Как усетихте че раждането започва и колко време преди да родите?

  • 38 370
  • 113
  •   1
Отговори
  • Мнения: 205
Темичката естествено е към вече родилите момичета. Споделете как познахте че е време да се запътите към болницата - получихте контракции, падна тапата или ви изтекоха водите? И колко време след това чакахте докато чуете първия плач на бебчо?

# 1
  • Мнения: 2 891
Събудих се от силна контракция и се подмокрих от изтичащите води. Отидох веднага в болницата, но имах само 1.5 см. разкритие и бая си почаках, докато дойде самото раждане.

# 2
  • Мнения: 2 553
При мен започнаха болки - не много силни, и контракции през 15 минути. После контракциите станаха през 10 минути и болките се усилиха. Отидох в болницата към 2 ч. през нощта.Родих на следващия ден в 12:49ч. Тапата ми падна в болницата, а водите ми ги спукаха също там Mr. Green

Леко раждане ти желая!   bouquet

# 3
  • Мнения: 510
Получих контракции май около 5 часа през нощта и започнах да засичам дали са перидични-оказаха се през 15 минути, измих се, взех си  багажчето и айде в болницата. Водите ми така и не изтекоха, спукаха ги там. Родих в 1 часа на обед.

# 4
  • Мнения: 3 092
Не познах .Отидох в болницата , защото преносвах и се оказа че съм с контракций на 5 минути и то доста силни .Аз усещах тъпа болка като при М. цяла нощ у дома , но бях заета да рева - вечерта ми беше много гадна  Embarassedа да  и кръста ме болеше , но си мислех че е от напредналата бременост , дори успях да си поспя. newsm78
Иначе към 13.00  със сигурност щях да потегля към болницата , защото тогава тапата ми падна , а контракцийте бяха ужасно силни -на 2 минути . #Crazy
Родих на другия ден в 3.40 сутринта, така че при мен меко казано имаше време  Mr. Green
Леко раждане на теб!  bouquet
 

# 5
  • Самоков
  • Мнения: 561
Събудих се с не много силни болки към 7 сутринта, но като се изправих от леглото ми изтекоха водите и хайде към болницата. Имах два сантиметра разкритие и прекарах целия ден в предродилна зала, като кофтито беше, че не ми разрешаваха да ставам, заради това, че са ми изтекли водите и лежах цели 10 часа. Контракциите постепенно се засилиха и учестиха, но все още нямах разкритие, включиха ми система и така в 7:15 часа се роди бебчо.
Желая ти леко раждане и здраво бебче! Peace

# 6
  • Мнения: 465
Първият път бях в болницата от предния ден и просто ми изтекоха водите. Сега втория път стоях в къщи до края и отидох в болницата когато видях, че ми е паднала тапата.
Леко раждане Peace

# 7
  • Мнения: 417
Към един през ноща се събудих,защото цялата бях прогизнала,бяха ми изтекли водите.Веднага отидохме в болноцата,бях с два сантиметра разкритие,контракцийте ми започнаха към два часа и родих на другия ден в 12:30.

# 8
  • Мнения: 289
При мен нямаше никакви признаци - освен подготвителните контракции, но тях си ги имах през целия девети месец. И, както си лежах, към 22.30 ми изхвърча тапата  Rolling Eyes буквално това усетих - и когато станах, започна едно силно течение.. първоначално примесено с кръв, след него водите, и така, към 24 часа отидох в болницата, оказа се, че най-вероятно ще раждаме  Wink имах 1 см разкритие. бебо се роди в 6.30 сутринта.
Желая ти леко раждане като моето  Peace и много сладко бебче  Grinning

# 9
  • Русе
  • Мнения: 2 354
полу4их контракции...
тапата не съм я усетила кога (и дали изобщо) е паднала, а водите изтекоха малко преди бебка да се появи, (спукаха ми мехура)
в началото контракциите бяха на 15 мин, като станаха на 12 тръгнах за болницата, ..... и родих около 12 часа след като ме приеха  Rolling Eyes
Леко раждане !

# 10
  • София
  • Мнения: 2 271
Изтекоха ми водите вечерта.
После отидох в болницата и там преспах една нощ, на сутринта започнаха контракциите и в 12:15 на обяд родих.  Simple Smile
Леко раждане!

# 11
  • Мнения: 259
Точно на трапезата на Бъдни вечер започнаха болки /като предменструални/.
Засякох - на около 5 минути.
Към 1ч през нощта бях приета в болницата, а родих на 26-ти декември, 2006г, в 12.55ч.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
Тапата така и не видях да ми пада, всичко започна с много остри коремни болки, като при раз**ройство  Sick, както си и помислих, защото се бях натъпкала с огромни количества зелена салата... Embarassed
Впоследствие, се усетих, че може да е нещо друго  Laughing, като контракции например, и започнах да засичам, започнах направо на 7 мин, много бързо станаха на 3 и така се запътих кам болницата.
Там се оказа, че съм с 3 см разкритие, но бързо получих такова, пукнаха ми мехура и родих съвсем лесно и успешно. Mr. Green
Целият този екшън започна към 8 - 9 ч. вечерта вкъщи, в болницата пристигнахме 10.30, а в 0.50 ч. вече бях родила моето съкровище. Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 2 897
Контракциите ми се усилиха и станаха на пет минути,после ми падна тапата и така... Simple Smile

# 14
  • Мнения: 560
 И първия и втория път ми започна по един и същи начин. Първо усетих контракции, не на често, през 15-20 минути. После ми изтече кървава слуз. Не ми изтекоха водите. И двата пъти ми ги пукнаха в болницата. Първия път всичко започна в 22 часа, отидох в болницата в 8 на другата сутрин. Контракциите ми бяха през 5 минути и имах 8 см. разкритие. В 11.25 бях родила. Втория път си мислех, че пак имам толкова време, ама не. В 21 вечерта започнаха, отидохме в болницата в 1.40, а в 1.45 бях родила. За малко да я снеса в колата.  На всички пожелавам леко, безболезнено и без шевове раждане.  Успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт