Жестоки рагади-помощ

  • 2 003
  • 20
  •   1
Отговори
Моля Ви, помогнете ви!!! Преди 8 дена родих и от кърменето получиш страшни рагади.Какво да правя? Да излекувам едната гърда - а през това време да давам от другата ли?И каналите ми са запущени - само 2-3 каналчета цвърчат. Когато бебето сучи ми разранява зърната на гърдите до кръв и даже един път повърна голямо количество кръв? Какво да правя??? Мога ли да ползвам помна при това положение?Помогнете ми със съвети!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Рагадите наистина могат да са ужасно болезнени и неприятни, но нещата ще се оправят с необходимите мерки Grinning Не се притеснявай за бебето - кръвта от рагадите не му вреди, макар че може да раздразни стомахчето и да предизвика повръщане, ако е в голямо количество. Вероятно помпата ще ти помогне гърдите да позаздравеят - само трябва добре да прецениш по какъв начин ще предлагаш изцедената кърма, за да не се получи допълнителен проблем със сученето. Тъй като даването на шише може да усложни проблема със сученето, е добре изцедената кърма да се дава с пипетка, бебешка спринцовка за даване на лекарства, лъжичка или чашка. Да оставяш гърдите максимално дълго открити (ако можеш, ходи постоянно гола до кръста, заметната с риза и жилетка, така че гърдите да са голи, но да не ти е студено) е един от най-ефикасните начини за бързото им заздравяване. Но най-важното остава да се намери причината за проблема, за да не се разраниш отново, когато започнеш пак да предлагаш гърдата.
Най-честата причина за такова разраняване е неправилно поставяне на бебето на гърдата. Внимавай как го слагаш - много мами в ранните дни, докато още не са наясно какво да правят, оставят бебето да лежи по гръб в скута им и подават гърдата отгоре, което е прав път към рагадите - така бебето суче с извърната настрани глава, дърпа зърното и го разранява. Когато вземеш бебето, коремчето му трябва да е плътно опряно до твоя корем, т.е. то да е обърнато настрани към теб и да виждаш в една линия ушенцето, рамото и хълбока му. Хубаво е също да е сложено върху възглавница, за да е достатъчно високо и близо до гърдата - така е лесно да му подадеш гърдата правилно, когато отвори ШИРОКО уста.
Според теб каква е причината за рагадите - има ли нещо, което да те притеснява около гърдите или начина на сучене при бебето?

# 2
  • Мнения: 689
Защо да не може да използваш помпа? Но на мен помпата повече ми разраняваше зърната и до сега се цедя на ръка. Мажех се с Гармастан - много ми помогна. А за каналите - аз бях по-зле (течаха по 1-2 струйки едва-едва, а имах много кърма), даже ходих и на нагревки за отпушване. Но резултата беше 3, най много 4 каналчета. В последствие, когато бебчо започна да суче по-добре се отпушиха повече, така че за това мисля не трябва да се тревожиш.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 043
При мен за отпушване на каналите ми помогна Лецитин. По 5-6 капсулки на ден и се оправях. Това е хранителна добавка и няма да ти навреди.

# 4
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
еми, така е ,като не се подготвят гърдите... Naughty и аз бях така. спаси ме Гармастана плюс некърмене-само се цедях...

# 5
  • Мнения: 1 043
слагай и чисто масло ако не ти помогне гермастана  Peace но това като се втвърдят и станат корички

# 6
  • Мнения: 1 328
Имам рецепта на лекарство, което се прави в аптеката - даде ми рецептата мамолог. Ако те интересува пиши на лични. Но лошото е, че трябва да се мие преди кърмене, като гармастана. А иначе другото с което аз се мажа е Лансинох, Авент.. Определено това мазило обаче е добро. Съдържа ланолин, вазелин, риванол и някакво лекарство и излиза към 5 лева.

# 7
  • Мнения: 1 434
Гармастан   е много  добър мехлем    и  аз с него се мазах  почети  година кърмех   знам за какви  болки става   вьпрос...поне  в началото Hug

# 8
  • Мнения: 304
На мен многоо ми помогна дефламол Peace

# 9
  • Мнения: 566
Преди време и аз имах, понеже малкия си пробваше зъбите по зърната ми. Мазах се с какво ли не, но най-ми помогна препечено натурално нишисте, след кърмене се напудрях. Вие сте малки затова преди да ми дадеш да се храни е необходимо да измиеш зърното. А за запушените канали Лицитин по 4 на ден.
Дано да се обравиш бързо

# 10
  • Мнения: 133
Мажи се с лансинокс, не е необходимо да го миеш преди кърмене. аз се мажех постоянно и заздравях след 2рата седмица. Но съшо е много важно да го поставяш правилно на гърдата, от там ти е излязъл проблема. Пробвай да сменяш положението на всяко кърмене, за да може да се редува натиска на различни части на ореолата.

# 11
  • Мнения: 390
На мен Гармастана ми дойде скъпичък и много ми помогна Дефламола.И ходех гола след като се намажа с него.

# 12
  • Мнения: 279
Deflamola i na men mnogo mi pomogna.Vnimavaj kato se pompi6 s pompata da ne e mnogo intenzivno za da ne razrani6 o6te pove4e zarnoto .Uspeh i da se opravja6 barzo! Peace

# 13
  • Мнения: 168
и аз да кажа: имах и с девте деца, мноого боли! стискаш зъби докота мине, а то ще мине!
ровели положението на дедето дали суче правилно
ако можеш да търпиш, не спирай да го кърмиш, че иначе може да се отбие със шише (аз имах овече воля да издържам на болка, отколкото на хранене с лъжичка)
повели дали те болят само рагадите или имаге с бебето и млечница. ние имахме и аз изликувах рагадите, а продължава да боли!! гъбичките болят пронизващо навътре в гърдите, а рагадите все пак външно. като засуче рагадите, болката намалява, а при гъбите - не!
мазането - най-накрая е важно, след като знаеш от какво е разраняването. мазала съм се с почти всичко и препоръчвам най-евтиното- дафламол - върши същата работа и е много бърз.
успех!

# 14
  • Мнения: 57
На мен Гармастана не ми помогна въобще. Кремчето на Авент също не се справи с ужасните ми рагади. Само дефламола ме оправи. Мажи обилно след всяко кърмене. През нощта си прави компреси с него - мажеш зърната и около тях и отделно мажеш на едно памуче, което прилепваш към зърното. Сложи и подплънки за гърди и сутиен разбира се, за да не ти бяга памучето. Бъди постоянна и ще се оправиш. И не забравяй, че бебето не трябва да засуква само зърното, а и колкото може повече около него.Успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт