Отговори
  • Мнения: 384
Здравейте. Имам нужда от вашата помощ . От 22.03 се връщам на работа и няма да ме има за около 7 часа при моето слънчице. През това време баща му ще се грижи за него. Не се и съмнявам че ще се справи. Но едно нещо ме тревожи за тези 7 4аса може би ще пропусна 2 или 3 кърмения а незнам какво количество кърма да приготвя на нашия татко/ храниме се на пискване и никога не ми се е налагало да използвам шише/. Знам че всичко е много индивидуално и си зависи и от детенцето, но не искам да гладува докато ме няма, а татко му да се чуди какво да прави.
Моля за съвет. според вас какво количество е най- добре да приготвя докато ме няма. добра идея ли е да използваме за едното хранене кърма която ще съм изцедила малко преди да тръгна за работа, а за другите евенуално замръзена. Когато замръзявам кърма мога ли са смеся кърма от 2 цеденета/ от едно цедене излиза около 120 мг./ newsm78
Предварително благодаря на всички. Praynig

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Това с количеството е наистина трудно да се каже, аз навремето цедях за да има, по-добре да остане, отколкото да не стигне.
Смесвала съм от 2 цеденета, важното е като изцедиш веднага в хладилника. Ние имаме "дълбокозамразител" и съхранявам там. Като знам, че ще потрябва, местя от камерата във вратата на хладилника, за да се размрази постепенно и вече като се размрънкваше синът ми, таткото затопляше на водна баня до нужната Т. Но аз не съм отсъствала повече от 4 часа и  синът ми си наваксваше сукането след това. Имай си едно наум и бъди готова за кърмачески маратони като се прибереш Crazy
Успех! Peace

# 2
  • Мнения: 1 194
А на колко е бебето? Това има значение-дали е само на кърма или е захранено.
Аз започнах работа когато малкия беше на 4 месеца точно-имаше три кърмения по около 130 мл-общо окло 400 мл трябваше на ден. Отсъствах 10 часа от къщи-две кърмения бяха от цеденето предишния ден, едно от замразена кърма. Знай, че количеството изцедена кърма се увеличава с времето-гърдите получават тренинг да дават мляко на машината. Аз изцеждах в активния период окло 200-250 на цедене, а преди да тръгна на работа в къщи 60 ми бяха рекорд!
Сега бебо е захранен и отказва да пие мляко за мой ужас-на ден поема едва 180 мл, после наваксва с кърмене вечер и най-вече през нощта.
Така че, различно е.
Успех, ще се организирате, в началото изглежда много сложно, важното е да не се панираш...

# 3
  • Мнения: 384
Благодаря ви много за отговорите.
Извинявам се за линийката ама не мога да я оправя. Плами е на 6 седмици / като си помисля колко е малък а аз трябва да се връщам чак ми става гадно, в интерес на истината вчера си поплаках дори като си помисля че 7 часа няма да го виждам и гушкам и няма да може да си хапва на корем ами ще трябва да чака/. Ами ще изцеждам колкото мога и ще ползваме и от замръзената а пък да видим. Първата седмица ще е много тежка. а относно маратоните, лошо няма притеснявам се повече да не свикне с биберона, че тогава лошо Close

# 4
  • Мнения: 371
Ами толкова, колкото му е дажбата според възрастта.

# 5
  • Мнения: 384
А колко му е дажбата според възраста, т.к. ние се храним само на поискване и не мога да преценя колко си хапва?

# 6
  • Мнения: 3 591
Ако успееш да събереш 250мл ще е пре-пре достатъчно. Кърми го веднага преди да излезеш и последното мляко да му дадът 2 часа преди да се върнеш.
Подготви се за състояние "скачени съдове" първите седмици Simple Smile
ПО-големия проблем е къде ще цедиш ти, с каква помпа и колко пъти на ден. За поддържане на лактацията поне до началото на 4тия месец трябва да цеди минимум 2 пъти на ден. Аз бих препоръчала 4 пъти /на всеки 1.5 часа за по-кратко време - примерно по 5 минутки само на сесия/
През периодите на усилен растеж ще трябва да цедиш още по-често. Ей това му е проблема - а не бебето. То може да си расте и да е доволно и без да яде тези 7 часа и да навакса като се прибереш.

# 7
  • Мнения: 20
        Здрасти Мария, мойто бебче е на три седмици и половина и когато излизам някъде и дават от 60 до 100 милилитра ама сто рядко изяжда тъй че мисля че това е дозата. И аз я кърмя та не съм много сигурна иначе колко изяжда. А за биберона, т.е. шишето мойта педиатърка даже ме съветва да и давам отвреме на време че да се научи да яде от шише за да мога аз да съм по свободна и примерно през нощта някой друг да я нахрани веднъж вместо мен, че да се наспя.

# 8
  • Мнения: 1 194
Първия уикенд бебо отказа да суче, беше голям шаш. Просто човекът беше свикнал с шишето и хоп-пак само цица. Важното е да не се даваш-моя стоя гладен един ден и разбра номера-когато мама е в къщи шишето не съществува, няма алтернатива на цицата. Важното е, да опитваш колкото се може да му даваш НЕ ти от шише, а някой друг. Просто да си мисли, че мама "не може " да дава от шишето. Не е за вярване, но аз все още никога не съм хранила моя син от шише, а вече три месеца и половина работя.
За вашата възраст и за бебе свикнало на поискване, мисля, че не повече от 70-90 мл на хранене, примерно на всеки 2,5 часа, около три хранения, абе както казва Деси, около 250 мл кърма ще ви устрои.
ПС. Приготви се бебо непрекъснато да "опитва " нови номера и да саботира плановете-моя какво ли не опита в началото-един ден не иска гърдата, друг не пие от шишето, друг не иска замразената кърма....Всичко това е преодолимо, важното е да си убедена, че е напълно възможно да кърмиш и работиш и че няма друга алтернатива!
Успех! Нормално е да плачеш, малко е бебчето, но като нямаш друг изход-напред! Помпата ще стане твой пръв приятел-ще видиш!

# 9
  • Мнения: 384
Много Ви благодаря за отговорите и за подкрепата. Решила съм докато мога да кърмя и това е Laughing. Помпа имам и вече я и използвам да добия опит Wink. Прави сте че ще ми стане пръв приятел. Той и сега Плами някои път като спи 5 часа ми се налага да я ползвам. Ами ще им оставям по 240 гр. кърма в 3 шишета по 80 грама. От сряда съпругът ми ще се пробва да му даде да яде от биберон, че да видим. Исками се да има около 1 седмица да свикне с биберона. С биберона- залъгалка се запозна много бързо т.к. ни се наложи да пътуваме около 50 км да му вземем акта за раждане, а и там се забавихме. И след 2 4аса чакане и бягане отивам в колата и какво да видя. Плами лапнал биберона а татко му уморен все едно е копал лозе цял де Joy Joy
Но вече си знае че някои път се налага 1 - 2 пъти в седмицата за около 30 минутки или 1 час

Общи условия

Активация на акаунт