За кръщенето

  • 2 386
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Посъветвайте ме !
Кога да направя кръщенето на своя син,който в  момента е на година и два месеца.Бабите и дядовците горещо ни карат да го направим възможно по-скоро,но ние с мъжа ми се чудим още.Вие кога го направихте. Трябва да отбележа,че детето плачи от непознати,направо пищи,така че мога да си представя какъв празник ще бъде особено ритуала.

# 1
  • Мнения: 3 537
Ние ще правим кръщене края на април.
Тогава ще бъде и по-топло времето,
Гого ще е на 7 месеца и половина,а пък вече и не ми се чака за по-касно.

# 2
  • Мнения: 46
На 3 месеца го кръстихме. Бабите този път имат право.

# 3
  • Мнения: 4 414
ние кръстихме Ния на 6 месеца...щяхме по-рано да го направим, но кръстникът замина за чужбина и го чакахме да се върне:)
все пак мисля, че щом сте чакали досега, е по-удачно да изчакате още малко - да се затопли времето Wink

# 4
  • Мнения: 1 038
Ние още не сме кръстени и аз се чудя кога да стане,но най вероятно ще е тази година пролетта или лятото Wink

# 5
  • Мнения: 2 534
Нашето кръщене ще бъде със сигурност , когато се затопли времето . През май Поли ще направи годинка . Според това което съм чела , преди са кращавали децата рано , заради високата смъртност при бебетата . В никакъв случай не съм против ранното кръщаване , всеки родител сам си преценява кога да бъде извършен този важен ритуал . Много ми се ще да бъде в някой манастир и да го съчетаем с разходка в околностите му .

# 6
  • София
  • Мнения: 983
На година и три месеца я кръстихме нашата, барабар с мен и баща й  Laughing . Беше доста хладно, та й натопиха само крачетата, но това не й попречи да опищи орталъка, особено пък като й отрязаха и от косата - много беше обидена newsm45

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Точно на 1-вия Рожден Ден на Ади я кръстихме. Simple Smile
доста късно, ама.....

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
не сме правили и няма да правим.
когато порастнат, ако искат да се кръщават...
предпочитаме те сами да направят този избор.

# 9
  • Мнения: 1 120
Синът ми го кръстихме малко преди да навърши годинка.
Смятам и с дъщеря ми да постъпим по същия начин.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мислим да кръстим Мони на 1-ви септември (именния й ден). Тогава ще е на година и пет месеца. Аз пък искам да попитам нещо - задължително ли е кумът от сватбата да е кръстник? Че нашия е в Щатите и не се знае дали тогава ще е тук...

# 11
  • Мнения: 7 837
Цитат на: chockolina
Аз пък искам да попитам нещо - задължително ли е кумът от сватбата да е кръстник? Че нашия е в Щатите и не се знае дали тогава ще е тук...

До колкото знам не е задължително.

А за кръщенето и ние ще изчакаме да стане по-топло.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Много хубав празник е Светото Кръщение, за всеки член на семейството!

Щерката я кръстих на 10м. на Успение Богородично.
Синът на 1г.1м. на неговият имен ден.

Върховни празници с върховно прежияване за мен Simple Smile.

Мамичкаааааа, кръщавай си детето.

# 13
  • Мнения: 2 543
Здравейте!
Моят съпруг е свещеник и мога да ви кажа, че няма смисъл да се отлага кръщението за по-топло или по-празнично време, защото от опит знам, че отлагането води само до по-дълго отлагане. Колкото по-голямо е детенцето, толкова по-трудно става. Всички знаете за "ужасната възраст" - 2 годинки!!!
Нашият син беше кръстен малко след 40-ия ден. Беше студено и той беше недоносен, но всичко беше просто прекрасно. Не мисля, че Бог би допуснал детенце да се разболее на кръщенето си! А вие?
Chockolina, изобщо не е задължително кръстника на детето да е вашия кум. Дори, струва ми се, е по-подходящо жени да са кръстници на момиченцата, за да може един ден да разговарят на женски теми без да се смущават. А и не само заради това. Но преди всичко, кръстникът трябва да е много близък на детето и да може да му даде основни познания за вярата!
Всичко това е просто личното ми мнение. Родителите вземат сами тези важни решения. Успех!

# 14
  • Мнения: 2 784
Може и да е вярно,че никое дете не се е разболяло на собственото си кръщене,но лично аз не смятам да рискувам.Лично аз ще изчакам Калина да стане малко по-голяма за да разбира малко от малко за какво става дума.Навремето си мислех,че детето само ще избере дали иска да бъде кръстено като порасне,но сега не виждам смисъл-и без това израства с християнската символика,нали в къщи празнуваме и Коледа,и Великден,и Цветница според християнските традиции.Но въпреки всичко възнамерявам да изчакам поне до по-другото лято,когато Калина ще е на годинка и половина.

Общи условия

Активация на акаунт