Моля ви за съвет- ще ми правят лапароскопия за отстраняване на сраствания

  • 2 923
  • 21
  •   1
Отговори
Много Ви моля за съвет,момичета! Направих си цветна снимка и ударът беше ужасен - едната маточна тръба запушена , а другата със сраствания. Докторът , който е от уважавана варненска клиника ми каза , че преблемът е много сериозен - трябвало да се направи лапароскопия и на място да се реши дали може да се направи нещо със срастванията. Ако не можело тръбите да се отрежат , за да не пречат за ин - витрото, което остава единствения изход ! Много съм притеснена , мислех, че това се лекува с тръбите. Място не си намерих след този разговор и отидох на друг доктор , който лекува възпалението на едната ми тръба , той ме успокои и каза , че това се лекувало с ФИБС - вясно ли е?  На кого да вярвам и какво да правя - не искам да губя ценно време , на 32 г. съм и съм отчаяна .

# 1
  • София
  • Мнения: 2 381
Консултирай се със специалист по стерилитет (как я мразя тази дума), който ще ти каже как е най-добре да се действа. За съжаление, понякога и лапароскопията не помага за отпушване на тръбите.
Успех и горе главата.  Praynig  Hug

# 2
  • Мнения: 1 612
Непременно се консултирай и с друг лекар.
Аз съм с коремна операция на киста - имам много сраствания и запушване на тръбите. И на мен ми предложиха лапаро, но аз отказах.
Хубавото на лапарото е, че ако има течност в тръбите ще се види, а това пречи на инвитрото. Чак тогава се налага махане на тръби.
Дано някой по-компетентен се включи, но аз така съм чела.

# 3
благодаря момичета, мисля понеделник да се обадя на д-р Александров от Университетския ин-витро център и да се консултирам и с него

# 4
  • Мнения: 1 612
Ако говориш за д-р Александров от АГ - Варна изборът е много добър.
Ако не беше той сигурно още щях да се лутам.
Точно той ми обясни, че в моя случай лапарото едва ли ще ми помогне.
Стискам ти палци!

# 5
  • Мнения: 107
при кой лекар във Варна си ходила? да не е при Яков. аз ходих при него и имах същата диагноза. тогава не му повярвах и отидох в София,  но в крайна сметка се оказа прав  Sad
така че, ако е той можеш да му се довериш, наистина е добър лекар
лошото е, че не прави ин-витро и ще ти препоръча доц. Маркова. лично аз не съм ходила при нея, но отзивите за нея са добри!
така че горе главата, смело напред и успех!!!

# 6
  • Мнения: 7 716
Консултирай се и с друг, Фибс няма да помогне със сигурност, а аз мисля, че е добре да направиш лапароскопия, за да е  сигурно какъв е проблемът точно.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 381
благодаря момичета, мисля понеделник да се обадя на д-р Александров от Университетския ин-витро център и да се консултирам и с него
Успех, каквото и да решиш!  Peace

# 8
  • Мнения: 16
Миличка, звучиш много отчаяно. Не се плаши. Аз също съм на 32г. От четири години правим опити за забременяване. Какво ли не ми се случи, какво ли не ми откриха. Последното е от събота- 10март. Направиха ми снимка и ми казаха, че едната ми тръба е напълно запушена, а другата имала известна пропускливост, но трябва да се оправи. Смятам да ходя в София при някого / от Хасково съм / , за да чуя и други мнения. Още събирам информация, не съм сигурна къде точно да потърся помощ. Мисълта ми е да не се предаваш и да мислиш позитивно. Стискам ти палци.

# 9
  • София
  • Мнения: 626
Не се настройвайте отрицателно.Според мен това са малките изпитания в нашия живот,за да можем после радоста от бебчетата ни да е пълноценна!
Пожелавам ви успех!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 10
  • Мнения: 3 376
Махане на тръби се налага единствено ако имаш хидросалпингс. В противен случай, ако тръбите са по някаква причина непропускливи, нищо не налага отстраняването им.

В общия случай, алтернативите пред теб са 2:
- Да направиш лапароскопия. Там ще се види точно какво е състоянието на тръбите (понякога, макар и рядко, ЦС лъже) и хирургът ще пробва да ги изправи и освободи от сраствания, ако положението го позвлоява. Понякога обаче тръбите са толкова криви или срастнали, че е невъзможно да бъдат освободени. А дори и да бъдат изправени, няма гаранция, че ще доведе до успешно забременяване, или че няма да се върнат в старото си положение.

- Да преминеш към ин витро оплождане. Хубавото на тази процедура е, че изобщо заобикаля фактора тръби. Лошото е, че проблемът не се лекува, т.е. второто дете трябва също да се зачене ин витро.

Стискам палци от консултацията с д-р Александров да получиш по-голяма яснота по случая си, и да изберете правилна стратегия за действие!

# 11
по добре да се решиш, защото аз изгубих 6 месеца в търсения на мнения и накрая надеждата ми угасна, когато вече си запазих и ден. но сега съм по спокойна, защото чрез лапарото ще се отстранят проблемите и се надявам бебчо да се появи по -бързо. Party, но каквото и да решиш успех.моята лапароскопия е на разпети петък на 06.04. и дано всичко мине и замине. успех момичета. Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 2 381
по добре да се решиш, защото аз изгубих 6 месеца в търсения на мнения и накрая надеждата ми угасна, когато вече си запазих и ден. но сега съм по спокойна, защото чрез лапарото ще се отстранят проблемите и се надявам бебчо да се появи по -бързо. Party, но каквото и да решиш успех.моята лапароскопия е на разпети петък на 06.04. и дано всичко мине и замине. успех момичета. Simple Smile
Успех и дано на Великден се прибереш вкъщи!  Praynig  Hug

# 13
по добре да се решиш, защото аз изгубих 6 месеца в търсения на мнения и накрая надеждата ми угасна, когато вече си запазих и ден. но сега съм по спокойна, защото чрез лапарото ще се отстранят проблемите и се надявам бебчо да се появи по -бързо. Party, но каквото и да решиш успех.моята лапароскопия е на разпети петък на 06.04. и дано всичко мине и замине. успех момичета. Simple Smile
и аз ти пожелавам успех - това е пътят и явно ние трябва да го извървим !

# 14
на великден ще съм в къщи, а на тези, които им предстои успех от мен и късмет за всички ви и за подкрепата ви. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт