Чаршаф с ластик-от къде?

  • 9 171
  • 29
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 7 690
Става въпрос за долен чаршаф с ластици като тия в Метро ама да не е трико или стреч,а гладка материя като пликовете и калъфките.Та въпросът ми е срещали ли сте някъде такива?
 Тия разтягащите се имат два проблема:първо стават на бобчета и изглеждат все едно са мръсни и второ след третото пране си сменят размера т.е. порастват Laughing
  Търся такива като обикновените само,че с форма на калъф.Мога да го ушия ама ме мързи пък и времето дето ще загубя не си струва.

# 1
  • Мнения: 899
В повечето магазини за чаршафи и т.н. има такива Simple Smile Мен пък ме дразнят, защото са много хлъзгави.. Включително и в Метро съм виждала от този тип.

# 2
  • Мнения: 781
Ще използвам темата да задам иаз въпросче Mr. Green
Когато на етикета на чаршафа пише размер 160/200 това означава ли, че става за матрак с такъв размер, т.е. подпъхва ли се добре под матрак с този размер или трябва по -голам размер чаршаф. Доста ми е тъп въпроса, ама нищо не разбирам от тези неща.

# 3
  • Мнения: 899
marchella, да, точно това означава  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 420
Поръчвам си ги да ми ги ушият в някое шивашко ателие или фирма, която шие спално бельо.
За спалня 160/200 ми излиза около 13-16 лева.
Хавлиените са много неприятни за спане.
Тези от трико в "Метро" не са лоши, имам и от тях.

# 5
  • Мнения: 14 471
Хавлиените са много неприятни за спане.
Тези от трико в "Метро" не са лоши, имам и от тях.

аз съм ползвала хавлиени от метро и не съм доволна. разтегля се платът и стават на торба

# 6
  • София
  • Мнения: 3 688
Този хавлиения е ужасен,излъгах се да взема от него и сега го хвърлих,за нищо не става след определен брой пранета.
Сега и аз се чудя какъв да взема,значи казвате че тези от трико в МЕТРО стават?

# 7
  • Мнения: 6 039
има и в Хиполенд

# 8
  • Варна
  • Мнения: 7 690
В повечето магазини за чаршафи и т.н. има такива Simple Smile Мен пък ме дразнят, защото са много хлъзгави.. Включително и в Метро съм виждала от този тип.

Да ама не В София може и да има ама при нас/ще кажеш съм в някое село/ даже и в магазините където продават свястно спално бельо ме гледаха като голям камък.На бившия понеделничен открих едно магазинче на производител та те се съгласиха да ми ушият и ми обявиха цена 38-40лв.на бройка newsm78.Малко скъпо ми се вижда.В Метро има само хавлиени и от трико-тях не ги ща-гадни са! #Cussing out
 Малена в Хиполенд не са ли само детски или хич ме няма с информацията Laughing?
   

   slan4ogled недей си купува от трикото?Те не се разтягат ама стават на бобчета след третото пране.Как ти звучи жълт чаршаф със сини бобчета-отврат/мъжо спи със сина пижама Joy
   

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 17:23 от prinzesata

# 9
  • Мнения: 6 039
не, не са само детски, аз даже детски не съм виждала
има единични и двойни
купувала съм си, качествени са, препоръчвам ги

# 10
  • Мнения: 314
Срещу ВАЛЕНТИНА,до МАНИЯ има едно магазинче за завеси и спално бельо,пробвай там. Ще ти ушият! Laughing

# 11
  • Мнения: 13 512
В ТСМ има трико- имам от няколко години и не са им мръднали нито цветовете, нито материите.Много са качествени. Миналата седмица отново си купих 5-6 в различни цветове.Червеното например си е яркото,огнено червено. Жълтото също е ярко- аз не обичам убитите цветове.

# 12
  • Мнения: 360
Виждам, че си от Варна  Grinning.
Тръгваш от Образцов дом посока Колхозен пазар, малко след като излезеш от подлеза в дясно има малко магазинче за чаршафи, правят по поръчка с ластик, трябва преди това да си измерила освен размера на матрака и дебелината му, плаща се само стойноста на плата и няколкото метра ластик, които ще се вложат.
Добър избор, ластика спестява доста главоболия. Peace Grinning

# 13
  • Мнения: 420

   slan4ogled недей си купува от трикото?Те не се разтягат ама стават на бобчета след третото пране.Как ти звучи жълт чаршаф със сини бобчета-отврат/мъжо спи със сина пижама Joy
   

Моите от трико ги имам вече повече от година и още не са станали на бобчета.
Твоите от "Метро" ли са?
Може плата да е некачествен или ги переш на неподходяща температура и програма.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 7 690
Да от метро са и явно там ми е грешката.Имам едни немски от трико-купих си ги от Гърция лятото и с тях нямам подобен проблем.
 Благодаря мацки за информацията.
  Днес бях в Хиполенд и се изкефих-има невероятно разнообразие и цената е прилична.
  Купих два за дребните и един за спалнята.
  Изпъват се идеално и ластиците са доста здрави.Ако се държат добре след пране ще купя още.

Общи условия

Активация на акаунт