Малката плаче като я оставям да се гледат с бабите-дайте ми съвет!!

  • 501
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
от известно време дъщеря ми започна много да плаче дори и когато сме само двете вкъщи.Щом се скрия от полезрението й и започва сърцераздерателно да плаче.Снощи пак се наложи да ангажраме баба й за нощна смяна и като я сложила да спи малката не спряла да плаче 30мин и викала "мммааааммммааа" накрая се наложило да я преспи на ръце Sad  .Направо не знам какво да правя ,никъде не мога да мръдна .Като беше по малка съм нямала такъв проблем ,миналото лято 4 пъти в седмицата само бабите са я гледали през ноща и не е плакала , а сега като порасна ......сигурно си мисли че я изоставям   Cry.Дайте ми съвет ,как да постъпя за да  не  плачка така, тя трябва да разбере че както мама и тати тръгват така и се връщат и не я изоставят ама как като е само на 11м ????????????Моля дя споделите вашето мнение с мен  Praynig

# 1
  • Мнения: 6 164
Ако не е свикнала да прекара повече време с тях е нормално. Трябва да я оставяш по-често да свиква. Криси е само 2 пъти оставян за по няколко часа и е същата работа. Но и майка ми не желае да го гледа, другата му баба почина, така че няма как да се променят нещата. Ако изявяват желание да я гледат - възползвай се по-често. Ако детето е свикнало с бабите, може и да не се сети за теб даже. Wink

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Просто е период, спокойно. Всички деца преминават по няколко такива  Rolling Eyes Наистина, важно е да познава хората, на които оставяш детето  Peace

# 3
  • Мнения: 4 915
Около годинката се появява страхът от раздяла  с майката.

Научете я, че когато изчезваш, не е "завинаги", а пак се връщаш.

Детенцето явно не е делено много от вас и е чувствително, така че действайте постепенно.
Примерно:
Викнете бабата и излезте за 10-15 минути, върнете се и ведро обяснете на детето, че пак сте заедно и винаги ще се връщате. Не му съчувствайте и не съпреживявайте плача му, защото му внушавате, че наистина вашето излизане е било нещо сериозно и достойно за плач.

На втория ден повторете и удължете отсъствието, на третия - още повече...Важното е да са последователни дни, за да запомня детето каквото се учите.

Сама ще разбереш кога е готово да го оставиш за цял следобед или вечер. 

# 4
  • Мнения: 1 081
Free Soul, много логично звучи:)Идея имаш ли какво да се прави, ако бабите наминават веднъж седмично за по два-три часа? Аз съм със същия проблем, докато ми види гърба дребният, и почва да се дере като магаре. А той е по-малък-на 7 месеца. Много бх искала да почне да свиква с други хора, ама освен, че не иска и да седи, ами от непознати и РЕВЕ!Със сълзи и то...Признак на неконтактност ли е newsm78 Много хора около мен изтъкват като причина кърменето...за мое съжаление...

# 5
  • Мнения: 1 992
Много хора около мен изтъкват като причина кърменето...за мое съжаление...

Уффф, поредната глупост относно кърменето. Моята госпожица е същата, като ми види гърба и ревва. Като ходихме на гости при баба и първия път два дни ги държа до вратата, не им даваше да припарят повече Crazy Ама свикна и сега е по-добре. Трябва по-чести контакти с бабите.

# 6
  • Мнения: 4 915
Кърменето може да бъде както и възхвалЕно, така и набедено за едно и също следствие от него - зависи от гледната точка на оценящия.  Grinning Имам наблюдения покрай 22-месечното кърмене на каката, а сега ще трупам още покрай малката.  Wink Така че - не се връзвай, правиш онова, в което си убедена за правилно.

Бебето ти е още малко, планираш ли в скоро време да отсъстваш по-регулярно - работа, студенство, други ангажименти? Защото не е наложително непременно да го свикваш с чужди хора, но може да го запознавате с бабите по-често - ходете им и вие на гости през седмицата. През делничните дни се събирайте с ваши приятели навън и у дома, изчезвай му от полезрението от време на време, оставяй го с някоя близка/приятелка за 10-на минутки и т.н.

Мисля, че всички деца минават през такива страхове. Важното е да се подхожда с търпение и внимание. Особено ако майката планира връщане на работа или дълго отсъствие - да подготви детето си предварително.

# 7
  • Мнения: 222
и при нас е съ6тата работа само да мръдна от стаята и рев...и в момента я 4увам 4е мрънка, но я оставям и като 4уя 4е по4ва да се дере тогава отивам, незнам дали стратегията ми е добра, но ина4е и до тоалетна немога да отида.С бабите няма проблем въпросът е да има някой в стаята и да си играе с нея. За пла4а и при мен понякога ве4ер пла4е много, тогава е или превъзбудена или много изморена и неможе да заспи, тогава просто се разнасяме докато се успокоим и заспим.

# 8
  • Мнения: 4 915
Длъжна съм да спомена, че страхът от непознати е нещо различно от страхът от раздяла.

Първото примерно невинаги може да бъде преодоляно чрез действие от страна на майката, то или се израства, или си остава зълго време като характерна черта на детето (голямата ми щерка примерно е много буйно, будно и палаво дете, бърбориво и общително по принцип; но поведението й е "избирателно" - към едни е открита, към други подхожда с недоверие и става срамежлива).

# 9
  • Мнения: 79
Благодаря на всички за съветите!От чужди хора не се страхува, плаче най-вече когато се наложи да я преспиват бабите иначе докато си играят няма проблем, естествено се разстройва малко като изляза от стаята но......няма как ще трябва да преодолеем този период.

# 10
  • Мнения: 568
i nie sme v takuv period sega-ot 9 meseca zapochna.Mislja che shte otmine.

Общи условия

Активация на акаунт