От кога и каква риба?

  • 1 502
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
4етох тука в една книжка за детското хранене, 4е след 10 месец трябва в менюто на детето да има 5 пъти месно ястие, 1 път риба и 1 път безмесно.
Аз риба още не съм давала.
Гледах-Хип нямат риба, на Семпер има0сьомга, калкан, треска и моруна.
Вие кога дадохте риба за пръв път и каква ?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз дадох риба след годинката. Давала съм моруна и калкан на Семпер и треска на Нестле. На Нестле повече и харесва.
Хип също имат риба. Веднъж взех едно пюре на Хип (не помня каква беше точно рибата), но изобщо не я яде  Confused

# 2
  • Мнения: 27 524
Риба след 8-ми месец най-рано. Аз дадох към 10-ти някъде. Мисля, че моруна и пъстърва. На Семпер Криско нищичко не иска да хапне, давам на Данон. Не ги топли рибешките пюрета, замирисват ужасно  Sick Laughing

# 3
  • Мнения: 649
някъде на 11 месеца дадох риба- на Хип... още му давам от тези пюрета, много му харесват  Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 488
Сори че ще използвам твоята тема но да не пускам нова ще попитам тук.
Някой давал ли е домашно производство?И каква риба сте ползвали и как я приготвихте?

# 5
  • Мнения: 649
Сори че ще използвам твоята тема но да не пускам нова ще попитам тук.
Някой давал ли е домашно производство?И каква риба сте ползвали и как я приготвихте?


Домашно производство ме беше нещо страх в началото.... Сега вече яде с нас- пъстърва съм правила във фурната с домати

# 6
  • Мнения: 429
Моруна и калкан на Семпер и Хип - към 9-я месец. Първото пюре с риба го отказа, след седмица пробвах пак - яде го. Сега бих казала, че обича риба. Правих хек с картофи, домати и лук на фурна тази седмица и дадох и на детето. Хареса й, нямаше нежелани реакции. Задуших лук, домати и риба на котлона, добавих картофи, магданоз и девисил и запекох.

# 7
  • Самоков
  • Мнения: 561
Сори че ще използвам твоята тема но да не пускам нова ще попитам тук.
Някой давал ли е домашно производство?И каква риба сте ползвали и как я приготвихте?

Ето нещо, което моят син си хапва с удоволствие. Дано рецептата да ти хареса. Wink

Суфле от риба

60-70гр. филе от хек или мерлуза
1 ч.л. брашно
2 с.л. прясно мляко
1 ч.л. масло
1 яйце
магданоз

Филето от рибата се сварява в подсолена вода и се нарязва на парченца. От препеченото брашно, млякото и част от маслото се приготвя сос бешамел, към който се прибавя жълтъка и ситно нарязания магданоз, прибавят се нарязаната риба и разбития на сняг белтък. Изсипва се в намаслена тавичка и отгоре се слага парченце масло. Пече се в умерена фурна и се поднася топло.

# 8
  • Мнения: 887
Сори че ще използвам твоята тема но да не пускам нова ще попитам тук.
Някой давал ли е домашно производство?И каква риба сте ползвали и как я приготвихте?

Ето нещо, което моят син си хапва с удоволствие. Дано рецептата да ти хареса. Wink

Суфле от риба

60-70гр. филе от хек или мерлуза
1 ч.л. брашно
2 с.л. прясно мляко
1 ч.л. масло
1 яйце
магданоз

Филето от рибата се сварява в подсолена вода и се нарязва на парченца. От препеченото брашно, млякото и част от маслото се приготвя сос бешамел, към който се прибавя жълтъка и ситно нарязания магданоз, прибавят се нарязаната риба и разбития на сняг белтък. Изсипва се в намаслена тавичка и отгоре се слага парченце масло. Пече се в умерена фурна и се поднася топло.
Рецептата може и да е добра,но не е ли неподходяша за толкова малко дете? newsm78

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 09:46 от cveti_f

# 9
  • Мнения: 5 362
След 8-я месец давах риба.От пюрета и бяла риба-филе.

# 10
  • Мнения: 2 956
Риба започнах да давам след годинка.Просто от детската кухня имаше манджички с риба.В къщи съм му приготвяла само веднъж и то наскоро-хек филе с картофи.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Риба дадох около годинката-треска на Нестле.

# 12
  • Мнения: 2 936
пюретата от риба ,Алекс не искаше да ги вкуси... Sick
а сега яде риба много!!! давам и филе бяла риба...

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Сори че ще използвам твоята тема но да не пускам нова ще попитам тук.
Някой давал ли е домашно производство?И каква риба сте ползвали и как я приготвихте?

Ето нещо, което моят син си хапва с удоволствие. Дано рецептата да ти хареса. Wink

Суфле от риба

60-70гр. филе от хек или мерлуза
1 ч.л. брашно
2 с.л. прясно мляко
1 ч.л. масло
1 яйце
магданоз

Филето от рибата се сварява в подсолена вода и се нарязва на парченца. От препеченото брашно, млякото и част от маслото се приготвя сос бешамел, към който се прибавя жълтъка и ситно нарязания магданоз, прибавят се нарязаната риба и разбития на сняг белтък. Изсипва се в намаслена тавичка и отгоре се слага парченце масло. Пече се в умерена фурна и се поднася топло.
Рецептата може и да е добра,но не е ли неподходяша за толкова малко дете? newsm78


И аз това се зачудих + че комбинацията риба с мляко е противопоказна

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
След осмия месец пробвах, но не й хареса. Стана по- късно, но и досега не е фенка на рибата. Доста трудно успявам да й навра поне веднъж седмично риба в менюто  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт