактарин и да пръскаме  тантум верде.зъболекар ни каза да мажем със зеленото много е жална милата и ние имаме лош дъх и скърца със зъбите и почва да плаче.Но като прочетох че много децата го имат малко се поуспокоих дано на всички да им мине по леко и бързо.

# 9
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Ще мине, не се притеснявай. И аз, докато и бяха възпалени венците имах чувството, че никога няма да изглеждат като преди. Но все пак не може да мине като с магическа пръчка, трябва време. Много помага Грануфорина. Колкото по-зелено в устата, толкова по-бързо минава.

Общи условия

Активация на акаунт