За детска ясла

  • 1 004
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте мами,
току що прочетох темата за ужасната бавачка и настръхнах, защото и аз вече се замислях за жена, която да гледа детето ми след като навърши 6-7 месеца живот и здраве, но нямам позната и щях да търся чрез обява. Та затова сега се замислих за план Б - детската ясла.
В тази връзка ви моля да споделите, ако имате опит, кои са добрите ясли в София? От колко навършени години (месеци) е възможно да се запише детето там? Частните ясли по-добри ли са?
И въобще, моля споделете опит за яслите.
Благодаря ви Simple Smile

# 1
  • Мнения: 998
Аз сьщо бях пред дилемата ясла или гледачка. Избрах яслата и засега <вече 3 седмици> сьм много доволна и най вече спокойна! В яслата ги взимат веднага щом проходят това е единственото условие да са проходили. Нашата ясла е дьржавна и се намира на колелото на трамвай 1 на пазара Иван Вазов. Грижат се много добре за децата имат голям добре подьржан двор. Моята дьщеря много харесва храната и всичко си изяжда, с две думи нямам оплаквания, доволна сьм!

# 2
  • Мнения: 522
А какви документи са необхоидими за постъпване в ясла? Има ли значение от кой месец се дава детето или задължително трябва да е през септември?

# 3
  • София
  • Мнения: 13 200
Е, не си казала в кой район на София!!! Mr. Green
Моята дъщеря ходи на ясла откакто навърши 1 г. и 2 м. Условието детето да тръгне на ясла беше да е на обща храна. Може да не е проходило дори.
Аз съм много доволна от нашата ясла. Грижат се много добре за детето! Не ни изнудват за пари. В група да по 15 деца, а не като някъде 25  Shocked . като са болни няколко остават десетина дечица с 1 мед. сестра и 1 лелка.
Ами това е! Нашата ясла е "Ябълкова градина" в Люлин.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: vilito
А какви документи са необхоидими за постъпване в ясла? Има ли значение от кой месец се дава детето или задължително трябва да е през септември?


Трябва попълнена молба-декларация която дава директорката, изследване  Васерман на единия родител, акта за раждане на детето и изследвания, които важат май 10 дни. Те ти ги казват в яслата.
Моята дъщеря тръгна в края на юни миналата година. Зависи от яслата и местата!

# 5
  • Мнения: 3 663
А с памперси вземат ли ги или трябва да са научени да си пишкат в гърне ?
знам, че е рано още за моето бебе, ама да питам Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: T o n i
А с памперси вземат ли ги или трябва да са научени да си пишкат в гърне ?
знам, че е рано още за моето бебе, ама да питам Simple Smile


Естествено, че с памперси Grinning . Дори нашите госпожи казаха, че й е рано на Александра да махам памперса, да изчакам лятото.

# 7
  • Мнения: 3 663
Aaaa, екстра Simple Smile мерси Simple Smile

# 8
  • Мнения: 289
И моята Гери ходи в яслата на пазара Иван Вазов и съм супер доволна. Тя тръгна на 2 год. през септември, но и сега постояно идват нови деца, т.е може по всяко време. Още е с памперс-гащи, въпреки че почти винаги си казва, но лелите са страхотни и не дават да се стресира детето. Малкото ми детенце беше "завързано" за мен винаги и даже като ходехме в парка не си играеше с другите деца, а все до мен. Затова прошнуровах всички частни ясли, но не ми се стори добър вариант- или са в къщи без двор, или са далеко и ги карат с микробуси без детски столчета и ако го взимат последно -иди-дойди, а ако го вземат първо и един час се лашка в този микробус докато съберат другите бебешори??? За това отидох на варианто - жена - и по евтино от частна ясла, и само за твоето ще се грижи... Да ама след много мъдри мисли реших, че и това не е вариант, защото /дори и да "случа" на добра жена, което е почти невъзможно/ детенцето ми пак няма да свикне с деца. И така - 13.09.2004 - държавната ясла. Сещате се, че ходих поне три пъти преди това, разгледах всичко, разпитах и тогава я записах. Първата седмица се скъсвах да рева. Детенцето плака само 3 и 4 ден. После около месец си я взимах на обяд и като започна да спи там - никакви проблеми!/Чукам на дърво/ С огромно удивление я гледах как стана общителна, сама ходи при децата, пита ги разни бебешки работи, пее ми песнички, иска "чай както на леля Ани" и изобщо само хубави неща ни донесе тази ясла. Много, много съм доволна. Препоръчвам на всички да изберат този вариант. Много е важно да имате мнението на родителите за яслата, защото това е най-точния критерий. Извинете за дължината на постинга, дано да е повече полезно, отколкото досадно! Embarassed

# 9
  • Мнения: 15
Цвети,

А може ли дадеш някаква информация - имена и координати - на частни ясли, защото аз тези които намерих във БГ-Мамма и на други места са все за детски градини - тоест приемат след 2 години. Единствената частна ясла която намерих е Ежко Бежко.

Та ако някой може да даде инфо за частни детски ясли ще бъда много благодарна

# 10
  • Мнения: 2 567
Моята дъщеря където ходеше имаше и ясла. Поне половината деца бяха под 2 годинки.
Намира се зад Женски пазар. Ако се интересуваш пиши ми на лични.

Общи условия

Активация на акаунт